Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung, 530U - Badsektory na dysku a serwis gwarancyjny samsunga

bartek24m 29 Lis 2013 15:20 4608 38
    kazel05
    Poziom 16  
    A o to mi chodzi że zadbany hdd posłuży ci i z 10 lat a ssd niestety ma ograniczenia cykli zapisu i odczytu i teraz pomyśl że na system ładuje ci się wirus i a antywirus zaczyna go leczyć i zaczynają bawić się w berka - duże użycie dysku. Jeśli ssd to tylko z wysokiej półki 3-5 lat gwarancji inaczej uważam że to podkładanie sobie problemów na przyszłość. Poza tym co jak co ale technologia ssd jest jeszcze w przedszkolu a prawdziwe jej możliwości poznamy za kilka lat. To takie moje osobiste zdanie
    bartek24m
    Poziom 12  
    dzięki na porady zdecydowałem się na niezawodny seagate 250GB, kupiłem uzywany z windows 7 z acera

zrobiłem restore ale dalej mi się zainstalował z wszystkimi rzeczami od acera i na jezyku angielskim czy takie coś bedzie działać na laptopie samsung ?
    kazel05
    Poziom 16  
    Działać będzie to usuń tylko te badziewie co acer dokłada do systemu i sterowniki co były a zainstaluj te potrzebne najlepiej ze strony samsunga.

Oczywiście najlepiej zrobisz jak puścisz czystą instalację.
    bartek24m
    Poziom 12  
    tak zrobiłem, ale i tak wszedzie jest acer pozatym ten system jest 32 bitowy i to windows 7 starter

naszczescie nie formatowałem mojego starego dysku i wczoraj zabrałem się za zgranie na pendriva mojej starej wersji systemu z samsunga

pod koniec zgrywania pojawiło się że mam odpalić plik exe zeby zainstalowac system.

rozumiem ze podczas uruchamiania mam przestawic bootowanie z pendriva i potem wyskoczy samo czy musze jakoś zainicjować instalacje ?
    kazel05
    Poziom 16  
    Nie bardzo rozumiem co zgrałeś na pendrive?

Najlepiej pożycz od kogoś płytę z windowsem 7 taka wersje jaka masz i zainstaluj. Jeśli nie masz od kogo to z internetu ściągnij obraz oryginalnej płyty. Klucz z tego co rozumiem masz więc będzie najprościej i bez tego całego szmeliwa co dodają od producenta.
    bartek24m
    Poziom 12  
    myślałem ze zgrałem całą partycje recovery a okazało się że zgrałem tylko jakieś programy i sterowniki samsunga. nie da się z nich postawić systemu na nowym dysku.

musze zgrać partycje recovery przez system ale potrzebuje do tego przejściówki sata -> usb

spróboje wieczorem zgrać i zainstalować samsungowy system, zwykły system nie instaluje mi sterowników wszystkich i klawiatura nie ma tych dodatkowych funkcji

ps. czy komuś firma samsung wymieniła dysk pomimo iż laptop nie wyglądał najlepiej ?
    kazel05
    Poziom 16  
    Nie wiem czy takie zwykłe skopiowanie partycji Recovery przyniesie oczekiwany skutek. Bardziej bym się skłaniał do zrobienia kopi posektorowej np programem DMDE. A czy przypadkiem nie masz badów na tej partycji? Pisałeś że sporo tego było jak masz braki to nie postawisz z tego systemu, albo system będzie miał problemy
    bartek24m
    Poziom 12  
    probowałem zrobic kopie wszystkiego pod windowsem ale wywala błedy prawdopodobnie przez te badsektory
    niestety nie da rady tego systemu uratować.

dzisiaj wysłałem laptopa do serwisu samsunga spróboje zaryzykować przez instalacją windowsa z innej dystrybucji
    bartek24m
    Poziom 12  
    dzisiaj wrócił do mnie laptop
    wymienili mi cały laptop na nowy i o dużo lepszych parametrach procesor, bateria, ram, dysk z zainstalowanym systemem windows.
    podejrzewam że nie chciało im się rozkręcać go i przełożyli tylko klapkę gdzie była naklejka z S/N laptopa i systemu starego.
    jestem pod wrażeniem. nie zostało nic z mojego starego wysłużonego u530.
    wszystko jest nowe, tak jak ze sklepu, folia na wyświetlaczu, bateria trzyma tak jak kiedyś :D szok !

pierwszy raz się z tym spotkałem żeby oddając do naprawy dysk twardy otrzymuje całkiem nowy sprzęt tym bardziej się ciesze że do końca gwarancji pozostało mi tylko 2 miesiące

polecam wszystkim serwis gwarancyjny Telmark :)