Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP SP3 - Czarny ekran na 2 minuty po "ładowania ustawień osobistych

01 Paź 2013 17:53 1104 2
  • Poziom 20  
    Witam. Problem stary jak świat jednak po grzebaniu w rożnych zakątkach internetu nie znalazłem logicznej odpowiedzi na problem, z którym dość często się spotykam. Trafiają mi się stare komputery (pokroju P4 z USB 1.0) na których występuje taki oto efekt: podczas ładowania Windows (XP SP3), zaraz po ekranie "ładowania ustawień osobistych" komputer zamraża się na 2-3 minuty pozostawiając czarny ekran jako jedyny efekt swoich działań. Po uruchomieniu się Windows wszystko działa jak należy. Problem pojawia się od zaraz po instalacji windows (nie ma mowy o działaniu wirusów). Występuje na rożnych konfiguracjach (podawanie obecnej konfiguracji nie ma związku) - jedynym wspólnym elementem jest USB 1.0 . Problem potrafi (choć nie zawsze) zniknąć jednorazowo (do następnego restartu) po aktualizacji sterowników. Nie chciałbym zgadywać, ale wygląda to na konflikt sterowników, jednak wolałbym uzyskać konkretna odpowiedz jak rozwiązać ten problem, a nie za każdym razem gdybać i próbować. Każdy z komputerów jest prze zemnie testowany (Multimetr, HDTune (health & Error Scan), Memtest, Core Damage+SpeedFan) tak wiec wiec wiem o tym, że komputery są sprawne.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Sprawdź czy uruchomienie BootVis-a w trybie trace i analiza wygenerowanych zrzutów nie pozwoli ustalić przyczyn.
    Jeżeli nie, to kolejnym etapem pewnie byłby "czysty rozruch" i kolejne włączanie komponentów (z liczeniem na ot, że to nie będzie ten ostatni :wink:).
  • Poziom 20  
    Bootvis na niewiele się zdał - pokazał to samo co sam windows; czyli dziurę pomiędzy ładowaniem shella i usług. Wystarczyło, że odinstalowałem Paragon Drive Manager (którego składnikiem jest sterownik HotCore), który instaluje automatycznie przy każdej instalacji w celu wykonania kopii zapasowej. Po kilku restartach stwierdzam, że problem jest rozwiązany (na P4 z 512MB RAM) windows XP PRO SP3 startuje w 18 sekund (wg bootvis). Dzięki za podpowiedz...