Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google / Firefox v24.0 - Problem z wyświetlaniem strony google

DJ_HANS 02 Paź 2013 18:01 2628 10
  • #1 02 Paź 2013 18:01
    DJ_HANS
    Poziom 10  

Witam piszę do was po pomoc bo w Google nie znalazłem rozwiązania odnośnie mojego problemu były tylko podobne przypadki, ale do rzeczy Jak w temacie źle mi wyświetla stronę oczywiście problem się naprawia gdy wyczyszczę wszystkie dane i usunę ciasteczka lecz o krótkim czasie znowu coś się chrzani nie wiem dla czego tydzień temu wszystko działało fajnie ADBlocka mam na Google wyłączonego mam jeszcze masę innych wtyczek ale jak dotąd nie sprawiały mi takiego problemu z tą stronką po załadowaniu prezentuje się tak : Google / Firefox v24.0 - Problem z wyświetlaniem strony google
    Co może być jego przyczyną błąd w kodzie przeglądarki ?? jak to naprawić z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc bo mnie to na nerw działa

0 10
  • #3 02 Paź 2013 19:38
    DJ_HANS
    Poziom 10  

Nic to nie dało i nie da bo jak wspomniałem i napisałem w temacie już to robiłem czyszcząc całą pamięć ciasteczka historie i co tam tylko jest, użyłem skrótu Ctrl+Shift+Delete i zaznaczyłem wszystko wyczyściłem, niestety po zalogowaniu na Google do swojego konta, problem po około godzinie znowu się pojawił wiem że mam otwarte z jakieś 10 kart ale do tej pory to nie było problemem potrafiłem nawet mieć ze 30 kart otwartych i dawało radę, nie mam jakiegoś badziewnego kompa i śmiga aż miło po formacie, dysk czysty zainstalowany SpyHunter 4 by żadne badziewie mi się w przeglądarce nie zagnieździło. wszystkie strony otwiera mi prawidłowo oprócz Google jeżeli potrzeba więcej informacji by pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu to proszę napisać, czekam na dalsze sensowne sugestie.

0
  • #4 02 Paź 2013 19:42
    klimber013
    Poziom 15  

Zreinstaluj przeglądareczke, uruchom czyszczenie rejestru w ccleanerze i przeskanuj pc malwarebytes.

0
  • #5 02 Paź 2013 19:50
    LA72
    Poziom 40  

Przenieś w inne miejsce plik cookies.sqlite.
    Znajduje się w:

Code:
    c:\Users\nazwa uzytkownika\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\numer profilu uzytkownika.default\

Sprawdź czy problem ustąpił.

0
  • #6 02 Paź 2013 20:43
    DJ_HANS
    Poziom 10  

Leszcz72 napisał:
    Przenieś w inne miejsce plik cookies.sqlite.
    Znajduje się w:
    Code:
    c:\Users\nazwa uzytkownika\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\numer profilu uzytkownika.default\

Sprawdź czy problem ustąpił.

Co do pomysłu klimber013 taka opcja nie wchodzi w grę za dużo roboty dlaczego ? bo u mnie proces wyglądałby następująco zrobić kopię ustawień przeglądarki wraz z zainstalowanymi wtyczkami odinstalowanie Firefoxa wraz ze skanem pozostałości w rejestrze potem jeśli chodzi o podany przez ciebie program to uważam że SpyHunter jest równie dobry pomógł mi nie raz usunąć każdą niechcianą aplikację która się ukrywa w systemie i hakuje mi przeglądarki strony domowe i cały ten syf jaki potrafi ci wcisnąć w przeglądarkę bylebyś tylko nie był w stanie tego wszystkiego znaleźć i usunąć, tyle w kwestii skanowania malware i spyware, kolejno instaluje starszy model firefoxa ( od któregoś modelu wzwyż usunęli opcję wyświetlania kart na górze lub dole ) dla tego tez po zainstalowaniu starszej wersji ustawiam sobie wszystkie opcję ( włącznie z kartami na dole ) :) i aktualizuje do nowszej wersji ( o dziwo po aktualizacji opcja wyświetlania kart pozostanie ) potem przywracam kopie zapasową zakładek dodatków ) jak sam widzisz nie w smak mi taka opcja gdy komputer nawala starasz się to naprawić a nie od razu robisz format.

Wracając do Leszcz72 to owszem pomogło DZIĘKUJĘ lecz zobaczymy na jak długo bo mam nadzieje że to powinno wystarczyć. Powiedz mi jeszcze drogi kolego tylko taką rzecz za co odpowiedzialny tak właściwie jest ten plik cookies.sqlite. Czy mam go przenieść w jakieś konkretne miejsce by nie sprawiał więcej problemu czy po prostu mogę go skasować i nie przejmować się że mogą potem wystąpić jakieś gorsze problemy. ????

