Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka samsung dm-m59ahc - e3- nie osiąga temperatury

bobbik 01 Paź 2013 15:36 2139 1
  • #1 01 Paź 2013 15:36
    bobbik
    Poziom 17  

Z przekaźnika w sterowniku napięcie wychodzi, grzałka ma ok 30 Ω -czyli jest ok.
    Wybaczcie pytania ale normalnie robię elektrykę w autach: taki czujnik jakby membranowy na wężu grzałki (przepływowej) przerywający obwód zasilania grzałki to jak rozumiem presostat który ma załączać grzałkę tylko gdy pracuje pompa?
    Sprawdza się go miernikiem "na dmuch"?
    A drugie pytanie to taki "cycek" z dwoma cienkimi przewodami wkręcony w zbiornik filtra to termistor? Jeśli tak to o jakich parametrach?

ps poprzedniego posta mod wywalił do kosza bo napisałem że sprawdzałem tylko neonówką- ale nie spodziewałem się awarii zmywarki i nie wożę multimetru wszędzie ze sobą.Tak że dziś chciałbym pomierzyć termistor (skądś ta zmywarka musi wiedzieć czy grzeje czy nie) i ewentualnie sprawdzić rzekomy presostat.
    Chyba najlepiej będzie podłączyć jakąś żarówę 220V do grzałki, wyprowadzić ją na zewnątrz i puścić zmywarkę? Bo obróconej na plecy raczej nie sprawdzę...

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

termistor w temp pokojowej ok 10kΩ i po podgrzaniu spada.po włączeniu programu woda zimna i e3. Presostat "na dmuch" załącza. Wynika z tego że nie ma przepływu wody. Steruje tymś jakiś zawór czy coś?

0 1
  • #2 02 Paź 2013 21:37
    bobbik
    Poziom 17  

Ale ja głupi jestem. Jak nie idzie pompa myjąca to nie ma grzania. Chiński przekaźnik padł.

2