Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 407 sw brak świateł postojowych i mijania

01 Paź 2013 23:29 7056 3
  • Poziom 1  
    Witam,
    mam peugeota 407sw i dziś pojawił się problem w prawej lampie przedniej, nie ma światła postojowego i mijania. Pomyślałem że padła żarówka i wymieniłem ale to nic nie dało, działa natomiast światło długie więc zasilanie lampy jest. W instrukcji nie znalazłem odrębnego bezpiecznika do lampy.
    Czy możne już ktoś spotkał się z takim problemem, chciałbym prosić o informację zanim odwiedzę elektryka, pewnie w ASO....
    jacu
  • Poziom 15  
    Tu masz body control module, prawdopodobnie to jego wina, często w renault megane pada.
    Dobrze by było żeby podłączyć auto pod diagnostykę. Może być problem z kablami, ale tak nagle pozycyjne i mijania padły, a długie ok, możesz odłączyć akumulator na 5min, a jak po podłączeniu dalej to samo to trzeba w BCM "pogrzebać". Wprawny elektryk powinien sobie z tym poradzić, powinno dać się prawą stronę do lewej podłączyć poprzez przekaźnik - to najtańsza opcja, lub wymienić BCM.
    Trzeba sprawdzić co jest "padnięte" zanim cokolwiek zaczniesz naprawiać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Też jestem za naprawą a nie "drutowaniem".
    Wybór pozostawiam właścicielowi.
    I tak wiele warsztatów naprawia auta wymieniając dobre podzespoły, lub wystawiają "kosmiczne" rachunki za naprawę - ich "niewiedzę", a płaci za to klient.

Dodano po 2 [minuty]:

atip napisał:
    Tu masz body control module

georgesgr napisał:
    Ale to jest Peugeot, nie Renault.

I tylko jeden bezpiecznik który odpowiada za światła w skrzynce bezpieczników komory silnika. :-)

Dodano po 6 [minuty]:

Może to się jakoś inaczej nazywa w Peugeot, ale podobnie działa.