Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

I9300 - Wymiana szybki aplikacja UV LOCA

01 Paź 2013 18:12 27060 55
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem z ramką w galaxy s3, po aplikacji UV LOCA oraz naświetlaniu uv ramka popękała po około 10godzinach, UV LOCA aplikowałem na zdemontowanym module z telefonu, lecz bez oddzielania LCD od ramki, czy ma ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać?
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Mam identyczny problem. Moze ktoś podpowie co żle robimy bo juz dwie ramki mi pękły:(
  • Poziom 41  
    Po co się bawić.
    Wymienia się komplet i po kłopocie tak jak powinno być :-)
    Wiem, że zaraz będą negatywne odpowiedzi ale powinno się to robić tak jak należy.
    Wymiana kompletu i po kłopocie wtedy nie będzie żadnych pytań i dylematów.
    A co do ceny to proporcjonalna do wartości telefonu.
  • Poziom 23  
    Marcin_HC napisał:
    Mam identyczny problem. Moze ktoś podpowie co żle robimy bo juz dwie ramki mi pękły:(

Standard, tak się dzieje jeśli do klejenia nie demontujesz LCD z ramki , jak nałożysz za dużo kleju normalne ze wyjdzie bokami i przy okazji wypycha ramkę przez to pęka.
  • Poziom 31  
    Tak jak pisze gsm-tech, żeby nie było takich historii trzeba lcd odkleić od ramy, skleić lcd z szybą i dopiero całość wkleić w ramę.
  • Poziom 8  
    Chciałbym powrócić do tematu bo nie daje mi spokoju:) Na necie jest mnóstwo filmików w których kleją na klej loca bez demontażu lcd z ramki. Jest rownież bardzo duzo ogłoszeń o wymianę szybki w galaxy s3 w cenie 149zl a z klejem loca ten sam gość chce 169zł. 20zł różnicy to mało jak na tak duże ryzyko jakim jest odklejanie lcd więc podejrzewam że też klei bez demontażu z ramki. Reasumując chodzi mi o to że jednak to możliwe zeby kleić loca bez wyjmowania z ramki lcd i pewnie im ramki nie pękają po kazdej aplikacji kleju bo po prostu by sie nie utrzymali na rynku juz nie wspominając o kosztach zniszczonych ramek.
  • Poziom 25  
    Witam , pompa próżniowa ze zbiornikiem jest ci potrzebna , ładnie i równomiernie dociśnie klej ,i dopiero lampa .
  • Poziom 8  
    Mam rozumieć że pompa próżniowa załatwi sprawe? Nie bardzo rozumiem jaki miałaby mieć zbawienny wpływ na pękajacą(z reguły po kilku godzinach) ramkę?
  • Poziom 8  
    Czy może być tak że po prostu klej jest zły? Może kupno droższego załatwiłoby sprawe?
  • Poziom 8  
    Kombinowałem dzisiaj z wyswietlaczem od s3 i przy odklejaniu szybki pękł mi dotyk. Sam lcd wydaje sie nieruszony ale niestety nie chce się włączyć. Czy może być to spowodowane tym że jest pękniety dotyk czy po prostu uszkodził się tez lcd? Dodam ze przed wymianą wyświetlacz działał.
  • Poziom 37  
    Pękł wyświetlacz, niestety komplet do kosza.
  • Poziom 11  
    argo16 napisał:
    Kolego ,ramka pęka bo kleju jest za dużo ,jak wysycha to się rozpręża i wypycha ramkę ,proste.

