Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 9490 PC - pokazuje błąd Fb

01 Paź 2013 14:31 4299 7
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.
    Proszę o pomoc. Moja zmywarka Whirlpool ADG 9490 PC pokazuje bład Fb. Czytałam wszystkie wpisy na forum i niby wiem co powinnam naprawić tylko jest problem w znalezieniu tych elementów. W jednej z rad byłą wymiana "zaworu mycia strefowego "- ale gdzie on jest. Czy jeżeli zrobię zdjęcie " bebechów" zmywarki, wskaże mi ktoś, który to zawór mycia strefowego? Nie mam schematu budowy tego modelu zmywarki i nie wiem gdzie czego szukać. Opisy jakie są na forum nic mi nie mówią-niestety. Łatwiej byłoby mi znaleźć felerny element gdyby ktoś pokazał " palcem" to jest to.
    Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Wpisanie w Google Grafika "zmywarka whirlpool błąd Fb" daje pełnię szczęścia - zdjęcie zaworu, zdjęcie "bebechów" z widocznym zaworem oraz poglądowy rysunek złożeniowy.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedz, ale patrzyłam na grafiki w internecie. Wiem, że dla kogoś kto ma pojecie co i jak jest zbudowane taka grafika jest pełnią szczęścia. Niestety dla mnie nie. Nie znam się na takim sprzęcie i dlatego spytałam, czy ktoś wskazał by mi tą cześć na zdjęciu mojej zmywarki. Nie chcę rozkręcić niepotrzebnie połowy zmywarki, a części które mogą być odpowiedzialne za błąd będą gdzie indziej. Nie jestem specem, ale jak zobaczę jak coś zrobić to potrafię. Naprawiłam sobie już kilka rzeczy patrząc na opisy i YouTube, ale co do zmywarki to jestem zielona. Możliwe, że patrząc na zmywarkę mam ten cudowny zawór przed oczami, ale nie wiem że to właśnie on. Pewnie zaraz usłyszę, że jak się nie znam to lepiej wezwać speca.Niestety krzyknął jak za zboże, a nie chcę brać złotej rączki z "usterki", bo płacić za coś co sama mogę zepsuć to dziękuje.
    W każdym razie dziękuje za próbę pomocy.
  • Poziom 39  
    sucha13 napisał:
    czy ktoś wskazał by mi tą cześć na zdjęciu mojej zmywarki.
    A czym różni się zdjęcie "mojej" zmywarki od zdjęcia pojawiającego się w wyszukiwarce po wpisaniu chociażby podanej przeze mnie frazy? Wtedy pozostaje tylko odpowiedzieć na pytanie "gdzie jest Wally", wiedząc jak ten zawór wygląda - a to już podano.

Dalsze żale oraz jałowe pytania "czy zawsze, czy na pewno" spowodują usunięcie tematu, na mocy p. 3.1.17 regulaminu.
    Jeśli Koleżanka chce naprawić, to należy rozkręcić i się rozejrzeć a nie bawić w ciepło-zimno na forum. Wszystkie "bebechy" są na dole. Całe sześć śrubek.
  • Poziom 2  
    Dziękuję Stefciu za linki oglądałam je wcześniej, ale w końcu zlalazłam ten zawór. Z wnętrza zmywarki widać tylko plastik i żółtawym otworem i dlatego chciałam żeby ktoś potwierdził czy to to.

Co do dokryzek Movzx są niepotrzebne. Element wmontowany w zmywarkę wygląda trochę inaczej, bo widać tylko obudowę, a jeśli nigdy się nie miało styczności z takim zaworem, to człowiek nie wie, czy to właśnie ta część i dlatego prosiłam o pomoc.

W każdym razie dziękuję i jedyne co mogę powiedzięć, to że na każdym forum znajdzie się cwaniakk który próbuje się dowartościować dogryzając innym.

Moderowany przez mrhari:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

• Poziom 2  
    Zawór znaleziony oczyszczony i nadal nic. Jedyna poprawa to taka, że wcześniej przy włączonej zmywarce było słychać jakby coś próbowało się przełączyć( takie pykanie),a teraz pykania nie ma ale bład wywala. Na jednym programie po 7 min na innym po 30 min.
  • Poziom 1  
    Cześć, czy udało się Tobie rozwiązać problem? Mi po 7 latach pojawił się ten sam błąd. Zacząłem zmywać na programie 6zmysł i po jakimś czasie pojawił się błąd ale nie jestem pewien czy to jest właśnie problemem.