Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg i technisat - brak odbioru telewizji cyfrowej

01 Paź 2013 19:31 1827 6
  • Poziom 9  
    Witam,zakupiłem parę dni temu LG LN5400,sprzedawca polecił mi antenę technisat digitenne TT1.Instrukcja anteny jest tragiczna.Zastanawia mnie fakt,że świeci sie tylko jedna czerwona dioda.Telewizor nie łapie żadnego kanału.Zmieniałem kraje,próbowałem wyszukiwać ręcznie i nic.Macie jakieś pomysłu ? Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    nokier napisał:
    zakupiłem parę dni temu LG LN5400,sprzedawca polecił mi antenę technisat digitenne TT1

Antena zewnętrzna całkowicie załatwi problem.
  • Poziom 9  
    Tak,okazała sie winna anteny.Odbiera w jednej pozycji pod warunkiem,że stoję na jednej nodze :D Mieszkam w Bydgoszczy na osiedlu wyżyny(osiedle 10 piętrowych bloków a ja mieszkam na parterze). Jaka antenę polecicie ?Podejrzewam,że będę musiał wybrać jakoś z media expert,bo właśnie stad mam tamta antenę,a nie wiem czy w gre wchodzi wymiana towaru czy zwrot gotówki.Nie minęło jeszcze 7dni wiec nie powinni robić problemów.
  • Specjalista Sieci, Internet
    nokier napisał:
    media expert,bo właśnie stad mam tamta antenę,a nie wiem czy w gre wchodzi wymiana towaru czy zwrot gotówki.Nie minęło jeszcze 7dni wiec nie powinni robić problemów.

Mają prawo nie zwrócić Ci pieniędzy, lub wymienić towaru, a termin 7 dni w ogóle czegoś takiego nie ma, jest termin 10 dni, ale wtedy, i tylko wtedy, jeśli kupiłeś to poza siedzibą firmy, czyli przez internet, wysyłkowo, jeśli kupiłeś to w sklepie stacjonarnym, to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy wchodzi w grę, jeśli idzie o zwrot pieniędzy, lub wymianę towaru.
    nokier napisał:
    Mieszkam w Bydgoszczy na osiedlu wyżyny(osiedle 10 piętrowych bloków a ja mieszkam na parterze). Jaka antenę polecicie ?

Tutaj powinna spełnić swoją rolę antena siatkowa z symetryzatorem (sygnał powinien być łapany z odbicia), a jeśli nie zda to egzaminu, to wtedy wzmacniacz antenowy i zasilacz.
    nokier napisał:
    Podejrzewam,że będę musiał wybrać jakoś z media expert,bo właśnie stad mam tamta antenę

A to u Ciebie nie ma żadnego normalnego sklepu RTV-SAT z prawdziwego zdarzenia?.
    Kup to co potrzeba w normalnym sklepie, co się tym zajmuje, nie żadne markety tego typu, tam sprzedawca nawet nie wie co ma na stanie, a co dopiero czym handluje!.
  • Poziom 9  
    Wczoraj byłem w media expert i bez problemu dostałem zwrot kasy za antenę.Byłem również w Euro AGD,gdzię jeden z pracowników powiedziała mi,że wątpi w to aby jakakolwiek antena łapała dobry sygnał w mojego mieszkania.(Ponoć zajmuje sie również montażem tego typu urządzeń).Moja lokalizacja jest dość kłopotliwa,gdyż z mojej strony bloku stoją trzy inne wieżowce około 10 pięter i tworzą jakby pudełko,a ja mieszkam na 1 piętrze.Będę dzwonił do wyspecjalizowanej firmy i zobaczymy.Bo jeżeli mam płacić 300zł czy więcej za sprzęt to wole wykupić kablówkę i mieć spokój.
  • Specjalista Sieci, Internet
    nokier napisał:
    Bo jeżeli mam płacić 300zł czy więcej za sprzęt to wole wykupić kablówkę i mieć spokój.

My również tak zrobiliśmy, nie było możliwości by w inny sposób mieć tv (też parter, bloki, inne bloki w koło).