Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

01 Paź 2013 15:29 597168 1884
  • Administrator Systemowy
  • Computer Controls
  • Poziom 22  
    Witam
    To zgłaszam się jako pierwszy.
    Przedstawiam najgorszą instalację jaką widziałem u klientki. Z cyklu „Kto to Panu robił”
    Ja miałem tam dołożyć system alarmowy.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam. Ja też dorzucę swoje zdjęcie wykonane w jednej z Krakowskich uczelni Wyższych :)
    Chyba to nie nadaje się na konkurs ale myślę że i tak warto wam pokazać :)

Do kategorii: „Kto to Panu robił”

"Fachowy kontakt"

• Poziom 39  
    Ganja0 napisał:
    Witam. Ja też dorzucę swoje zdjęcie wykonane w jednej z Krakowskich uczelni Wyższych :)

"Fachowy kontakt"

Kontakt kontaktem, mnie ciekawią te schody do nikąd :D nawet jak tu się skręcało w lewo i dalej schodami w górę, to ten "korytarzyk" jakiś taki dla karzełków :D
  • Poziom 2  
    lukashb napisał:
    Ganja0 napisał:

"Fachowy kontakt"

Kontakt kontaktem, mnie ciekawią te schody do nikąd :D nawet jak tu się skręcało w lewo i dalej schodami w górę, to ten "korytarzyk" jakiś taki dla karzełków :D

Ponieważ wyciąłem co najważniejsze a zaraz z lewej były drzwi do dziekanatu. Tak dla wnikliwych :)
  • Poziom 1  
    Podczas mojego ostatniego urlopu w Hiszpanii zaobserwowałem bardzo ciekawą inwencję twórczą tamtejszych inżynierów. Na pamiątkę zrobiłem sobie kilka zdjęć tej instalacji :-P
    Według mnie nadają się do kategorii „Kto to Panu robił?”.

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.
  • Poziom 13  
    Zadanie z pozoru wydawać mogło się proste.
    Dzwoni telefon (miła starsza Pani) objaśnia sytuacje:
    Wymienić gniazdka bo "przyczerniały" i wkręcić lampę, halogeny najlepiej w sobotę po południu.
    Jak zapewniała czas realizacji zlecenia według jej rodziny i sąsiadów nie powinien wynieść dłużej niż 3 godziny.
    Stąd zgodziłem się wykonać zlecenie.

Na miejscu oficjalne ciepłe przywitanie, wódka (oczywiście kręcona) czy to stereotyp czy forma forma grzeczności sam nie wiem.

Po "oględzinach" i "wizji lokalnej" moje życie nabrało zupełnie nowego wymiaru.
    Dzięki temu wspiąłem się na wyższy poziom i zapewniam że długo i to bardzo długo w takim stanie pozostałem :D.
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.
    Po zwróceniu uwagi że to niebezpieczne tak zabezpieczyli :D

Tutaj sobie ktoś zrobił "grilla"?

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

Łączenie typu na "skrętkę"

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

Te zdjęcie nie daje mi spokoju przypuszczam że wgryzła się mysz lub inny szkodnik chyba że ktoś ząbkował :D
  • Specjalista elektryk
    Witam.
    Ar_K napisał:
    Podczas mojego ostatniego urlopu w Hiszpanii zaobserwowałem bardzo ciekawą inwencję twórczą tamtejszych inżynierów.

Kolego Ar_K, dlaczego szukać w Hiszpanii ?
    Na rodzimym gruncie "pajęczarze" też się produkują -

• Poziom 16  
    elpapiotr napisał:
    Na rodzimym gruncie "pajęczarze" też się produkują

Tak panie Piotrze - moja rozdzielnia na klatce schodowej na Zagórzu
  • Computer Controls
  • Specjalista elektryk
    Gratuluję, gratuluję.
    Tylko ... czym tu się chwalić ? :D
  • Poziom 14  
    Witam ! Ciekawostka dla niektórych. Instalacja w Układzie IT z urządzeniami takimi jak np. UKSI , MRU . Zasilanie sali Operacyjnej i oświetlenia .Rozdzielnica zasilana napięciem Gwarantowanym bądź Rezerwowym jeśli mnie pamięć nie myli :)