Witam
    Logicznie myśląc jeżeli była by to kwestia rozprężania kleju to prędzej wypchnęło by szybkę do góry powyżej ramki niż wypchnęło by ramkę na bok i miała pęknąć, a żadnego wypychania na boki ramki nie zauważyłem stosując wcześniejszy klej który powodował właśnie pekanie ramki i strasznie śmierdział teraz stosuje ten i wszystko jest ok nic nie pęka i nie śmierdzi według mnie powodem pękania ramki jest chemia zastosowana w poprzednim kleju typu :
    Link
  • Poziom 11  
    Link który podałem jest oczywiście do tego DOBREGO KLEJU, w weekend robiłem kilka sztuk S3 i do godziny 14 nic nie popękało od soboty wiec myślę że jest ok, no i przede wszystkim już głowa nie boli po klejeniu bo ten klej po prostu nie śmierdzi chemikaliami które powodują pękanie plastiku.
  • Poziom 11  
    grubas napisał:
    Po co się bawić.
    Wymienia się komplet i po kłopocie tak jak powinno być :-)
    Wiem, że zaraz będą negatywne odpowiedzi ale powinno się to robić tak jak należy.
    Wymiana kompletu i po kłopocie wtedy nie będzie żadnych pytań i dylematów.
    A co do ceny to proporcjonalna do wartości telefonu.

