Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Creative inspire 6.1 6700 jak podłączyć 4 głośniki gdy działają tylko 2

02 Paź 2013 19:36 5319 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    Jak w temacie, posiadam od kilku lat owe głośniki i jadę tylko na 2. Działają mi wejścia front right i left do reszty jak podłączę głośniki to jest pyknięcie ale są głuche, sterowniki mam ok, model karty dźwiękowej to Asus Xonar D1, już nie wiem gdzie szukać i co robić próbowałem różnych kombinacji i wtykałem wtyczki w każde wejście i dalej nic.

Bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 15  
    Ile minijacków podłączałeś?
  • Poziom 9  
    Tyle ile ich było, trzy.
  • Specjalista Sieci, Internet
    mlynar napisał:
    sterowniki mam ok, model karty dźwiękowej to Asus Xonar D1

W programie do obsługi karty to wszystko jest.
    mlynar napisał:
    i co robić

Włączyć funkcję, zaznaczyć, i musi działać.

mlynar napisał:
    próbowałem różnych kombinacji

A dokładnie, to czego?.
    mlynar napisał:
    wtykałem wtyczki w każde wejście i dalej nic.

Właściwe wtyczki trzeba podłączyć do właściwego wyjścia w karcie, reszta jak wyżej.
    No i oczywiście oprócz tych ustawień, miec jeszcze odpowiednie pliki i inne aplikacje by w pełni wykorzystać możliwości jakie daje takie połączenie.
  • Poziom 9  
    Wydaję mi się ,że mam wszystko poprawnie podłączone, w systemie także ustawione na 7.1 bo 6.1 nie ma, więc to powinno działać, a jednak nie. Więc jakie inne programy czy aplikacje moge zainstalować by w końcu odpalić wszystkie głośniki?
    mlynar napisał:
    więc to powinno działać

No i zapewne będzie, jeśli będziesz miał odpowiedni plik źródłowy, i odpowiednią aplikację do tego.
    Zrób jeszcze zrzuty ekranu ustawień karty, i zamieść je tutaj na forum.
  • Poziom 9  
    A mógłbyś sprecyzować w co konkretnie mam wejść by zrobić screen konkretnych ustawień które Cię interesują? Mam win 7 i nie wiem czy chodzi Ci o ustawienia "panel sterowania -> dźwięk" czy coś innego ;)
    mlynar napisał:
    A mógłbyś sprecyzować w co konkretnie mam wejść by zrobić screen konkretnych ustawień które Cię interesują?

Screny ustawień panelu Asusa.
    Tak jak u mnie:
    Głośniki Creative inspire 6.1 6700 jak podłączyć 4 głośniki gdy działają tylko 2
  • Poziom 32  
    Kable jack-jack są oryginalne?

Jeżeli wyglądają jak na powyższym obrazku to trzeba je zmienić na 4 kable stereo.
  • Poziom 9  

Miałem nieco inne ustawienia i przestawiłem je na takie co dało mi efekt taki iż tylko jeden głośnik nie działa, a reszta działa bardzo dobrze ;) a i takie pytanie mam czy da się naprawić ten pilot do zmiany głośności (nie wiem jak się nazywa ;p) bo przy zmianie głośności sam mi wycisza bądź zgłośnia dźwięk.