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

P.S. Zdjęcia wykonywane w Roku 2008 aparatem z komórki . Na niektórych zdjęciach przeszkadza założona Folia ,ułożona żeby się nie pyliło na Aparature od prac Gipsiarskich.
  • Poziom 33  
    elpapiotr napisał:
    Gratuluję, gratuluję.
    Tylko ... czym tu się chwalić ? :D

Przecież pewnie zgodnie z tematem, moja - oznacza zobaczone/zastane przeze mnie. ...
  • Poziom 17  
    W pewnym mieszkaniu ujrzałem ciekawie wykonaną rozdzielnię elektryczną. Zaintrygował mnie nie tylko sposób ułożenia przewodów, jak również brak jakichkolwiek zabezpieczeń obwodów. Zaniepokojony o bezpieczeństwo instalacji dopytałem właściciela o więcej szczegółów. Ten wiedział tylko tyle, że wyłączniki automatyczne tzw. "ES-ki" "wiszą" gdzieś za tym "gąszczem" przewodów i połączeń, a możliwość wyłączania poszczególnych obwodów w mieszkaniu dla wygody (aby nie wyciągać automatów zza plątaniny) zrealizowane jest za pomocą widocznych na zdjęciu wyłączników kołyskowych zamontowanych na drzwiczkach rozdzielni.

Serdecznie gratuluję pomysłu i wykonania!

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.'
    P.S. Nawet jest na zdjęciu opisany jeden z przewodów ;)
  • Poziom 24  
    Kiedyś mieliśmy zgodnie ze zleceniem "na szybko, najlepiej nie przerywając pracy użytkownikom" uporządkować sieć komputerową i elektryczną w pewnej firmie na Śląsku...

Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

Zdjęcia były robione kilka lat temu komórką, stąd jakość. Przedstawiają pomieszczenia "dystrybucyjne" na poszczególnych piętrach i "główną szafę" w piwnicy. W tych gąszczach kabli wiszą luzem ebonitowe tablice zasilające z bezpiecznikami ceramicznymi, zahaczone drutem za jeden narożnik. Tam gdzie ich nie widać, leżą pod kablami...

Uciekliśmy stamtąd.
  • Poziom 33  
    elpapiotr napisał:
    Witam.
    Ar_K napisał:
    Podczas mojego ostatniego urlopu w Hiszpanii zaobserwowałem bardzo ciekawą inwencję twórczą tamtejszych inżynierów.

Kolego Ar_K, dlaczego szukać w Hiszpanii ?
    Na rodzimym gruncie "pajęczarze" też się produkują -

To są w większości stare głowice kablowe telefoniczne, chyba nie podpadają pod tytuł wątku
    Cytat:
    Instalacje elektryczne.
    ?? ;) :D
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    To może i ja dołożę troszeczkę ale z przemysłówki:
    Modernizacja celki na napięcie 3kV - prace przy napięciu SN (płyta):
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

Szafa zasilająco-sterownicza:
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

A to ja :D

Druga szafa którą samodzielnie poskładałem :D
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

Rozdzielnia nN przed oddaniem - dwa tygodnie składania :D
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

Ww. rozdzielnia i szacht techniczny z kabelkami:

Budynek zabytkowy i jego modernizacja:
    P.S. Żeby było śmieszniej pracowników ogólnobudowlanych było ze 30'tu i nasza czwórka branżowców :)
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych.

Daliśmy radę :)
  • Specjalista elektryk
    VooVoo napisał:
    To są w większości stare głowice kablowe telefoniczne, chyba nie podpadają pod tytuł wątku

Kolego VooVoo, to była kontra dla kolegi Ar_K, ale skoro potrzeba :

Teraz mogą być ?
  • Poziom 9  
    ja też dorzucę parę zdjęć które wykonałem w pracy.
    zdjecię ze skrzynki przyłączeniowej budynku.
    ten płaskownik w pionie to bednarka stalowa, ten w poziomie to aluminium.

