Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 1.6 16V - szarpanie awaria komputera Sirius 32

02 Oct 2013 11:49 6873 11
  • Level 12  
    Witam,

Jakiś czas temu uszkodzeniu uległy 2 cewki. Po wymianie ich oraz świec na nowe okazało się że silnik trzyma odpowiednie obroty około 750 ale co jakiś czas szarpie tzn. obroty spadają następnie rosną i stabilizują się ponownie na 750. Te szarpnięcia są na każdym biegu i prędkości nie ma znaczenia pora roku. Autem da się jeździć ale te szarpnięcia są dość mocne tak jakby silnik na chwilę wypadał z zapłonu (nie wiem czy dobrze piszę) Dodatkowo przekładałem cewki i świece z innej laguny i to samo a moje w drugiej lagunie pracowały prawidłowo. Podejrzewam że uszkodzeniu mógł ulec jeszcze sterownik silnika Sirius 32. I tu mam pytanie.

Mam możliwość kupna dokładnie takiego samego sterownika z dokładnie takimi samymi oznaczeniami. Czy wystarczy go przełożyć czy jednak powinienem przelutować pamięć z mojego starego sterownika do tego kupnego?
  • Level 39  
    A czy kolega próbował ustalić stan czujnika ciśnienia i temperatury powietrza na ssaniu? Warto by się upewnić co do pierwszej sondy oraz czystości przepustnicy. Dodatkowo ów słynny silnik krokowy, czyli zawór powietrza i ogólnie szczelność układu ssania powietrza..
  • Level 43  
    Oringi na kolektorze/przepustnicy latają luzem
  • Level 12  
    Oringii i szczelność układu zasysanego powietrza były sprawdzane i nie budzą jakiś obaw. Dodatkowo przepustnica czyszczona i oringii wymienione - tam skierowałem pierwsze podejrzenia. Dodam że przed awaria cewek nie miałem z laguną żadnych problemów ani falowania obrotów ani gaśnięcia to stało się z dnia na dzień.

Dodatkowo Clip nie wykazuje żadnych błędów.
  • Level 34  
    Musisz podmienic flascha ze starego sterownika badz przygotowac na virgin ten nowy czyli do przyuczenia.
    Wlasnie klepe taki sterownik klepaczka i niewiem co z tego wyjdzie.
  • Level 12  
    Dzięki za odpowiedź jokerro. Mam jeszcze pytanie. Sterownik który chcę kupić jest oryginalnie zamknięty i czy jak go podłącze to odpalę auto? Mam wtedy gwarancję rozruchową. Jeśli nie (a chyba tak będzie bo jest immo) to muszę otworzyć jednak ten nowy sterownik i przelutować flash'a? I jeszcze jedno czy możesz zrobić jakieś fotki Twojego sterownika co teraz robisz?
  • Level 34  
    Jak podłaczysz nowy/inny sterownik jakikolwiek to auto ci nieodpali bo zatrzyma cie immo.
    Niestety musisz otworzyc go i przelutowac flascha,ewentualnie zrobic wylut w nowym sterze i zrobic edycje zawartosci coby sie sam dopisał jak wlaczysz zaplon w samochodzie.
    Zrobie foto jak bede walczył wewnatrz a prawdopodobnie bede bo dekoder robi syriusa 32 jednego na kilka sztuk,takie sa uparciuchy i trzeba zaingerowac w prace wewnatrz.
    Przykro mi,stracisz gwarancje,taka jest kolej rzeczy.
  • Level 43  
    jokerro wrote:

Gwarancja złomiarza jest tyle warta co nic, bo itak kalkulator jest używany i teoretycznie niesprawny, a po edycji flasza to mogą się cuda dziać jak się spartoli.

Nie słyszałem żeby klepaczką zrobić go.
  • Level 34  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    jokerro wrote:

Gwarancja złomiarza jest tyle warta co nic, bo itak kalkulator jest używany i teoretycznie niesprawny, a po edycji flasza to mogą się cuda dziać jak się spartoli.

Nie słyszałem żeby klepaczką zrobić go.

Odpowiem za niedlugo co wyszlo z moim sterownikiem,wcale sie tym nieprzejmuje bo mam czym zrobic wszystko na virgin w razie czegos.
  • Level 12  
    OK to czekam na Twoją odpowiedź czy Ci się udało :-).
  • Level 12  
    Wracam do tematu bo z przyczyn mi nie zależnych musiałem zarzucić naprawę tego sterownika jeździłem do teraz z tym szarpaniem.

Dziś po rozebraniu sterownika zauważyłem że korozja posuwa się jeszcze dalej i wchodzi pod tą folię. Spodziewam się że tam leży przyczyna i nastąpiło przebicie w tej foli bo jak wyczytałem jest to folia 2 warstwowa. Podłączyłem także sam sterownik bez obudowy i nie stykał się z żadną metalową częścią samochodu i dalej to samo auto szarpie.

Jeżeli mam sterownik Sirius 32 S110030012C w aucie i taki sam kupie to czy po przelutowaniu flasha do zakupionego sterownika auto będzie działać prawidłowo? Czy wymaga to jeszcze jakiś dodatkowych czynności?