Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strona www - serwer. Jak się zabrać za zrobienie własnej strony?

16 Mar 2005 06:44 1531 8
  • Poziom 15  
    Chcę "powalczyć" ze zrobieniem swojej strony. Za bardzo się na tym jeszcze nie znam.
    Jaki serwer wziąść pod uwagę - żeby był w miarę dobry i żeby domena nie była dłuższa od mojej nazwy??????
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Nie napisałem o ważnej rzeczy - na razie chciałbym popisać amatorsko, dlatego serwer płatny odpada. Może w przyszłości. Przepraszam za nieścisłosć.
  • Poziom 33  
    Jeśli chcesz nauczyć się pisać strony, a nie pokazywać je "światu" na jakimś serwerze, to wystarczy Ci własny komputer. Strony pisane w HTMLu nie potrzebują żadnych w zasadzie dodatków, a efekty pracy możesz obserwować od razu w przeglądarce internetowej. Jeśli natomiast chcesz coś popisać w php to również wystarczy Tobie własny PC na którym jedynie instalujesz serwer. Poszukaj takiego pakietu jak "krasnal" - Jest to serwer Apache pod windowsa zawiearający różne dodatki (obsługa skryptów PHP, CGI itp) w tym również bazę danych MySQL.
  • Poziom 21  
    taniutkie hostingi znajdziesz na allegro z darmowymi domenami ale puki co nie masz co płacić za hosting korzystaj najpierw w darmowych serwerów i praktykuj na początek polecam republike od tego chyba każdy zaczynał
  • Poziom 15  
    LEM napisał:
    Jeśli chcesz nauczyć się pisać strony, a nie pokazywać je "światu" na jakimś serwerze, to wystarczy Ci własny komputer

Nie wiem czy zroaumiałem, chodzi Ci, że w domowym "zaciszu"?
    Nie ma satysfakcji :)

Myślałem o Republice (to ta z onetu?). Dzieki
  • Poziom 2  
    witam
    mam problem a mianowicie napisać stronę "Opacuj kod źródłowy szablonu strony internetowej PHP zawierający wewnętrzne style CSS, baner, menu oraz główną treść strony. Jako kodu PHP użyj instrukcję warunkową IF." nie wiem jak do tego się zabrać proszę o pomoc
  • Poziom 22  
    no musisz napisac szablon w pho. Trzeba zaczać od zrobiuenia wstępnego szablonu a póżniej udoskonalać aby na każdą stronę mozna bylo podpiuac itp
  • Poziom 8  
    Trochę wykopalisko ten temat ale skoro nie zamknięty...
    Hekko, po taniości VPS-y. Nie narzekałem, Na biznes-host.pl też git tylko z nimi ciężko czasami się dogadać ech. A strona stary to długi temat, jak i administracja serwem.