Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA ZIA 6428 - Brak napięcia na wężu doprowadzającym wodę

fujimore 01 Oct 2013 20:54 2352 6
    fujimore
    Level 10  
    Witam
    Trochę poczytałem różne podobne posty lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.
    Może opiszę objaw, zmywarka nie pobiera wody.
    Pierwsze co zrobiłem wyczyściłem sitko przy zaworze głównym(gdzie wąż bierze wodę z kranu)
    Parę razy pomagało, ale teraz cisza słychać tylko tykanie.
    Zresetowałem, na początku wyskakiwał błąd H / H6 (brak wody) później 0 błędów.
    Wpiąłem miernik w styki węża i włączyłem zmywanie na mierniku skacze między 0 a 2v (a na samym wężu doprowadzającym wodę jest napisane zakres od 0,2 do 10 bar i napięcie 230v)
    Takiego napięcia mi na stykach tego węża nie pokazało gdzie szukać usterki.
    Zmywarka po włączeniu wypompowuje wodę i stoi (przypuszczam że z braku wody)
    Wiem, że zmywarka nowa nie jest, ale może ktoś pomoże zanim zawołam jakiegoś cudotwórcę.
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    movzx
    Level 39  
    Skoro już tyle zrobione, to trzeba iść po przewodach i sprawdzić po kolei elementy zasilające ten zawór - zapewne jest tam jakiś pływak, moduł sterujący...
  • Multimetr Fluke
    fujimore
    Level 10  
    Może odcina ten pod zmywarką z pływakiem styropianowym.
    Czy jego fizyczne wypięcie z układu zablokuje zmywarkę, czy powinna ruszyć a on jest tylko jako wyłącznik awaryjny.
    movzx
    Level 39  
    fujimore wrote:
    Czy jego fizyczne wypięcie z układu zablokuje zmywarkę, czy powinna ruszyć
    Na początek proponuję po prostu sprawdzić ten pływak, czy jest przejście na przewodach i czy przełącza.
    fujimore
    Level 10  
    Sprawdziłem pływak jak i cały stycznik wszystko sprawne.
    Prawdopodobnie problem rozwiązałem, po czyszczeniu styków pojawiło się napięcie na wężu z aguastopem, woda nie leci więc obstawiam elektrozawór.
    Jak dojdzie nowy to będę wiedział na 100% i napiszę, może komuś to pomoże przy szukaniu usterki w swoim sprzęcie.
    fujimore
    Level 10  
    Wąż dotarł, niestety to nie to.
    Muszę poszperać głębiej może ma ktoś jakieś sugestie.
    fujimore
    Level 10  
    Dla potomnych, posprawdzałem wszystko co umiałem.
    Poległem, serwisant stwierdził uszkodzony programator.

Dodano po 29 [sekundy]:

Temat do zamknięcia.