Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedrogi telewizor do dość dużego pokoju - LCD, LED, rozmiar?

02 Paź 2013 19:30 3018 12
  • Poziom 11  
    Witam, proszę o poradę, bo główkuję już od jakiegoś czasu i bezskutecznie. Potrzebuję tv do dość dużego pokoju (5x5m, oglądanie z odległości ok. 4-4,5m). Wychodzi, że powinien być dość duży (min 40"). Z kolei nie chcę się wykosztowywać, bo oglądać będę dość sporadycznie i nie wiem, czy za parę miesięcy będzie mi jeszcze potrzebny.

Poniżej szczegółowa specyfikacja:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4-4,5m - właściwie to nie siedzimy, a leżymy (czasem bliżej, ale sporadycznie)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku / z tyłu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie nie mam, do niedawna (w innych warunkach) miałem Philips 42" LCD (ok. 5 lat) - i byłem zadowolony
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry dźwięk, wygodny pilot i interfejs użytkownika, zgrabny wygląd
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV kablowa, dobry sygnał, w tym kanały HD
    10 .Jakie urządzenia? Głównie TV kab, sporadycznie komputer / DVD (filmy, muzyka)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy w tv, filmy / programy muzyczne (koncerty), sport (siatkówka, F1, piłka nożna - sporadycznie)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeśli to będzie wygodne, jeśli nie - niekoniecznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? nie ma (Philipsa lubiłem, ale może coś zmienić? :)
    17. Preferencje co do wielkości? nie za duży - żebym miał później co z nim zrobić (max 39-42")
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? jak są za duże w stosunku do pomieszczenia (lub za małe)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami w tygodniu, w dzień w weekend
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500-1600zł (im taniej, tym lepiej przy powyższych warunkach)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Witam i bardzo dziękuję!

Poczytałem, popatrzyłem, rozeznałem się w cenach i opiniach i dostępnych na rynku modelach i chciałbym jeszcze dopytać:

Najciekawiej z zaproponowanych wygląda Philips. Nie znalazłem dostępnego 42PFL3008, ale model 40" z symbolem 3008H jest dostępny już za ok. 1500zł i wygląda, że ma wszystko, co mi trzeba. Pytanie, czy jest funkcjonalnie duża różnica między nim a modelami z końcówką 3108H albo 3208H? Te pozostałe - w rozmiarach 39 lub 42" - dostępne są za ok. 100zł więcej. Czy warto przepłacać (czy różnica byłaby zauważalna)? Tak samo co do wielkości - różnica między 39 a 40 pewnie niezauważalna, czy warto jednak dołożyć do 42"?

Panasonic E6E jest w porównaniu nieco droższy (1700zł), ale dość dobrze oceniany przez użytkowników. Jako zalety podobno ma super obraz, ergonomię, łatwość użytkowania, wygląc, stosunek cenę/jakość (choć sporo opinii w sieci wydaje się pisanych przez samą firmę :). Pytania:
    - czy są jakieś różnice między symbolami - TX L39E6E i końcówką E6EK? Jak porównuje się ten Panasonic jeśli chodzi o obraz, dźwięk, cechy użytkowe z Philipsem np. też 39" 3208h? (Dźwięk ma ponoś słabszy niż Philips...)
    - no i czy warto dołożyć te 100-200zł w stosunku do Philipsa?

Sharp LE 540e jest z tego "towarzystwa" najdroższy - 1850zł. W recenzjach znalazłem sporo wad - że dość skomplikowany w obsłudze, że wolno reaguje, wolno zmieniają się kanały itp. Czy w porównaniu z Philipsem i Panasonikiem - biorąc pod uwagę też cenę sporo powyżej mojego planowanego budżetu - warto rozważać? Czy ma coś takiego specjalnego, że warto w to zainwestować? Widziałem podkreślenia, że matryca matowa - nie wiem, jak to się porównuje z pozostałymi i czy jest istotne?

Raz jeszcze dziękuję za dotychczasowe sugestie i z góry dziękuję za dodatkowe uwagi.
  • Poziom 25  
    Na pewno, któryś z tych bym obejrzał: LG 39LN5400, Toshiba 39L4333DG , LG 42PN450B, LG 42LN5400, Philips 42PFL3108H. Może zobacz jakie masz możliwości. Nie wszystkie dostaniesz już za pewnie w sklepach nie daleko siebie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Rozumiem, że chodzi o Panasonica E6 a nie Philipsa E6? :) Wielkie dzięki! Jeszcze się tylko przegryzę przez opisy
    modeli Philipsa, które mi podrzuciłeś w innym wątku (dzięki!), a potem sprawdzę budżet. No i chyba zostanę jednak przy rozmiarze 39" - cenowo, ale też gabarytowo
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    OK, no po po lekturze opisów modeli Philipsów (mogę udzielać korepetycji :)) i porównaniu z ww. Panasonikiem zdecydowanie skłaniam się ku temu ostatniemu.

Ale tu pojawia się kolejne pytanie za 100 punktów: czym się różnią modele E6E i E6EK??

Locoloco - czy wiesz może - albo czy ewentualnie jest gdzieś jakaś sprytna strona /blog gdzie można by znaleźć takie porównanie (jak przy Philipsach)?

Tradycyjnie ogromnie dziękuję z góry!
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Witam! A zatem zdecydowałem się ostatecznie na Panasonica - rozmiar 39" - model E6E - bez "K" (co do którego nijak nie mogłem znaleźć, czym się różni, poza ceną wyższą o 100-150zł).

Pierwsze wrażenia b. pozytywne - wygląda bardzo zgrabnie, ramka wokół ekranu prawie niewidoczna, obsługa bardzo intuicyjna.

Z racji krótkiego czasu nie miałem jeszcze okazji poznać wszystkich szczegółów, ale zapowiada się nieźle.

Nie wiem jeszcze, co z tą kalibracją, żeby czerń wyglądała jeszcze lepiej - Locoloco - z góry dzięki za podpowiedź, bo w instrukcji niczego na ten temat nie znalazłem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Hm, to jeszcze pytanie: kto, gdzie, jak, za ile, ... ? :)
  • Poziom 1