Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwornica - sposób na odkręcającą się śrubę

mmario32 01 Paź 2013 20:39 3114 11
  • #1 01 Paź 2013 20:39
    mmario32
    Poziom 14  

Witam. Mam taki dość kuriozalny problem, dotyczący odkręcającej się śruby od mocowania wiertła w otwornicy pod puszki. Może to śmieszne, ale może koledzy mają na to jakiś sposób. Próbowałem kontrować śrubę nakrętką. Zakładałem różnego rodzaju podkładki sprężynujące a nawet próbowałem przyspawać śrubę. Nic nie pomaga. Do wiercenia pod puszki używam młota SDS MAX. Jakieś sugestie?

0 11
  • #2 01 Paź 2013 20:46
    SadekMB
    Poziom 15  

Miałem podobny problem ale w moim przypadku pomogło wkręcenie śruby i do kontrowanie nakrętką, Sruba 5,8 dociągnięta na max może nawet delikatnie przeciągnięta.

Można by spróbować jeszcze z jakimś klejem.

0
  • #3 01 Paź 2013 21:00
    slawekx
    Poziom 28  

Może otwornica nie powinna być używana z udarem.

0
  • #4 01 Paź 2013 21:13
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Zawsze ściśle obwijałem poczciwą taśmą izolacyjną. Pomagało czasem nawet na cały dzień pracy ;)

0
  • #5 01 Paź 2013 21:50
    edziu
    Poziom 29  

Tak jest z tanimi otwornicami dałem se z nimi spokój
    kupiłem 80mm boscha i tam jest zamiast śruby jest klin z boku wbity co trzyma wiertło, wiertło nie jest sztywno wbite tylko jest delikatny luz ale wiertło mi nie wyleciało jak do tej pory służy mi już 3 rok.
    wcześniejsze wersje boscha miały wiertła stożkowe wbijane w koronkę

0
  • #6 02 Paź 2013 04:09
    lukaszpol26
    Poziom 19  

Również polecam otwornice z wiertłami samo klinującymi, przez 2 lata użytkowania spisuje się wyśmienicie. Oczywiście cena jest trochę większa ale cóż przynajmniej nic sie nie odkręca.

0
  • #7 02 Paź 2013 10:58
    krzysiek7
    Poziom 34  

mmario32 napisał:
    nawet próbowałem przyspawać śrubę

Miałem ten sam problem ale ja przyspawałem wiertło i mam teraz spokój. Tania otwornica wiec i sposób musi być najtańszy. :D

0
  • #8 02 Paź 2013 11:16
    janek1815
    Poziom 38  

U mnie ostatnio ten sam problem jest tylko jedno ale wcześniej wierciłem bez udaru. Jakoś trochę człowiek stracił siły no to spróbowałem wiercić młotem z sds max i jest ten sam problem. Śruba się odkręca ponieważ uchwyt nie jest przystosowany do wiercenia z udarem.

0
  • #9 02 Paź 2013 18:57
    lukaz
    Poziom 13  

Mój sposób:
    Wiercę zwykłym wiertłem wszystkie dziury odpowiednio głęboko by wiertło prowadzące korony nic nie musiało wiercić .
    Wkładam koronkę z wiertłem prowadzącym zupełnie luźno bez śruby .
    Wiercę koronką do momentu jak już coś się ze ściany do korony wykruszy.
    Wyciągam wiertło by nie wleciało gdzieś w ścianę jak to jakaś dziurawka i dalej wiercę samą koroną .
    Sposób szczególnie jest dobry jak się wierci w żelbecie i uszkadza się wtedy wiertła prowadzącego przez pręty które są głębiej.

0
  • #10 02 Paź 2013 20:11
    mmario32
    Poziom 14  

edziu napisał:
    Tak jest z tanimi otwornicami dałem se z nimi spokój
    kupiłem 80mm boscha

Wiem, że kupno takiej koronki było by najprostsze, ale przy moich sporadycznych pracach (2-3 domki rocznie) nie ma sensu kupować tak drogiej otwornicy.
    krzysiek7 napisał:

Miałem ten sam problem ale ja przyspawałem wiertło i mam teraz spokój.

Ten sposób ma tą wadę że wiertło może się złamać i jest problem z wymianą.
    lukaz napisał:
    Mój sposób:
    Wiercę zwykłym wiertłem wszystkie dziury odpowiednio głęboko by wiertło prowadzące korony nic nie musiało wiercić .
    Wkładam koronkę z wiertłem prowadzącym zupełnie luźno bez śruby .
    Wiercę koronkom do momentu jak już coś się ze ściany do korony wykruszy.
    Wyciągam wiertło by nie wleciało gdzieś w ścianę jak to jakaś dziurawka i dalej wiercę samą koroną .
    Sposób szczególnie jest dobry jak się wierci w żelbecie i uszkadza się wtedy wiertła prowadzącego przez pręty które są głębiej.

Też tak czasami robię jak mam już dość przykręcania śruby :D
    Muszę spróbować ten sposób z izolacja, albo poszukać jakiegoś kleju lub dobrej podkładki samoklinującej.

0
  • #11 02 Paź 2013 21:04
    edziu
    Poziom 29  

Proponuje kupić większe wiertło np 10 -12 mm i rozwiercić otwór w koronce tak aby wiertło wklinować w koronkę.

0
  • #12 02 Paź 2013 21:18
    karolq
    Poziom 21  

Wkręć dłuższą śrubę z nakrętką i pod nią podkładkę sprężynującą. Dokręć śrubę do oporu, dokęć nakrętkę i po problemie. Od roku czasu otwornica przestała się rozkręcać a miałem problem wcześniej taki sam.

1