Jeżeli ktoś wie co i jak oraz umie zdemontować szybkę i później zrobi wszystko tak jak powinno być, bo są już od dawna wszystkie potrzebne części i taśmy do tego oraz akcesoria serwisowe to po naprawie nie będzie śladu i założył bym się z tobą ze nie rozpoznał byś który komplet jest fabryczny a który po wymianie szybki. A jeżeli ktoś używa do tego szybek kiepskiej jakości klei to aby tylko skleić zostawia pęcherzyki powietrza, to taka robota według mnie nie ma sensu, i tacy ludzie nie powinni się brać za to bo psują tylko rynek i opinie dobrym serwisom. A co do opinii że powinno się wymieniać komplet i po kłopocie to tu się nie zgodzę gdyż po pierwsze samsung też to musi kleić ze sobą gdyż osobno jest produkowany LCD, szybka i osobno ramka( nie wychodzi w cudowny sposób z maszyny gotowy kompletny moduł po wrzuceniu do niej wszystkich składników do budowy tych podzespołów a po drugie to jeżeli sam miałbyś zapłacić 550zł za komplet z wymianą lub 250zł(całość wraz z kosztami przesyłek w obie strony, i9300) za profesjonalną wymianę szybki to na pewno wybrał byś to drugie tym bardziej ze po wymianie kompletu i zapłaceniu 550zł możesz po tygodniu znów zbić szybę i co znów wybulisz 600zł??? Chyba raczej nie i dlatego ta cena nie jest proporcjonalna do ceny telefonu bo dużo za duża w porównaniu do ceny tego co naprawdę sprawia ze ten telefon działa jak działa i ma to wszystko za co go tak chcemy kupić czyli płyty głównej i dlatego według Mnie firma Samsung powinna oferować możliwość wymiany szybki na dobrych warunkach, skoro jest to najczęściej uszkadzany element oczywiście odpłatnie bo jest to w końcu uszkodzenie mechaniczne, lub możliwość wymiany kompletu lecz po sporej zniżce gdy LCD działa i po jego zostawieniu w zamian za niską cenę serwisowi który mógł by regenerować później taki moduł, a tym czasem często jest tak że ludzie płacący za wymianę całego modułu w serwisie nie wiedza że gdy stary moduł zostawią, serwis go później naprawia i sprzedaje lub odsprzedaje w takim stanie jaki jest czyli uszkodzony firmom lub ludziom którzy to naprawiają i z tego żyją.
  • Poziom 9  
    W chwili obecnej,po poświęceniu paru swoich ekranów,doszedlem do metody "wycinania" lcd z korpusu i zajmuje to góra 3min a ryzyko uszkodzenia jest mniejsze niż zdjęcie uszkodzonej szybki.Do tego ramka do pozycjonowania i klientom oferuję kompleksową renowację ekranu,tzn.:nowa szyba,ramka,przyciski w cenie 250zł,sama wymiana szyby 150zl.Też na początku kleiłem na korpusie i szlag mnie trafial jak miałem pozbyć się resztek kleju.Teraz ten problem wogóle nie występuje.
  • Poziom 37  
    Jeśli wymieniasz szybę za 150zł na gotowo to psujesz tylko rynek. Przecież zostaje z tego na bidę 100 nie licząc tego że pieniądze zainwestowane w sprzęt też trzeba zamortyzować. 100 na czysto to ja mam wymieniając cały moduł nowy oryginalny i zajmuje to 10 minut lekkiej roboty, bez żadnego ryzyka. Gdybym miał mieć też 100zł na wymianie samej szybki to bym tego nawet nie proponował klientom. Zawsze jest małe ryzyko, nieporównywalnie więcej pracy plus troszkę sprzętu. Ma to sens jeśli klient płaci 250zł ale też fakt, że jeśli już to robię to się przykładam i jest zrobione porządnie bo widziałem tu już takie przypadki grzebaniny i wklejania szybek, że wygląd był koszmarny.
  • Poziom 26  
    On to chyba robi dla sportu.. Szyba to ok 40-50zł, do tego trzeba klej, podgrzewacz pobiera jednak prąd za który trzeba zapłacić a do tego dochodzi vat i dochodowy więc zostaje tylko na ciastka.. Tak jak napisał sm233 sprzęt się musi spłacić..
  • Poziom 9  
    Owszem,można mieć pełno sprzętu lecz nic talentu.Jakie psucie rynku?W tej chwili nowy set do i9300 kosztuje ok.420-450zł,używany z demontażu w dobrym stanie 350zl-większośc klientów zna ceny i potrafią buszować na allegro.Teraz koszty=komplet ramka,szyba,przyciski-80zl+klej 5zł+podatek i inne 25zł(jestem na ryczalcie)-to nam daje razem 110zł-zarobku wychodzi 140zł za godzinę spokojnej pracy.Owszem jest takie powiedzenie "masz frajera to go duś....",ja akurat z takiego założenia nie wychodzę.A sprzętu jakiegoś wielkiego i drogiego nie potrzeba,no chyba ze mówimy o klejeniu na sucho(czyli jak w oryginale) plastrami OCA i do tego dochodzi koszt laminatora próżniowego-to wtedy się zgodzę że cena jest nie adekwatna.Czasami wystarczy pomyśleć-"profesjonalna lampa UV 48W kosztuje chyba ok 250zł-lampa UV do paznokci 48W-60zł-to tylko taki mały przykład.
  • Poziom 35  
    Daniel teoretycznie masz racje, ale przy obecnej cenie podgrzewacza (a znam ludzikow, ktorzy wymieniaja bez niego wyciagajac LCD z ramki), szybek (od 20 PLN mozna kupic, jak chcesz to moge od reki po 30 PLN zalatwic do S3), kleju to jej wymiana przy dobrej wprawie nie zabiera duzo czasu, wiec ~100 na sztuce to nie jest malo. Poza tym w naszej okolicy znam serwisu ktore szybki po 100 zl (wliczajac koszt szybki) wymieniali przez jakis czas, ale podniesli cene jak okazalo sie ze odsetek zlamanych LCD przy tej operacji byla za duza.
  • Poziom 26  
    To ty chyba mówisz o robieniu tylko i9300.. do reszty bez podgrzewacza i reszty nie podchodź bo zobaczysz jak pękają ekrany..

Mówimy tu o wymianie samej szyby za 150zł.. Policz sobie: szyba+klej LOCA+robora u ciebie wynosi 150zł. 150 - 50(szyba) daje nam 100-klej jak robisz na sztuki to np 15zł daje nam 85zł-23%(vat) daje nam 65zł-19%(dochodowy) daje nam 53zł zarobku. no faktycznie mega zarobek dla serwisu.. A jak masz z tego opłacić pracownika to już w ogóle..