Profesjonalne podłączenie rozdzielni budowlanej. :)

Mój faworyt:) układ sterowania w wózku akumulatorowym :)
  • Poziom 27  
    Szafa sterująca linią pordukcyjną
    Brak odpowiedniej Przejściówki
    Bardzo inteligentne podłączenie spawarki , bdy wtyczka niepasowała
    A teraz najlepsze RJ45 zaciśnięte na światłowodzie.
  • Poziom 27  
    Jak to zobaczyłem to się zdziwiłem że nikogo nie porazilo.Najciekawsze że to było na placu budowy i cały przewod leżał dalej w kałuży.
  • Specjalista elektryk
    Witam.
    Maciek051996 napisał:
    Bardzo inteligentne podłączenie spawarki , bdy wtyczka niepasowała

Tu masz inteligentniejsze, bez żadnej osłony (ale za to zwiększony przekrój przewodu 2x) -

• Poziom 8  
    Witam,
    Kategoria oczywiście „Kto to Panu robił?” - zdjęcia wykonane podczas pobytu w Wietnamie. Już na pierwszej ulicy Ho Chi Minh City zwanego niegdyś Sajgonem zaskoczyła mnie oryginalność okablowania miasta. Przynajmniej wiem już dlaczego sajgon to sajgon :)

Pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Witam.
    Jak widzę, przeważają zdjęcia z gatunku "kwiatków instalacyjnych". Ciekawi mnie, czy autorzy zdjęć są w stanie uzasadnić co tak naprawdę jest wyjątkowego w tej instalacji i co należy poprawić i zgodnie z jakim aktem prawnym czy też normą. Dla mnie np. to dodatkowa informacja świadcząca o tym, czy autor ma świadomość co sfotografował i czy byłby w stanie zrobić to lepiej. :)
    Zdjęcia z gatunku "dobra praktyka" z założenia powinny obronić się same, o ile będą chętni pochwalić się instalacją, a nie tylko obwodem czy też "kawałkiem" instalacji. :wink:

Zapraszam do udziału w konkursie.
  • Poziom 14  
    Zdjęcia najlepszych i najgorszych instalacji elektrycznych. Odnośnie tego zdjęcia rzekłbym " Kto Bogatemu Zabroni " i wnioskuje o rozszerzenie konkursu o trzecią kategorię :) .
    A tak na serio mógłby powstać taki konkurs za jakiś czas . Wrzuciłbym zdjęcie od klienta gdzie różnicówek jest tyle co "ES-ów" .
    No cóż kto bogatemu zabroni .:)
  • Poziom 27  

Poprawnie wykonana rozdzielnica podtynkowa.
  • Poziom 10  
    Witam.
    To i ja dodam coś od siebie. Na zdjęciu jedna z głównych ulic Islamabadu w Pakistanie.
  • Poziom 35  
    Maciek051996 napisał:

Witam. Słowo poprawnie oczywiście należałoby ująć w cudzysłów.. :D
    Pierwszy z góry z lewej strony obwód siłowy ma trzy brązowe przewody. (?)
    Widać trzy obwody siłowe, ale aż cztery różnicówki 3p+N i jedna 1p+N. (?)
    Jak kolega potrafi szybko wyodrębnić i odłączyć przewód N z obwodu pierwszego z lewej górnej strony?
  • Poziom 15  
    Maciek051996 napisał:

Poprawnie w znaczeniu działania bo nie ma nawet opisów aparatów (który "ES" podlega pod daną roznicowke)
    Drugi rząd od góry- stycznik przy czujniku zaniku napięcia- niezła pajęczynka.
  • Poziom 9  
    Brazylia i boskie Rio de Janeiro - jedna z pobocznych uliczek niedaleko Corcovado - 3 standardy napiec ;P i wiele "kabelków" na slupach