Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Adex Agregaty
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy zły unifon może spalić zasilacz?

paulapa 01 Paź 2013 13:03 1875 9
  • #1 01 Paź 2013 13:03
    paulapa
    Poziom 2  

Mam takie pytanie, kupiłam unifon w OBI i gość powiedział mi,że na 100% będzie dobry. Podlączyłam i śmigał kilka dni normalnie. Następnie cały domofon przestał działać i przyszedł do mnie elektryk i powiedział,że przez zwarcie u mnie spalił się zasilacz i elektrozaczep.
    Obsługa w OBI powiedziała mi ,że to jest średnio możliwe, ponieważ jeśli był zły unifon to co najwyżej właśnie on mógł się spalić.
    Jak jest naprawdę? Ponieważ kompletnie się na tym nie znam, a wg. nich muszę zapłacic 350zł za naprawę.

0 9
  • Adex Agregaty
  • #2 01 Paź 2013 13:23
    mipix
    Poziom 29  

Stwierdzenie "zwarcie" jest zbyt ogólne. Gdzie było to zwarcie? W aparacie, na przewodzie, na którym przewodzie, kto to podłączał? tam trzeba fachowca, który stwierdzi co tak naprawdę było przyczyną usterki.
    Tak - zwarcie na zasilaczu potrafi go spalić po odpowiednio długim czasie.

-1
  • Adex Agregaty
  • #3 01 Paź 2013 13:37
    paulapa
    Poziom 2  

mam napisane tak "Zwarcie w mieszkaniu=ciągła praca elektrozaczepu+spalenie/zwarcie w obw. el=spalenie zasilacza".

Ze ściany wystają mi dwie żyły, a unifon to wekta TK6 Czy zły unifon może spalić zasilacz?

Domofon działał 2 dni, nie było żadnych dziwnych dźwięków czy cos.

Niestety to był fachowiec wezwany przez wspólnotę, o którym ja nic nie wiedziałam. Mnie obarczyli tylko kosztami ponieważ pan wszedl, zobaczyl unifon i stwierdził ,ze to nasza wina bo jest zły.
    Za robotę policzył sobie az 250zł.

0
  • #4 01 Paź 2013 15:06
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Pytanie podstawowe;
    Czy po założeniu tego unifonu można było wejśc na klatkę bez porozumiewania się przez domofon ?
    bo elektromagnes działał nonstop......?

0
  • #5 01 Paź 2013 15:09
    paulapa
    Poziom 2  

Właśnie nie było czegoś takiego,że się ciągle drzwi otwierały. Szukają sobie winnego i padło na mnie.
    Czy powie mi jeszcze ktoś czy ten unifon jest dobry ?

0
  • #6 01 Paź 2013 15:18
    IGS

Poziom 20  

witaj

pewną informację wnosi cytat "Ze ściany wystają mi dwie żyły, a unifon to wekta TK6"
    zatem jesteś użytkowniczką domofonu tzw cyfrowego

w sytuacji gdyby to był domofon "analogowy" uszkodzenie takie było by bardzie prawdopodobne - jak piszą koledzy, jest wiele sposobów zasilania elektrozaczepu

co do Twojej instalacji
    faktycznie miałaś nieprawidłowy unifon, przeznaczony do instalacji analogowych
    ten aparat nie mógł prawidłowo działać mimo tego że sugerujesz inaczej
    (możliwe że odbierał wszystkie połączenia stąd złudzenie że działał)
    dodatkowo takie podłączenie powoduje na ogół unieruchomienie całego pionu, na co systemy cyfrowe reagują różnie - jednak nie jest to przyczyną "spalenia' czegokolwiek
    jeżeli system pracował w trybie awaryjnym i cyklicznie otwierał elektrozaczep, to nie powinno nastąpić żadne inne uszkodzenie, te systemy są tak budowane żeby taka sytuacja nie nastąpiła