Żeby robić poprawnie musisz mieć lampę UV i formę do pozycjonowania..

Miłosz sam wiesz ile utrzymanie firmy kosztuje, a robiąc za pół darmo nie ma sensu..
  • Poziom 35  
    Ja to wiem - pisze tylko o tym co sie dzieje u nas w okolicy :). Dlatego ja olalem wymiane szyb - daje robic koledze.
  • Poziom 37  
    Sam wymieniam bez podgrzewacza, wyjmuje wyświetlacze z ramki i po kilku sztukach faktycznie staje się to dość proste. Mimo to 150 za wymianę szybki to myślę, że za mało i robię w tej cenie ale tylko znajomym w hurcie przy minimum 10 sztukach. Porządne szybki do i9300 to najmniej 35zł w dobrym hurcie i te tańsze nie są już tak dobrej jakości i nikt mnie nie przekona bo założyłem tego od groma. Jedyne koszta sprzętu to mocna lampa, klej i formy do wklejania szybek. A więc szybka 35zł, taśma montażowa oryginalna z Samsunga ok.12zł, klej i robota. Do tego koszta sprzętu ile by go ktoś nie kupił. Więc zostaje 100 i podatki do odprowadzenia. Więc nadal będę się upierał, że nie ma to sensu przy liczeniu zwykłego klienta 150zł.
  • Poziom 9  
    Jak potrzeba zatrudnić panią Jolę do wachlowania,to się robią koszty.Napisałem że jestem na ryczalcie.Jaki koszt kleju 15zł?!50g kosztuje 100zł z niego wychodzi ok 20szt i9300.I mówię tylko o cenach jakie płacę na allegro,nie mówię o bezpośrednim zakupie w Chinach,bo tam wychodzi połowę.LCD wycinam z ramki bez żadnego grzania,a swoim sposobem robię SIII,SIIImini,S4,Note 1i2-generalnie Amoledy.I robię to sam bez pani Joli i całego zaplecza kierowniczo-księgowego,stąd takie ceny.Wolę mieć klientów niż na nich czekać.
  • Poziom 35  
    Co do pekania ramek - sa trzy drogi unikniecia problemu niezadowolonego klienta:
    - wyciagniecie LCD z ramki i sklejenie w formie i ewentualny montaz w nowej ramce,
    - dobranie odpowiedniej ilosci kleju,
    - poinformowanie klienta o mogacych nastapic niedogonosciach (przeciez procedura nie jest sygnowana przez serwis Samsunga i nie miesci sie w procedurach serwisowych producenta).
  • Poziom 26  
    zgrywus72 napisał:
    I robię to sam bez pani Joli i całego zaplecza kierowniczo-księgowego,stąd takie ceny.Wolę mieć klientów niż na nich czekać.

A czyli nie płacisz podatków jak inni w serwisach więc wiadomo dlaczego uważasz że kwota 150zł jest ok. A co w przypadku np. iPhone 5?

• Poziom 43  
    mobista napisał:
    w naszej okolicy znam serwisu ktore szybki po 100 zl (wliczajac koszt szybki) wymieniali przez jakis czas, ale podniesli cene jak okazalo sie ze odsetek zlamanych LCD przy tej operacji byla za duza.

Hehhh...
    Proponuję ustalić stawkę godzinowa jak w markecie - wymiana trwa godzinę, pani Asia na kasie ma 8zł/h. Dodajcie cenę materiału bez marży i będzie tak uczciwie jak nigdy i nigdzie.

1100 zł na ZUS zbierzecie w parku z kasztanami. Na czynsz nie trzeba bo firma w piwnicy albo na strychu wieżowca - sąsiedzi się zgodzili, administracja nie wie. Prądu wtedy nie płacisz - płacą lokatorzy na spółkę.