Ok wyczytałem że to zwyczajny plik przechowujący cookies stron nie wiem dla czego ale umieszczenie go na pulpicie naprawiło problem z Google taki sam efekt tyle że czasowy dawała opcja usunięcia wszystkich plików cookies więc zastanawia mnie co dał tak naprawdę efekt przeniesienia pliku, czy po skasowaniu go problem na nowo się pojawi czy też jak go zostawię przeniesionego poza jego folder docelowy nie opóźni tylko bardziej problemu z Google który może wrócić np. jutro.

No i dupa właśnie po upływie około godziny problem znowu się pojawił czyli efekt ten sam co przy usuwaniu cookies z poziomu przeglądarki nie nie wiem co jest nie tak akurat z tym cholernym ciastkiem od Google że się albo źle zapisuje albo źle odczytuje i co może być tego przyczyną

PS. wybaczcie za tak sporą ilość tekstu do czytania starałem się już nie kasować moich wypocin by zachować ciągłość.

0
  • #7 02 Paź 2013 21:15
    LA72
    Poziom 40  

W cookies.sqlite, znajdują się ustawienia, jak sama nazwa wskazuje, Cookies.
    Zauważyłem, że poczynając od wersji 13 wzwyż z tym właśnie plikiem są wieczne problemy.
    Niestety pomimo moich e-mail'i dalej tego nie poprawiono.
    Sprawa dotyczy oczywiście tylko Firefox'a.
    W Operze i Netscape (niektórzy jeszcze używają tej przeglądarki) nie ma tego problemu.

Jeśli chodzi o "co dał tak naprawdę efekt przeniesienia pliku", został on stworzony od nowa.
    Poprzednia wersja, ta przeniesiona, posiadała jakiś błąd. Jaki nie wiem, kombinuję z nim na uszkodzonym pliku od dawna.

0
  • #8 02 Paź 2013 21:52
    DJ_HANS
    Poziom 10  

Czyli wszystko się zaczęło od jakiejś wersji aktualizacji FF posiadam trudem zdobytą w języku PL starą wersję Firefox 14.0.1 tam ten problem dotąd mi nie występował jak myślisz czy skasowanie obecnej wersji FF i powrót do starszej pogorszyło by wygodę surfowania po stronkach ?? szybkość wczytywania ?? zawsze mogę wyłączyć by mi nie aktualizowało do nowszej wersji ale czy ma to sens ?? według ciebie. Jak ty sobie z tym problemem radzisz jeśli oczywiście korzystasz z firefoxa, może masz jakąś propozycję by to w jakiś sensowny sposób obejść, bo jeśli nie pozostaje mi tylko ustawić w opcjach domyślną wyszukiwarkę FF albo dodać Google do listy wyjątków zabraniając jej zapisywania cookie to coś pomoże ??

PS. swoją drogą też pisałem do FF by przywrócili z powrotem opcję możliwości przełączania trybu wyświetlania kart bo mi np. jest cholernie niewygodnie z belki górnej karty przełączać zresztą na screenie widzisz jak mam je zaraz nad wyświetlaną stroną szybciej dzięki temu jest mi się przemieszczać ale widać tak to już jest z programami na publicznej licencji jedno poprawią a co innego zdupczą.

0
  • #9 02 Paź 2013 22:22
    LA72
    Poziom 40  

Nie ma jednoznacznego panaceum na błędy FF.
    Ja co jakiś czas wykonuję kopię katalogu:

Code:
    c:\Users\[u]nazwa uzytkownika[/u]\AppData\Roaming\Mozilla
    .

Dzięki takiemu posunięciu mogę korzystać z nowszych wersji i w razie problemów wrócić do poprzedniej konfiguracji.

0
  • #10 02 Paź 2013 22:40
    DJ_HANS
    Poziom 10  

No też sposób a co sądzisz o pomyśle wykluczenia zapisywania ciastek przez Google i dodaniu jej do listy wyjątków ?? problem powinien zniknąć ustawię wyjątek w opcjach by zezwalało na ciasteczka tylko na czas sesji p wyłączeniu przeglądarki będzie je kasować jedyną niedogodnością w tym wypadku będzie już tylko wymóg ponownego logowania do konta Google przy każdej nowej wizycie jak uważasz ??
    Bo skoro nie ma sposobu na jednoznaczne rozwiązanie tego problemu pozostaje już tylko złagodzenie występujących objawów no chyba że znajdzie się jeszcze ktoś w tym temacie co miał podobny problem i go w jakiś sposób naprawił.

0
  • #11 02 Paź 2013 22:48
    LA72
    Poziom 40  

Dosyć skutecznym wyjściem jest zaznaczenie opcji:
    Google / Firefox v24.0 - Problem z wyświetlaniem strony google

Niestety wymaga to dużej ingerencji użytkownika i "naklikania się".

warto u wujka gógla poczytać na temat typów ciasteczkowego potwora.

0