Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 46-47" 3D do 3000

bartroze 02 Oct 2013 14:19 3198 12
Wago
    bartroze
    Level 9  
    Dzień dobry!
    Jako że nie nadążam za technologiami tv, a nie chcę być zdanym na często niekompetentnych (choć nie ma reguły) sprzedawców w elektromarketach chciałbym poradzić się Was.
    Poszukuję telewizora do domu - najlepiej 3D ok. 46-47". Niestety - jak to zazwyczaj bywa - budżet ograniczony do max. 3000 zł. Wiem, że to mało, ale wiem też, że być może coś uda się za te pieniądze kupić.
    Oto odpowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5 x 7,2 m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Zazwyczaj 3,5-4m (na wprost) - czasami (1,5-2 m (kąt ok.50-60 st.)

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-3 czasami więcej

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Większość czasu na wprost - czasami 50-60st.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Pokój jasny-okna na każdej ze ścian. Na telewizor przeznaczona ściana ok. 2m dł + prostopadle do tej ściany biegnie kolejna jakieś 2m bez okna (taki kącik)

7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Philips LCD 32"

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    FullHD, 3D (okulary w zestawie), WiFi, Przeglądarkę, YT.... im więcej tym lepiej - tylko cenaaaa...

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Tuner HD5000 przez HDMI, niedługo BlueRay, być może za jakiś czas DVB-T

10 .Jakie urządzenia?
    jw. + pendrive + czasami laptop

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2-3

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Brak preferencji w tym zakresie.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Muzyczne, Filmy, Przyrodnicze

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Może kiedyś - jak dzieci zaczną się domagać i będzie pretekst żeby kupić jakąś konsolę ;).

16. Preferencje co do marki?
    Nie

17. Preferencje co do wielkości?
    46-47 " (myślę że to max)

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Że nie nadążam za rozwojem technologii z nimi związanych i sam nie wiem czego chcę. Słabe audio (bas) w cienkich telewizorach.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Więcej wieczorami.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Max. 3000 - chociaż chciałbym w tej cenie mieć jeszcze wieszak i dłuższy kabel HDMI

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Tak. Nie znam różnicy aktywne/pasywne w praktyce - stąd m.in. mój post.

Dręczy mnie jeszcze jedno - czy lepiej dla moich warunków kupić wypasiony, ale 42 calowy sprzęt, czy może słabiej wyposażony, ale 47"?
    Jakie pułapki czekają w związku z zakupem nowych telewizorów?

Pozdrawiam!
  • Wago
    User removed account
    Level 1  
    bartroze
    Level 9  
    Dziękuję za podpowiedzi! Tylko cena niestety przekracza budżet - a może coś podobnego jeżeli chodzi o jakość obrazu, a nieco mniej funkcji?

Małe up:
    A coś takiego:
    Philips 46PFL4508H lub 47PFL5008H?

Edit:
    Odświeżanie w powyższych chyba je dyskwalifikuje :(
    jacekRCA
    Level 25  
    Jest promocja w euro na LG 47LA641S (panel IPS, 3d pasywne), warto zobaczyć też Samsung UE46F6320 (3d aktywne) jak masz taką możliwość i Toshiba 46TL933 jest w dobrej cenie. Pierwsze dwa mają promocję do końca miesiąca.
  • Wago
    bartroze
    Level 9  
    LG - różne opinie, Samsung - cena, Toshiba - brak WiFi - ale w 938 jest - i cena ok - tylko w czym tkwi haczyk, bo jest 500 zł tańszy od 933 - może ktoś wie?

I oczywiście dziękuję za kolejne propozycje.

Edit: Samsung w Neonecie za 2999,99 - muszę go obadać - skoczę dziś do sklepu.

UP:
    LG 47LA620S albo 47LA641S - czy warto? I jaka różnica, bo oprócz koloru i wagi nic nie widzę w opisach :/
    User removed account
    Level 1  
    bartroze
    Level 9  
    Cena jest niestety jednym z czynników i niestety muszę ją brać pod uwagę...
    patek45
    Level 12  
    Philips PFL5008 ma najlepszą jakość dźwięku i ambilighta, więc moim zdaniem są to dwie bardzo mocne strony tego telewizora. Odświeżanie nie ma takiego znaczenia, bo w żadnym TV nie wynosi ono realnie więcej niż 200Hz, a większe liczby są wynikiem poprawiaczy obrazu, takiego też ma Philips (perfect motion rate).
    User removed account
    Level 1  
    bartroze
    Level 9  
    Ok - więc co powiecie oprócz powyższego o PFL4508 i 5008 - opinie, zalety, wady...
    Póki co wiem, że 4508 to 3d aktywne, zaś w 5008 - pasywne. Do tego brak Ambilight w 4508. Nie wiem natomiast jak z okularami w zestawie - są czy nie? Wie ktoś może?
    User removed account
    Level 1  
    bartroze
    Level 9  
    I pojawiło się kolejne pytanie do znawców tematu - dzisiaj biegałem po elektromarketach, żeby na żywo zobaczyć różne modele tv. I w którymś momencie złapałem okulary do 3d pasywnego i próbowałem obejrzeć jakiś filmik na LG - niestety - efektu brak - na co sprzedawca - że trzeba się "zniżyć" - telewizor był jakieś 30 cm niżej od głowy. I faktycznie - zadziałało. Zaczynam się troszkę martwić, że jak zawieszę tv na ścianie to stracę możliwość oglądania 3d więc bez sensu byłoby poszukiwanie tv z 3d. Możecie coś a ten temat powiedzieć?
    User removed account
    Level 1