co do kosztów - nie oceniam
    są naprawdę różne, zależnie od warunków umowy wspólnoty i zakresu pracy serwisu jaki jest zakontraktowany
    musisz mieć na uwadze że to specjalistyczna usługa, wbrew temu co się sądzi o domofonach, takie są skutki a ingerencja w domofon jest mimowolną ingerencją w instalację wspólną
    (swoją drogą TK6 mają w opakowaniu instrukcje + instrukcja na pudełku widząc kilka zacisków kto podłącza dwa ??!!?? i sądzi że załatwiony temat)

co do zasadności
    nie zaszkodzi poprosić protokół jak i zapytać o "spalone elementy"
    ewentualnie o cennik świadczenia usług przez ten podmiot - wszak na jakiejś podstawie ktoś zleca serwisowi interwencję
    w sytuacji gdy faktycznie jest tak że to forma opłaty karnej, masz szansę po negocjować/zweryfikować

dodam że jako serwisant mam z podobną sytuacja często do czynienia,
    lokator zamiast wydać parę złotych na dopłatę serwisowi na podłączenie działa sam i powoduje uszkodzenie którego lokalizacja generuje koszty czasem więcej niż jednj interwencji technika
    współczuję ale pewnie mają rację

0
  • #7 01 Paź 2013 15:27
    paulapa
    Poziom 2  

Zmyliło nas to, że przynosząc stary aparat do OBI pan nam polecił ten. Po podłączeniu działał, dało radę z dołu zadzwonić i otwierały się drzwi.

Piszesz, że zły unifon nie jest przyczyną spalenia czegokolwiek?
    Więc co mogło?

Chcę się dowiedzieć jak najwięcej można, ponieważ płacę co miesiąc fundusz remontowy i nie widzi mi się wydawac 350zł znowu, kiedy nawet nie jestem przekonana, że to moja wina.
    Protokół i kosztorys dostałam. np. "Uruchomienie i pomiary lini dozorowychnadresowych - 80zł" Interesuje mnie też to, czy jest możliwość wykonania tej usługi taniej, wtedy będę negocjować,że mogłam zawołać własnego fachowca.

Dodam jeszcze,że poprzedni domofon wyglądał tak : Czy zły unifon może spalić zasilacz?

0
  • #8 01 Paź 2013 16:42
    IGS

Poziom 20  

...ale o co chodzi?

Nikt nie napisze "tak masz rację" bez wykonania usługi diagnozy - która też będzie była by zresztą kolejnym kosztem
    To forum instalatorów, raczej piszemy o faktach na ogół technicznych
    Żale, rozterki to inne społeczności typu murator itd

Pan ze sklepu nie decyduje gdzie i kto instaluje sprzedawany unifon
    Pan z serwisu nie uszkodził instalacji tylko Pańi lub fachowiec któremu prace powierzono

Odpowiedzi na pierwsze pytania techniczne zostały udzielone
    Pozostałe raczej to domniemania, i przypuszczenia
    Jak mamy określić czy można wykonać usługę taniej niż 80zł, 250, 300 skoro nie wiemy o czym piszemy
    Poradziłem o co poprosić zarząd/serwis

0
  • #9 01 Paź 2013 16:58
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Niestety , "dłubiąc" w instalacji której nie jesteśmy włascicielem oraz mając średnie pojęcie o jej rodzaju i działaniu , narażamy sie na sytuację , że sprawy pójdą żle i trzeba będzie za to zapłacić w/g widzi mi się kogoś, kto ustali cenę niekoniecznie dla nas korzystną...
    Sprzedawcy mają średnie pojęcie o tym co sprzedają a i niekoniecznie chce im sie wywiad techniczny prowadzić z Kupującym.
    Albo się uda albo nie.
    Tu się nie udało.

0
  • #10 01 Paź 2013 17:08
    Ircys
    Specjalista Domofony

Unifon był niewłaściwy i skoro instalator to "znalazł" to tak było i tu koniec kropka - Twoja wina.
    Sprzedawca z OBI nawija makaron na uszy klientom w ogóle nie znając tematu
    i to głównie do niego powinnaś mieć teraz pretensję, a nie do instalatora, który usprawnił system. Co do cen za usługę to sprawa do uzgodnienia z firmą konserwującą system.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0