Nudzi mnie już pisanie biznes planów :) więc skopuję sam siebie.
    Na przykładzie reballa BGA - jak ktoś bardzo chce to przelicze na ekrany :)

Code:

U mnie reball/wymiana 250 zł
    Cena układu doliczona "z pamięci" - teraz już wiem że układ to 220 zł z wysyłką więc zawyżyłem lekko cenę.

Ale za czorta nie ogarniam usługi za 130 zł.
    Szybki wykład z matematyki.
    Czas pracy liczymy 2h - zakładamy że wszystko idzie lekko i przyjemnie.

130 zł - 23% VAT = 100,01- 19% dochodowy = 81,08 / 2 = 40 zł za godzinę

od tego trzeba odjąć utrzymanie lokalu, ZUS, eksploatację stacji, prąd kulki fluxa, taśmy i inne pierdusze. Musiałby robić po 5 lapków dziennie żeby to miało sens - a to mało realne. Maksymalnie 3 lapki dziennie da się zrobić.
    Pamiętajmy że trzeba jeszcze mieć czas na obsługę klienta, zamówienia, itd.

Na potrzeby ekonomiczne ( mini biznes plan ) wyliczamy małą firmę i koszty stałe:
    ZUS 1000
    Czynsz 1000
    Księgowość 200
    Telefony/internet 300
    Ochrona 200
    Prąd 300
    Woda 50
    = 3050 zł

Jak ktoś ma pracownika za 1500zł na rękę to dolicza 2500 zł - ciekawe jaki elektronik za tyle pójdzie do pracy ;)
    Obliczamy bez pracownika, 20 dni roboczych.

Koszt dzienny prowadzenia firmy to 150 zł

Nie jestem pazerny więc chcę zarobić 300 zł dziennie. Połowa firma połowa dla rodziny. 20 dni roboczych = 6000 zł
    Co daje po odjęciu VAT i podatku dochodowego od 3000 zł ( to ta połowa dla rodziny) 1870 zł na rękę.
    Pozostałe 3000 dla firmy to koszty więc od tego nie będziemy odejmowali podatków - takie wlał wylał.

Koszty stałe podane w tej symulacji są niskie, ale realne.
    Wnioski:
    - przy takich założenia własna działalność to bardziej hobby niż dochodowy interes. Za 1800 zł można iść na etat i po 8 godzinach mieć spokój.
    - zarabiając 300 zł dziennie nie stać nas na pracownika

Z obserwacji wynika, że ceny zaniżają młode firmy na obniżonym zusie, które sprzęt kupiły z dotacji.
    Jak wpadają w pełny zus i zaczyna się okres wymiany i serwisowania sprzętu lub konieczność inwestowania w nowe "zabawki" to zaczynają firmy zamykać. Bo okazuje się, że nie da się serwisować za ceny z początku działalność. Taka krótkowzroczność "bizmezmenów".
    Niestety cierpi na tym cała branża serwisowa bez względu na to czy to AGD czy GSM, czy coś innego. Klient jak raz widzi cenę 130 za usługę to wytłumaczenie mu że w firma, która robiła za te pieniądze już nie istniej, bo to się nie opłaca.

Mam nadzieję że takie szybkie wyliczenie pomoże zakładającym działalność realnie oceniać koszty, żeby nie musieli po 2 latach zamykać.
  • Admin grupy GSM
    Z szybkami to najlepsi są klienci którzy sami kupują sobie na allegro tą szybkę i przychodzą zapytać ile wymiana by kosztowała, gdy słyszą 200zł to wybuchają śmiechem, a ja to kwituję, że mogą przecież sami sobie to wymienić lub udać się tu i tu (podaje jakiś inny punkt gsm) i zapytać może akurat mają promocję i wymieniają za 15zł :D

• Poziom 43  
    Mariusz, przecież jak wiedzą ile to ma kosztować to sami powinni to zrobić.

Pani urzędniczce wydaje się że serwisant/elektronik pracuje za 10zł/h. ZUS i podatki płaci babcia z Ameryki, a Ty jesteś ździerca :)