Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

gulson 19 Mar 2019 23:26 597168 1884
  • Computer Controls
    Erbit
    Poziom 34  
    Łukasz-O napisał:
    Są ludzie co na podstawie GPS wjeżdżali do jeziora :D

Do tego zmierzałem ;)

Są też tacy co w markecie spuszczają dziecko z oczu na tyle długo by dziecko zdążyło przejść do innego sektora, sięgnąć butelkę, pokonać zabezpieczenia przed dziećmi i połknąć "kreta" z tragicznymi skutkami. Na dokładkę skarżą jeszcze market - a wg mnie powinno im się ograniczyć prawa rodzicielskie.

Są więc rożni i rodzice i kierowcy.
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Panowie i Panie, jedno co mogę powiedzieć to ta budowa to jeden wielki niezorganizowany burdel i samowolka, której generalnym jest NDI.
    Nie dziwię się że ktoś wjechał na rondo bo i wg. mnie oznakowanie było słabe albo i go nie było - brak wygrodzeń bo i po co. Cud że ta budowa zakończyła się z 9mc. opóźnieniem i nikt nie zginął - nie było dnia żeby kolizji na tym odcinku nie było. Masz znak roboty drogowe a na środku drogi leżą nieogrodzone pojemniki po zalewie szyny albo paleta z krawężnikami ...
    Nawet sracza nie było przez połowę budowy bo wg. generalnego to podwykonawca ma sobie zorganizować sracz jak i zaplecze budowy.
    Mamy inną budowę z tym generalnym i budowa stoi już ponad rok, materiał żyje swoim życiem ... Podwykonawcy robią roboty niezgodnie z projektem ... Ech ... Szkoda gadać ...

Inna strona medalu że kierowcy na znaku 'roboty budowlane' organizowali sobie wyścigi na 1/4 lub 1/8 mili, jechali jak wariaci pomimo tego że nawet sam osobiście zatrzymywałem ruch z różnym powodzeniem. Raz koleś ciężarowym chciał rozstawioną zwyżkę czy podnośnik staranować. Nie raz pomimo wstrzymanego ruchu kierowcy z telefonem w dłoni wjeżdżali pod rozstawioną zwyżkę/podnośnik czy HDS'a przejeżdżając po przeciąganej przez drogę przewieszce.
    Brak kultury kierowców był widoczny na każdym kroku - syndrom drogowego maczo królował niejednokrotnie.

Tutaj fajny kamikadze w kasku enduro:d
    Edytowałem[T.M.]
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    Cytat:
    No... cóż mam napisać? Może był zajęty oceną sytuacji przed wjazdem "pod koła pędzących samochodów" z prawej strony kamery? Może dodatkowo rozmawiał przez komórkę? Chyba nie sądzisz, że zrobił to celowo abyśmy mogli tu sobie roztrząsać problem? Kierowcy są różni i prezentują różne umiejętności - ten zaprezentował swoje w taki sposób.
    Oznakowanie ronda od strony Milowic było zasłonięte/anulowane, dodatkowo znak zakazu skrętu w lewo.
    Natomiast same barierki i zakaz wjazdu trochę niefortunnie postawiono, ale trwały tam prace, jeździły samochody biorące udział w remoncie, musiały mieć trochę pola manewru.
    Inni jakoś się nie wpakowali, ale wiadomo - BMW i wszystko jasne.
    Erbit
    Poziom 34  
    elpapiotr napisał:
    .. Oznakowanie ronda od strony Milowic było zasłonięte/anulowane, dodatkowo znak zakazu skrętu w lewo.
    ...

Skoro nie było to rondo to były tam dwa skręty w lewo - pierwszy przed wysepką, drugi za wysepką. Ile było zakazów skrętu w lewo i czy drugi zakazywał skrętu w lewo "za wysepką" ?

Oczywiście masz rację, że wjechał tylko ten a inni nie. Ja tylko staram się zrozumieć pechowca.
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Instalacja a raczej sieć tj. słup nie złamał się, fundament nie pękł. Efekty uderzenia widoczne. Tak że chyba dobrze zrobione ?
  • Computer Controls
    Brivido

Poziom 30  
    A ja znowu uświadczyłem, ale tym razem odpiętego N (a raczej w tym przypadku "nowego zera" mieszkania od rozgałęzienia WLZ w bloku.
    Przepalił się bojler (z którego podobno leciała bardzo gorąca woda i/lub jego rurki były gorące), został wymieniony na nowy ale nie działał. "Wujek z probówką" powiedział, że na wszystkich kablach w gniazdku "jest prąd". Na zasilaniu rozdzielnicy to samo. Szybkie zapięcie cęgów na rurę gazową i mamy 1A przy włączonym oświetleniu i innych typowych sprzętów, poszło pismo do administracji, ciekawe czy zwrócą koszty :) Kto wie kiedy to się stało. Dobrze, że to nie były 3F. Przewód sobie gdzieś tam leżał, a zacisk był luźny, inny pusty obok niego był dokręcony.

Ciekawe jest to, że niby prąd był, ale licznik nie był włączony i pewnie nie naliczał, ktoś wie jak to działa? Nie świecił się, ale teoretycznie też powinien być zasilony i działać, ale N od strony mieszkania przez rurę.

Magic_moon
    Poziom 20  
    Ja jestem ciekawy, jak to się mogło wypiąć ? A może to w ogóle nie było podłączone ?
    retrofood
    Moderator
    Magic_moon napisał:
    Ja jestem ciekawy, jak to się mogło wypiąć ? A może to w ogóle nie było podłączone ?

