Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran 1.9 BKC - Pisk przy wciskaniu pedału gazu

hadzii123 02 Oct 2013 18:13 6237 7
    hadzii123
    Level 10  
    Co może być przyczyną głośnego pisku występującego podczas wciskania pedału gazu. Pisk ten występuje tylko w jednej pozycji wciśniętego pedału gazu na każdym biegu, na postoju tego nie ma. Jeśli pedał gazu dochodzi do tej samej pozycji i zaczyna piszczeć i utrzymuje w tej pozycji pedał gazu piszczenie jest ciągłe (samochód jedzie z tą samą prędkością) wystarczy że lekko popuszczę lub wcisnę pedał gazu piszczenie milknie. Pisk / dźwięk podobny jest do sprzężenia występującego w głośnikach. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale wcześniej wymieniane były uszczelniacze na pompkach bo się zapowietrzał po dłuższym postoju i wymieniona została listwa zasiewająca pompki na używkę bo w mojej pękła osłonka wsuwek na listwie przy demontażu. Przed wymianą tego nie było, ale występował rezonans / buczenie przy danych obrotach w zakresie 1900 / 2000 i 2900 / 3000 obr/min. Teraz tego buczenia nie ma ale jest piszczenie i to dosyć głośne. Samochód VW Touran 1.9 TDI, 105 KM, oznaczenie silnika BKC, 2005r
    Rajtar
    Level 11  
    Skonkretyzuj co i gdzie piszczy. Czy to piszczy w komorze silnika?
    T5
    Admin of Cars group
    Może dla myszy naciskasz na ogon :lol: A tak na poważnie ,wymieniacze nie potrafią tego zlokalizować? Czego nie dokręcili?Który oring na rurce nieszczelny.Czas pobrudzić rączki.
    Rajtar
    Level 11  
    W podobnej sytuacji piszczy pasek alternatora (naciągnąć) bo przy niskich obrotach jeszcze nie ma dużego oporu, przy wyższych też, alternator daje największy opór przy średnich obrotach (dla stałego obciążenia elektrycznego).
    hadzii123
    Level 10  
    Pasek odpada jest napinacz, pasek piszczy inaczej. Piszczenie dobiega z przodu samochodu. Samochód pojedzie do nich na sprawdzenie, jak odbiorę od lakiernika bo wyskoczyły bąbelki na tylnej klapie i chcę to zrobić przed zimą. Zastanawiałem się czy to nie ma coś wspólnego z czujnikiem położenia gazu.
    hadzii123
    Level 10  
    Chcę sprawdzić sprzęgło alternatora czy to czasem z niego nie piszczy, jak zrzucę pasek to oprócz braku ładowania i wspomagania są jakieś przeciwwskazania? Oczywiście muszę to sprawdzić podczas jazdy.
    hadzii123
    Level 10  
    Na razie pisku pozbyłem się. Wymienione zostały uszczelki i podkładki przy pompo wtryskiwaczach bo zaczął mi się zapowietrzać po dłuższym postoju. Przy wymianie mechanik zauważył że jeden z pompo wtryskiwaczy był poluzowany (gniazdo całe). Po wymianie podkładek i ustawieniu pompo wtryskiwaczy pisk ustał a w dodatku wartości grupie 013 (VCDS) wyrównały i obniżyły się, przed wymianą były takie -0.49, 0.75, -0.71, 0.47.