Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mp180 - Pobieranie kilku kartek papieru naraz.

01 Paź 2013 22:26 1569 3
  • Poziom 2  
    Witam, jestem pierwszy raz na forum i mam nadzieje, że piszę w odpowiednim dziale.
    Przechodząc do problemu - przez ostatni tydzień dużo drukowałem moją atramentówką Canon mp180 (w 4 dni, ponad 2000 str) i sam uzupełniam kartridż tanim tuszem. Dziś drukarka po raz pierwszy w swoim żywocie podniosła bunt i zamiast pobierać po jednej kartce pobiera po 10 lub więcej. Czyściłem rolki i nic to nie dało. Po przeczytaniu podobnych tematów podejrzewałem uszkodzony separator, odkręciłem więc obudowę i dostałem się do niego. W mojej drukarce ma on postać walca obitego jakąś pianką. Rzeczywiście chodzi bardzo luźno ( nie tylko kręci się przy najlżejszym dotknięciu ale chodzi też góra dół) a połączona z nim zębatka z niczym nie ma styku( może to normalne przy wyłączonej drukarce?). Pytanie - czy problemem jest separator, a jeśli tak, jak go naprawić?
  • Poziom 2  
    Ok, są postępy.
    Zauważyłem że przy separatorze był urwany bolec który utrzymywał go nieruchomo,
    więc wtopiłem w niego rozgrzany gwóźdź i działa - pobiera po jednej kartce.
    Jednak problem pojawił się przy składaniu drukarki - zostały mi 2 małe części.
    Znalazłem je leżące w plamie tuszu na samym dnie drukarki,
    więc albo spadły przy rozkręcaniu albo już od dawna sobie tam leżały.
    Może mają one coś wspólnego z tuszem wyciekającym gdy drukarka jest wyłączona?
    (choć to prawdopodobnie wina taniego chińskiego tuszu).
    Dodaje zdjęcia, czy ktoś wie co to za części i do czego służą?

Canon mp180 - Pobieranie kilku kartek papieru naraz. Canon mp180 - Pobieranie kilku kartek papieru naraz. Canon mp180 - Pobieranie kilku kartek papieru naraz.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Jedna to gumka z modułu czyszczącego głowice, a druga to prawdopodobnie blaszka mocująca tą gumkę do samego modułu.
  • Poziom 2  
    Dziękuje za odpowiedź. Pojawił się jednak kolejny problem - co prawda drukarka pobiera kartki pojedynczo, jednak co ok. 5 kartek zatrzymuje się, pisząc że w podajniku nie ma kartek (kartki oczywiście są). Mówi mi wtedy żebym załadował kartki i wcisnął ok. po kliknięciu ,,ok" drukarka zaczyna drukować, aż się nie zatnie znowu - koło się zamyka. W momencie kiedy występuje błąd, czyli w trakcie pobrania następnej kartki, podajnik powinien podrzucić lekko kartki od tyłu by jedna wpadła na wałek(separator), a nie robi tego. Czemu?