Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B - Schemat sterowania dodatkowej pompy paliwa

adrian18 02 Paź 2013 08:15 3873 10
  • #1 02 Paź 2013 08:15
    adrian18
    Poziom 11  

Witam...Potrzebuje schematu sterowania pompką paliwa jak jest w benzyniaku (orginalnie Vectra nie ma pompy paliwowej w baku bo pompa wtryskowa sama ciągnie paliwo,układ jest na ssaniu ale wszędzie gdzie montują tą pompe wtryskową jest pompa wspomagająca w baku).Chodzi mi o rozwiązanie elektryczne żeby pompa paliwowa działała jak w benzyniaku że po przekręceniu kluczyka załanczała się na 2 sekundy a potem po uruchomieniu silnika działała cały czas...kurcze jak to rozwiązać?...przekażnik czasowy to pestka tylko z kąd napięcie po uruchomieniu silnika ? .Mam pomysł z lampki akumulatora która gaśnie po uruchomieniu ale może komuś wpadnie lepszy pomysł mniej interweniujący ?...Pozdrawiam

0 10
  • #3 02 Paź 2013 20:32
    adrian18
    Poziom 11  

Jak niby miałaby działac potem cały czas?.Jakbyś mógł to rozwinąć to proszę.

0
  • #4 02 Paź 2013 20:38
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

adrian18 napisał:
    Jak niby miałaby działac potem cały czas?.Jakbyś mógł to rozwinąć to proszę.

Działa wtedy gdy jest ładowanie, aż do zgaszenia samochodu.. Nie pamiętam dokładnie ale chyba od 13,5 V. Zasilanie tego układu to plus po stacyjce.

0
  • #5 02 Paź 2013 21:04
    Tommi029
    Poziom 17  

Wraz z pompką poszukaj od razu zapasowego silnika.
    Jak nie wiesz dlaczego pomyśl co w przypadku nieszczelnych powrotów, pompy wtryskowej.
    Napraw auto a nie rób druciarstwa.

0
  • #6 02 Paź 2013 22:14
    autoas
    Poziom 41  

adrian18 napisał:
    ale wszędzie gdzie montują tą pompe wtryskową jest pompa wspomagająca w baku).

Z tym "wszędzie" można by dyskutować...
    Jeśli chcesz coś takiego montować to znaczy ze masz kłopoty z odpalaniem...
    W zasadzie pompa mogła by chodzić przed odpaleniem i trochę po, a potem nie potrzeba...można by wykorzystać sterowanie przekaźnikiem świec żarowych w odpowiedni sposób...
    Zastanawiam się też jaką pompę zastosujesz?
    Kol "Tommi" też ma rację...

0
  • #7 03 Paź 2013 08:12
    adrian18
    Poziom 11  

Przecież wiem że jak pompy nie ma to ma nie być.A tak dla odczepki założyłem znajomemu pompę elektryczną do samochodów gażnikowych one mają od 0,2-05bar i służą właśnie do tego,a auto nie do poznania .Wiem że to znaczy że pompa do remontu ale to idzie i nawet fajnie.To tak jakby któryś przy pompie wtryskowej VP44 przy Fordzie albo BMW320d chciał wyciągnąć pompę ...no bo przecież wtryskowa sama pociągnie..to wszyscy by pisali odwrotnie ze to ŻLE.Tu akurat zdało to działanie ,i nie żadne zapowietrzanie bo znam to na wyrost.Mnie tylko chodzi o schemat poradę jak zrobić to elektronicznie żeby było porządnie ...i to wszystko nic więcej nie chcę..

0
  • #8 03 Paź 2013 10:02
    autoas
    Poziom 41  

adrian18 napisał:
    i to wszystko nic więcej nie chcę..

Masz tam w komorze skrzynkę z przekaźnikami to działaj, ten sterownik nie ma jakiegoś specjalnego wyjścia do sterowania taka pompą ale wykonać coś takiego prosta sprawa
    Zdaje się że nawet widywałem tam w baku wtyczkę jakby przygotowaną do takiej pompy...działać...

0
  • #9 03 Paź 2013 12:25
    adrian18
    Poziom 11  

W baku jest wtyczka ale jest stałe 12V...kurcze tak się zastanawiam czy w benzyniaku jak pójdzie sterowanie z ECU to też trzeba czymś zastąpić to sterowanie żeby działało, tak jak pisałem wcześniej....rozumiem że najprościej wymienić całego kompa.Najlepiej dla mnie to gotowy schemat ale nikt chyba nie wpadł żeby takie coś robić.

0
  • #10 03 Paź 2013 13:40
    autoas
    Poziom 41  

adrian18 napisał:
    W baku jest wtyczka

Ile pinów (kabelków) masz tam w baku?

adrian18 napisał:
    rozumiem że najprościej wymienić całego kompa

Zdaje się, że jednak nie bardzo rozumiesz....

0
  • #11 03 Paź 2013 15:45
    adrian18
    Poziom 11  

Litości !? ..Autoas..przecież to tylko była aluzja że najprościej kompa wymienić, nie przesadzaj!.Ile jest tam kabli nie pamiętam musiałbym auto zciągnąć ,dlatego żeby to zrobić to chciałbym mieć uklad gotowy do montażu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo