Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy potrzebny multiswitch sat do usługi multiroom w nc+

01 Paź 2013 16:18 5127 4
  • Poziom 10  
    Chciałbym założyć w domu nc+ z usługą multiroom (nbox recorder + 2 dodatkowe tunery)Planuję kupić konwerter z 4 wyjściami. Mam jednak wątpliwość , czy będę potrzebował multiswitcha sat?Chcę odbierać tylko sygnał z Hot Birda na 3 telewizorach.Pomóżcie. Z góry dziękuję (martwię się też o jakość, ale mam kabel k-1000 i planuję dokupić konwerter megasat Quattro LNB, więc chyba powinno być ok)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  

Kabel taki sobie, ale jak już masz założony to trudno - a jeśli nie masz założonego, to kup sobie kabel w osłonie czarnej (na zewnątrz) z jak największym współczynnikiem ekranowania.

Dopasuj złącza F do kabla antenowego.

Konwerter QUAD (czyli obędzie się bez multiswitcha) - nie oszczędzaj zbytnio. Gdybyś chciał kiedyś dosumować DVB-T do kabli idących do pokoi, to zastosujesz poczwórny sumator pasywny SAT/TV.

Czasza - minimum 85, najlepiej z Al.
  • Poziom 2  
    Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to sugeruję zakup konwertera marki Maximum Quad XO-14
    lub Konwerter Inverto Quad Ultra Black będziesz miał spokój na lata zwłaszcza jeżeli chodzi o niektóre słabsze częstotliwości NC+. Potwierdzam również wielkość czaszy minimum 80 a najlepiej 85cm ALU. Przy takim zestawie nie będziesz musiał wzywać specjalisty do regulacji anteny (montaż jest dziecinnie prosty).
  • Użytkownik usunął konto