Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 2003 - Zablokowane przednie prawe drzwi (pasażera)

01 Paź 2013 13:54 22572 10
  • Poziom 26  
    Witam, drzwi nie można otworzyć z zewnątrz i z wewnątrz. Rygiel w drzwiach cały czas jest wciśnięty. Pociągając za klamkę wewnątrz ( ciężko chodzi) rygiel wychodzi, po puszczeniu klamki od razu się chowa (sprężynuje). Jakby coś trzymało w zamku.

Błąd w komforcie - sygnał zamka pasażera nieprawidłowy.

Otwierając i zamykając centralny zamek w drzwiach pasażera cisza.
    Próbowałem brutalną metodą wyciągnąć rygiel kombinerkami ale nic to nie dało.
    Wygląda na to że nie bardzo da się zdjąć tapicerkę przy zamkniętych drzwiach, od dołu trzymają ją śruby, dodatkowo trochę blokuje ją tapicerka deski.
    Ktoś już to przerabiał?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Sam stwierdziłeś że rygiel Ci trzyma i jak nie zdejmiesz tapicerki to się nie dowiesz.

Ale zanim tego dokonasz może zlokalizuj które przewody odpowiadają za rygiel i spróbuj go rozłączyć.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Odepnij mu akumulator to może się ten rygiel nie schowa (jeśli to wina elektryki zamka - w co nie wierze. Bardziej prawdopodobne uszkodzenie mechaniczne).
    Tapicerke da się ściągnąć tylko trzeba się nieźle nawyginać.
  • Poziom 19  
    Możliwe że jest częściowo (naderwana) uszkodzona linka od klamki wewnętrznej, zablokowała się i nie cofnęła. W moim pasku tak miałem. Odkręć śruby mocujące tapicerkę, opuść szybę i próbuj dostać się od góry do tej linki.
  • Poziom 14  
    ewentualnie zdejmij tylne drzwi i dopasowac wygiac sztywny pręcik tak aby odhaczyć ten cypelek co zatrzaskuje ruchomą czesc w zamku tak kiedys otwierałem
  • Poziom 15  
    jarroQ napisał:

Otwierając i zamykając centralny zamek w drzwiach pasażera cisza.

Jesli bledow z CAN nie ma, to sprawdz zasilanie do drzwi (na slupku pod schowkiem). Moga byc tez przerwane przewody w samej przelotce, modul drzwi na silniczku od szyb, woda w podlodze u pasazera (uszkodzony wilgocia modul komfortu albo przewody do niego) lub sam zamek (najczesciej).
    Szkoda ze zamek nie daje znakow zycia, bo jest bardzo szybki sposob w 100% skuteczny na otwarcie takich drzwi.
    Pozdr.
  • Poziom 27  
    Najpierw tapicerka do zdjęcia. Potem przewody od silnika zamka do odszukania po schemacie potem odłącz przy sterowniku kostkę i stamtąd podaj zasilanie na te kable kilka impulsów w jedną i w drugą stronę. +/-.
    Ale jeszcze najpierw sprawdź czy masz dwa plusy do drzwi. W progu możesz to sprawdzić bez ściągania jeszcze tapicerki.
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Zdemontuj tylne drzwi (10min roboty) weź piłkę , przetnij rygiel i masz otwarte drzwi. Z resztą sam sobie poradzisz. Rygiel na szrocie dostaniesz za piwo, szkoda czasu na kombinowanie ;)
  • Poziom 26  
    T5, Twoja opcja jest chyba najlepsza:). Drzwi już odblokowane. Passat został odesłany do jakiegoś mechaniora akrobaty. Ja nie miałem na to czasu. Akrobata pruł tapicerkę zablokowanych drzwi. Wióry leciały :). Wymienili zamek. Coś pękło w środku. Starego zamka do sekcji nie dostałem.
  • Poziom 27  
    T5 napisał:
    Zdemontuj tylne drzwi (10min roboty) weź piłkę , przetnij rygiel i masz otwarte drzwi. Z resztą sam sobie poradzisz. Rygiel na szrocie dostaniesz za piwo, szkoda czasu na kombinowanie ;)

No w sumie jak jest dostęp ;) nigdy tego sam nie wymyśliłem ;D
  • Admin grupy Samochody
    Potrzeba i lenistwo matką wynalazków;)