Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena na 2m. Potrzebny schemat. Jak zrobić domowym sposobem?

16 Mar 2005 02:37 4699 11
  • Poziom 10  
    Witam potrzebuje schematu jak zrobic antene domowym sposobem aby uzyskac lepszy odbiór (nie wystawiac na zewnatrz budynku)na czestotliwosc od 144-172 bardziej na 172mhz Antene chcve umiescic w pokoju .
    Dziekuje i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Cztery przeciwwagi ok 38 cm w poziomie ( lub dwa skrzyżowane prety po ok 76 cm pod kątem 90 st
    Do tego montujesz gniazdko antenowe wejściem w dół i od góry montujesz np na wkład kostki montarzowej bądż lutujesz ok38 cm pręta lub drutu miedzianego ( oczywiscie prostopadle do poziomych przeciwwag.
    Podłączasz kabelek i cieszysz się z samodzielnie wykonanej antenki i masz niebieskich (172 M) na patelni - lepsze to niż lokalne wydanie prasy lub kablówki.
    Oczywiście im wyżej uda ci się umiejscowić antenę tym lepszy odbiór.
  • Poziom 10  
    Dzieki śliczne za podpowiedz a gniazdo moze byc tak zwana beczka do redukcji kabla antenowego (ciemny jestem w tych sprawach)
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Może być to beczka , ale jej obudowę musisz połączyć z przeciwwagami a pionowy promiennik ze srodkowym bolcem. Promiennik nie moze stykać się z przeciwwagami.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dzieki sliczne za podpowiedzi .Zaraz zabiore sie do tworzenia anteny.
    Pozdrawiam i życze milego dnia
  • Poziom 17  
    W nr. 9\2003 Świat Radio jest opis wykonania i wymiary anteny HLZ na pasma:
    435MHz, 144MHz, 50Mhz, 28MHz, 27MHz, 24MHz, 21MHz, 18MHz, 14MHz
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Tak mi się wydawało, że "Pablo2424" pisał o antenie "pokojowej". Może rozwinę ten temat? W pokoju, nawet najlepsza antena będzie zawsze gorszą od naprostszej anteny ale umieszczonej na dachu! Rozumię, że czasami (z różnych powodów) nie powinno się montować anteny na dachu ale... może jeśli to będzie antena typu "dipol zmknięty" (pętlowy) i dopasowanie wykonane na tzw. pętli to uda się to "przemycić" na dach? Ja mam takie rozwiązanie u siebie i jestem z niego zadowolony (zciągnąłem antebę 3x5/8) i odbieram, i nadaję na 2 m a słucham te "wyższe" częstotliwości (zresztą bardzo rzadko).
  • Poziom 10  
    Pytanie do Preskalera jak zrobic antene pętlowa jakie maja byc wymiaty petli i z czego najlepiej. I czy w pokoju polepszy troche odbiór
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Z anteny w pokoju nie będziesz zadowolony! Wystaw chociaż za okno lu na balkon! Tutaj znajdziesz rysunek takiego dipola a wymiary zrób na 90 cm a pętla 80cm. No i dipol ustaw w pionie!
    http://felektr.katalogi.pl/temat2010/
  • Poziom 10  
    Dzieki Preskaler za podpowiedz zrobiłem antenke i nawet w pokoju odbiór polepszył sie o 70% ale wystawie ja poza okno i wtedy zobacze
    Pozdrawiam