Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TECH ST-77 - Sterownik pieca c.o.

01 Oct 2013 19:08 8334 5
  • Level 14  
    Witam. Nie wiem czy na dobry dział trafiłem - jeśli nie, to proszę o info.
    Jak to bywa przed sezonem grzewczym postanowiłem odpalić piec c.o. z podajnikiem na ekogroszek. Piec sterowany jest urządzeniem TECH ST-77.
    TECH ST-77 - Sterownik pieca c.o. TECH ST-77 - Sterownik pieca c.o.
    Gdy dzisiaj włączyłem sterownik włączył się wentylator oraz podajnik ślimakowy. W związku z tym, że zauważyłem, że ślimak zbyt długo pracuje postanowiłem wyłączyć sterownik wyłącznikiem na obudowie. Jakież było moje zdziwienie gdy wyświetlacz sterownika zgasł, wszystkie kontrolki zgasły a ślimak i wentylator pracowały nadal 8-| Poczułem przy tym lekki swąd spalenizny. Wyjąłem więc wtyczkę z gniazdka. Po kilku próbach, które miały taki sam efekt jak początkowo. Zdemontowałem sterownik, rozkręciłem i natrafiłem - jak mi się wydaje - na winowajcę. Jest nim chyba przekaźnik HF105F-1 widoczny na fotce (biały), na którym widoczne jest miejsce wypalenia. Czy jest możliwe, że jest to główny i jedyny winowajca takiego działania sterownika i czy znaleziony w internecie sterownik JQX/HF 105-1-012D-1HS będzie odpowiedni do wymiany (przelutowania). Czy jest możliwe, że jeszcze coś uległo "przepaleniu"?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Pomogło - sterownik działa jak poprzednio.
    Najlepsze jest przełożenie cenowe - nowy sterownik 500zł, przepalony przekaźnik - 10zł.
    Jak żyć Panie Premierze, jak żyć?
  • Level 2  
    Witam, ja tez mam problem ze sterownikiem st 77.Wszystko działa jak nalezy ale,sterownik nie wylacza podajnika.Nie wiem ktora płytke wymienic,pomóżcie proszę.
  • Level 14  
    Nie wykluczone, że własnie podało to samo ale najpierw otwórz sterownik i zobacz czy nie ma śladów na podzespołach, które wskazywałyby, że zjarał się któryś z elementów.