Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Touran 1.9 BKC - Pisk przy wciskaniu pedału gazu

hadzii123 02 Paź 2013 18:13 3939 7
  • #1 02 Paź 2013 18:13
    hadzii123
    Poziom 9  

Co może być przyczyną głośnego pisku występującego podczas wciskania pedału gazu. Pisk ten występuje tylko w jednej pozycji wciśniętego pedału gazu na każdym biegu, na postoju tego nie ma. Jeśli pedał gazu dochodzi do tej samej pozycji i zaczyna piszczeć i utrzymuje w tej pozycji pedał gazu piszczenie jest ciągłe (samochód jedzie z tą samą prędkością) wystarczy że lekko popuszczę lub wcisnę pedał gazu piszczenie milknie. Pisk / dźwięk podobny jest do sprzężenia występującego w głośnikach. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale wcześniej wymieniane były uszczelniacze na pompkach bo się zapowietrzał po dłuższym postoju i wymieniona została listwa zasiewająca pompki na używkę bo w mojej pękła osłonka wsuwek na listwie przy demontażu. Przed wymianą tego nie było, ale występował rezonans / buczenie przy danych obrotach w zakresie 1900 / 2000 i 2900 / 3000 obr/min. Teraz tego buczenia nie ma ale jest piszczenie i to dosyć głośne. Samochód VW Touran 1.9 TDI, 105 KM, oznaczenie silnika BKC, 2005r

0 7
  • #2 02 Paź 2013 18:30
    Rajtar
    Poziom 10  

Skonkretyzuj co i gdzie piszczy. Czy to piszczy w komorze silnika?

0
  • #3 02 Paź 2013 18:32
    T5
    Moderator Samochody

Może dla myszy naciskasz na ogon :lol: A tak na poważnie ,wymieniacze nie potrafią tego zlokalizować? Czego nie dokręcili?Który oring na rurce nieszczelny.Czas pobrudzić rączki.

1
  • #4 02 Paź 2013 18:47
    Rajtar
    Poziom 10  

W podobnej sytuacji piszczy pasek alternatora (naciągnąć) bo przy niskich obrotach jeszcze nie ma dużego oporu, przy wyższych też, alternator daje największy opór przy średnich obrotach (dla stałego obciążenia elektrycznego).

0
  • #5 03 Paź 2013 22:43
    hadzii123
    Poziom 9  

Pasek odpada jest napinacz, pasek piszczy inaczej. Piszczenie dobiega z przodu samochodu. Samochód pojedzie do nich na sprawdzenie, jak odbiorę od lakiernika bo wyskoczyły bąbelki na tylnej klapie i chcę to zrobić przed zimą. Zastanawiałem się czy to nie ma coś wspólnego z czujnikiem położenia gazu.

0
  • #6 09 Paź 2013 19:49
    hadzii123
    Poziom 9  

Chcę sprawdzić sprzęgło alternatora czy to czasem z niego nie piszczy, jak zrzucę pasek to oprócz braku ładowania i wspomagania są jakieś przeciwwskazania? Oczywiście muszę to sprawdzić podczas jazdy.

0
  • #8 18 Lip 2014 18:42
    hadzii123
    Poziom 9  

Na razie pisku pozbyłem się. Wymienione zostały uszczelki i podkładki przy pompo wtryskiwaczach bo zaczął mi się zapowietrzać po dłuższym postoju. Przy wymianie mechanik zauważył że jeden z pompo wtryskiwaczy był poluzowany (gniazdo całe). Po wymianie podkładek i ustawieniu pompo wtryskiwaczy pisk ustał a w dodatku wartości grupie 013 (VCDS) wyrównały i obniżyły się, przed wymianą były takie -0.49, 0.75, -0.71, 0.47.

0