Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BERNAL S401-80 - Chcę dodać radio i pilot innej firmy

audiotech 02 Paź 2013 12:02 1518 5
  • #1 02 Paź 2013 12:02
    audiotech
    Poziom 15  

Witajcie.
    Klient ma bramę wjazdową suwaną z nowym napędem *.....* i chciałby jednym pilotem obsługiwać starszy napęd bramy garażowej firmy BERNAL S401-80.
    Pomyślałem że założę mu dodatkowe radio inicjujące masą.
    Teraz pytanie:
    Czy BERNAL S401-80 ma możliwość sterowania "zewnętrzną masą" ?
    Zapewne tak, ale ja tego napędu nie znam i byłbym wdzięczny za podesłanie jakiegoś schematu/opisu/wskazówek itp.
    Usługa będzie wykonywana 420 km ode mnie.

• Pomocny post
    #3 02 Paź 2013 21:26
    yarpen86
    Poziom 22  

witam,

Montowałem kilka napędów tej firmy, (choć akurat nie ten model), na płytce drukowanej wejście o które chodzi oznaczone było po prostu START.

Pozdrawiam

• #4 03 Paź 2013 10:03
    audiotech
    Poziom 15  

Olo, nie wiedzieć a chcieć się przygotować na opcję i na odległość 420km to dwie różne sprawy.
    Nie jestem geniuszem a forum jest po to by pytać jak się ma wątpliwości. Tak czy nie?
    Skoro polecasz nazwę firmy to i ja muszę tu dodać, że napęd bramy wjazdowej to będzie Faac 740, do tego zamierzam klientowi w garażu założyć radio Faac i sterować masą.
    Gdzie ją podpiąć już się dowiedziałem od Kolegi yarpen86 i o to mi chodziło.

Dziękuję serdecznie.

• #6 09 Paź 2013 10:59
    audiotech
    Poziom 15  

No i zonk :)
    Nie uruchomiłem klientowi tego.
    Moje radio załącza masą, minusem, natomiast w centralce jest przycisk "START" oraz złącze opisane START z 2 pinami pod które podpięty jest kabelek dwużyłowy i poprowadzony do przycisku przy domofonie.
    Pozornie żaden kłopot, ale jak podpiąłem miernik to na tym złączu było 24V oraz 0V w chwili naciśnięcia przycisku.
    Łączenie z masą nie uruchamiało napędu.
    Można było zastosować mały przekaźnik, ale byłem ponad 400km od domu i na tą ewentualność nie byłem przygotowany.
    Wieczorem zamieszczę zdjęcia, może komuś się przydadzą.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo