Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niedrogi telewizor do dość dużego pokoju - LCD, LED, rozmiar?

szop-pracz 02 Oct 2013 19:30 3069 12
    szop-pracz
    Level 11  
    Witam, proszę o poradę, bo główkuję już od jakiegoś czasu i bezskutecznie. Potrzebuję tv do dość dużego pokoju (5x5m, oglądanie z odległości ok. 4-4,5m). Wychodzi, że powinien być dość duży (min 40"). Z kolei nie chcę się wykosztowywać, bo oglądać będę dość sporadycznie i nie wiem, czy za parę miesięcy będzie mi jeszcze potrzebny.

Poniżej szczegółowa specyfikacja:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-4,5m - właściwie to nie siedzimy, a leżymy (czasem bliżej, ale sporadycznie)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku / z tyłu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie nie mam, do niedawna (w innych warunkach) miałem Philips 42" LCD (ok. 5 lat) - i byłem zadowolony
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry dźwięk, wygodny pilot i interfejs użytkownika, zgrabny wygląd
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV kablowa, dobry sygnał, w tym kanały HD
    10 .Jakie urządzenia? Głównie TV kab, sporadycznie komputer / DVD (filmy, muzyka)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy w tv, filmy / programy muzyczne (koncerty), sport (siatkówka, F1, piłka nożna - sporadycznie)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeśli to będzie wygodne, jeśli nie - niekoniecznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? nie ma (Philipsa lubiłem, ale może coś zmienić? :)
    17. Preferencje co do wielkości? nie za duży - żebym miał później co z nim zrobić (max 39-42")
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? jak są za duże w stosunku do pomieszczenia (lub za małe)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami w tygodniu, w dzień w weekend
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500-1600zł (im taniej, tym lepiej przy powyższych warunkach)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie
    User removed account
    Level 1  
    szop-pracz
    Level 11  
    Witam i bardzo dziękuję!

Poczytałem, popatrzyłem, rozeznałem się w cenach i opiniach i dostępnych na rynku modelach i chciałbym jeszcze dopytać:

Najciekawiej z zaproponowanych wygląda Philips. Nie znalazłem dostępnego 42PFL3008, ale model 40" z symbolem 3008H jest dostępny już za ok. 1500zł i wygląda, że ma wszystko, co mi trzeba. Pytanie, czy jest funkcjonalnie duża różnica między nim a modelami z końcówką 3108H albo 3208H? Te pozostałe - w rozmiarach 39 lub 42" - dostępne są za ok. 100zł więcej. Czy warto przepłacać (czy różnica byłaby zauważalna)? Tak samo co do wielkości - różnica między 39 a 40 pewnie niezauważalna, czy warto jednak dołożyć do 42"?

Panasonic E6E jest w porównaniu nieco droższy (1700zł), ale dość dobrze oceniany przez użytkowników. Jako zalety podobno ma super obraz, ergonomię, łatwość użytkowania, wygląc, stosunek cenę/jakość (choć sporo opinii w sieci wydaje się pisanych przez samą firmę :). Pytania:
    - czy są jakieś różnice między symbolami - TX L39E6E i końcówką E6EK? Jak porównuje się ten Panasonic jeśli chodzi o obraz, dźwięk, cechy użytkowe z Philipsem np. też 39" 3208h? (Dźwięk ma ponoś słabszy niż Philips...)
    - no i czy warto dołożyć te 100-200zł w stosunku do Philipsa?

Sharp LE 540e jest z tego "towarzystwa" najdroższy - 1850zł. W recenzjach znalazłem sporo wad - że dość skomplikowany w obsłudze, że wolno reaguje, wolno zmieniają się kanały itp. Czy w porównaniu z Philipsem i Panasonikiem - biorąc pod uwagę też cenę sporo powyżej mojego planowanego budżetu - warto rozważać? Czy ma coś takiego specjalnego, że warto w to zainwestować? Widziałem podkreślenia, że matryca matowa - nie wiem, jak to się porównuje z pozostałymi i czy jest istotne?

Raz jeszcze dziękuję za dotychczasowe sugestie i z góry dziękuję za dodatkowe uwagi.
    jacekRCA
    Level 25  
    Na pewno, któryś z tych bym obejrzał: LG 39LN5400, Toshiba 39L4333DG , LG 42PN450B, LG 42LN5400, Philips 42PFL3108H. Może zobacz jakie masz możliwości. Nie wszystkie dostaniesz już za pewnie w sklepach nie daleko siebie.
    User removed account
    Level 1  
    szop-pracz
    Level 11  
    Rozumiem, że chodzi o Panasonica E6 a nie Philipsa E6? :) Wielkie dzięki! Jeszcze się tylko przegryzę przez opisy
    modeli Philipsa, które mi podrzuciłeś w innym wątku (dzięki!), a potem sprawdzę budżet. No i chyba zostanę jednak przy rozmiarze 39" - cenowo, ale też gabarytowo
    User removed account
    Level 1  
    szop-pracz
    Level 11  
    OK, no po po lekturze opisów modeli Philipsów (mogę udzielać korepetycji :)) i porównaniu z ww. Panasonikiem zdecydowanie skłaniam się ku temu ostatniemu.

Ale tu pojawia się kolejne pytanie za 100 punktów: czym się różnią modele E6E i E6EK??

Locoloco - czy wiesz może - albo czy ewentualnie jest gdzieś jakaś sprytna strona /blog gdzie można by znaleźć takie porównanie (jak przy Philipsach)?

Tradycyjnie ogromnie dziękuję z góry!
    User removed account
    Level 1  
    szop-pracz
    Level 11  
    Witam! A zatem zdecydowałem się ostatecznie na Panasonica - rozmiar 39" - model E6E - bez "K" (co do którego nijak nie mogłem znaleźć, czym się różni, poza ceną wyższą o 100-150zł).

Pierwsze wrażenia b. pozytywne - wygląda bardzo zgrabnie, ramka wokół ekranu prawie niewidoczna, obsługa bardzo intuicyjna.

Z racji krótkiego czasu nie miałem jeszcze okazji poznać wszystkich szczegółów, ale zapowiada się nieźle.

Nie wiem jeszcze, co z tą kalibracją, żeby czerń wyglądała jeszcze lepiej - Locoloco - z góry dzięki za podpowiedź, bo w instrukcji niczego na ten temat nie znalazłem.
    User removed account
    Level 1  
    szop-pracz
    Level 11  
    Hm, to jeszcze pytanie: kto, gdzie, jak, za ile, ... ? :)
    User removed account
    Level 1