Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pakowarka Pomech - Waga podaje kolejną partie mimo otwartej klapy

01 Paź 2013 11:17 1680 10
 • Poziom 9  
  Witam. Otóż mam problem z pakowarką firmy Pomech z miernikiem wagowym Axis Se-02. Pakowarka kiedy mam włączony tryb automatyczny działa poprawnie. Jednak kiedy przełączę na tryb nożny (otwieranie klapy do zsypu ziemniaków za pomocą pedału podłączonego do całego dozownika).

  Dla przykładu:

  Ustawiam na mierniku program który uruchamia główną taśme która nakłada ziemniaki do 2,5 kg zmierzonego na podeście, a następnie mała taśma dorzuca pojedyncze ziemniaki aż na podeście będzie osiągnięta waga 3kg. Następnie miernik zatrzymuje pracę taśm i czeka aż użytkownik za pomocą pedału utworzy klapę i opróżni podest wagi. Jednak problem w tym że jeśli nie puszczę pedału to klapa się nie zamknie a miernik zaczyna kolejny cykl i uruchamia główną taśmę. W opcji miernika opóźnieje startu kolejnej paczki ustawione na maksymalne.

  Bardzo byłbym wdzięczny za podpowiedź jak to opóźnienie zwiększyć jeszcze bardziej lub może zrobić coś co nie pozwoli wadze rozpocząć kolejną paczkę do czasu aż klapa nie zostanie zamknięta.
 • Poziom 9  
  Jaka wersja programu jest w mierniku, bo w wersji P 10_5 nie ma opóźnienia startu następnego cyklu. Można tylko ustawić porcję, wartość doważenia małą taśmą i zakres zera.

  Można by było zastosować jakieś zabezpieczenie przed załączaniem się taśm. Na przykład przekaźnik, który rozłączy sygnał z wagi jeśli pedał jest wduszony. Trzeba to zrobić dla dużej i małej taśmy, bo waga podaje dwa sygnały (sprzętowo jest rozwiązane, żeby chodziła tylko jedna taśma, jak się rozłączy dużą to chodzi mała).

  Może takie zabezpieczenie było w samym pedale i przestało działać.
 • Poziom 9  
  Program p 11_0 jest w tym mierniku.

  Dwie taśmy naraz nie chodzą. Narzuca poprostu duża taśma i to chciałem jakoś opóźnić.

  Może otrzymam podpowiedź jaki przekaźnik miałbym tam zastosować aby to działało poprawnie lub jaki był montowany w tych pedałach?

  Jeśli dobrze rozumiem przy wciśnięciu pedału nożnego przekaźnik zwiera cewke i rozwiera obwód sygnałowy do głównej taśmy?
 • Poziom 9  
  Jeśli pedał posiada dodatkowy styk normalnie zwarty to można by puścić przez niego sygnał z wagi, który załącza taśmę. Przy naciśnięciu będzie rozłączał taśmę i otwierał klapę. Po puszczeniu pedału następny cykl będzie kontynuowany.
 • Poziom 9  
  Dobrze rozumiem. A jeśli nie będzie takiego styku wolnego to raczej przekaźnik musiałby być na 230V tak?
 • Poziom 9  
  Jeśli pedał podaje zasilanie na cewkę stycznika od klapy, to można też tym zasilić przekaźnik. Więc trzeba by było sprawdzić na jakie napięcie jest cewka stycznika i wtedy dobrać przekaźnik ze stykiem nc.
 • Poziom 19  
  Witam

  Mam pytanie czy to urządzenie działało w ten sposób od zawsze czy też może działa tak od jakiegoś czasu?

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Z tego co mówi klient to kiedyś tak nie działało. Uruchamiało taśme dopiero po zwolnieniu pedału
 • Poziom 19  
  Witam

  Być może w stopce są dwa styki. Jeden NC, który zezwala na pracę podajnika, oraz jeden NO, który zezwala na otwarcie klapy. Trudno to określić na odległość. Gdybyś umieścił schemat sterowania, być może udało by się coś podpowiedzieć.

  Pozdrawiam
 • Spec od Falowników
  Coś, co uruchamia otwarcie klapy (przekaźnik, stycznik) powinno innym stykiem zatrzymywać jednocześnie taśmy. Nie sądzę, żeby był potrzebny drugi styk w pedale.
 • Poziom 19  
  bonanza napisał:
  Coś, co uruchamia otwarcie klapy (przekaźnik, stycznik) powinno innym stykiem zatrzymywać jednocześnie taśmy. Nie sądzę, żeby był potrzebny drugi styk w pedale.  Witam

  Tego nie wiemy. Bez schematu możemy tylko gdybać.
  Pozdrawiam