Z powodu drgań ziemi wywołanych przez przejeżdżające pobliską drogą samochody - na przykład. Albo z dziesięciu innych powodów.
    freebsd
    Poziom 35  
    Brivido napisał:
    A ja znowu uświadczyłem, ale tym razem odpiętego N (a raczej w tym przypadku "nowego zera" mieszkania od rozgałęzienia WLZ w bloku.
    Wiesz może, kiedy był robiony ostatni przegląd instalacji elektrycznej?
    arcyimperator
    Poziom 12  
    Czegoś nie rozumiem. Z tego co widzę to N i PE są już rozdzielone w rozgałęzieniu. Czyżby N i PE znowu były zwarte gdzieś w mieszkaniu?
    Brivido

Poziom 30  
    Nie, mieszkania są w "TN-C", piony w bloku lat "50" były remontowane. W mieszkaniach PE "luźne"
    retrofood
    Moderator
    Brivido napisał:
    Nie, mieszkania są w "TN-C", piony w bloku lat "50" były remontowane. W mieszkaniach PE "luźne"

I teraz (kolejny taki temat dzisiaj) niech wróżka Leokadia rozstrzygnie, które z podanych informacji są prawdziwe. Jak można udzielić fachowej odpowiedzi, skoro z opisu sytuacji wynika sprzeczność? A potem rozlegają się jęki na różnych forach, że tu nie udzielają dobrych porad. Ech...
    emigrant
    Poziom 27  
    Niezła akcja chyba z wczoraj - włamanie na posesję Łukasz Budowlańca. Gość grajnerem przecina kabel pod napięciem w kontynerze i następuję porażenie aż gościa kładzie na glebę. Polecam lukność całość... sama akcja porażenia od 10:28.

https://www.youtube.com/watch?v=kEUwKmC3xVE

ps. pytanie czy to fejk na 1 kwietnia, czy po prostu taki zbieg okoliczności...

edit:

Jednak wałek na 1 kwietnia...
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Nareszcie znalazłem doskonałe, ceramiczne (gliniane) dławiki kablowe. No cóż, Surinamska technologia wymiata ....Czekam na izolatory z orzechów kokosowych.. :D
    zworys
    Poziom 36  
    To jest naprawdę prądowa a nie telekomunikacyjna?
    zbich70
    Specjalista elektryk
    zworys napisał:
    To jest naprawdę prądowa a nie telekomunikacyjna?
    No właśnie, do takiej fotki wstawia się w kadr coś o znanych wymiarach np. monetę, pudełko zapałek etc.
    Poza tym po prawej stronie, słabo ale widać, jakąś etykietkę z której można odczytać "Telekom" i "24V".
    Kolego @Kacperus902 - nie zabłysnąłeś. :D
    Kacperus902
    Poziom 8  
    @zbich70 Też wydawało mi się że to jest rozdzielnica telekomunikacyjna, ale znajomy mieszkający w tej kamienicy był przekonany że to prądowa. Tym bardziej że wiele "profesjonalnych" rozwiązań można spotkać w instalacjach elektrycznych :D mu uwierzyłem nie wpatrując się w to co tam jest napisane 😀.
    zbich70
    Specjalista elektryk
    Kacperus902 napisał:
    znajomy mieszkający w tej kamienicy był przekonany że to prądowa.
    Co to w ogóle znaczy, że jest "prądowa"? Nie rozumiem tego.
    Która instalacja jest bardziej "prądowa" - 230VAC zasilająca np. oprawę LED 7W, czy 24VDC zasilająca rozrusznik TIR-a?
    zworys
    Poziom 36  
    Prądowa - tzn z obwodami energetycznymi, telekomunikacyjna z obwodami audio i pomocniczymi do nich. Taką "niepisaną" klasyfikację zastosowaliśmy, wiadomo mało precyzyjna a bardziej intuicyjna.
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Krzysztof Kamienski napisał:
    Nareszcie znalazłem doskonałe, ceramiczne (gliniane) dławiki kablowe.

Zalepianie dławików kitem do okien było w .pl powszechne do połowy lat 70-tych.

Dodano po 2 [minuty]:

zbich70 napisał:
    do takiej fotki wstawia się w kadr coś o znanych wymiarach np. monetę, pudełko zapałek etc.

Pineski są w kadrze - mocują kartkę z opisami.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @jdubowski Dławików tak, ale nie samych otworów . Tu niestety dławików - przepustów brakuje. Tylko kit ....i piasek z plaży nad Oceanem..
    Erbit
    Poziom 34  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    ... kit ....i piasek z plaży ...

Krzem to dobry izolator, kit zaś uszczelnia. Zupełnie nie rozumiem czego się kolega czepia ;) ;)
    lukasrsv
    Poziom 19  
    To i ja dorzucę złącze zabezpieczone przed wilgocią. Swoją drogą ciekawe technologie mają elektrycy w spółdzielniach mieszkaniowych.

jack63
    Poziom 42  
    Ciekawe ile to ma lat?
    Nie wiem od kiedy i czy na pewno, ale ponoć jest obowiązek montowania wyłączników serwisowych w takich sytuacjach.
    Chodzi o bezpieczeństwo ludzi obsługujących urządzenia gdy bezpieczniki i ew rozłącznik są w dużej odległości "piechotą" od urądzenia.
    W każdym razie nowe porządne(!) projekty takie wyłączniki serwisowe uwzględniają.