Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cerwin Vega AB36 - zamieniony głośnik

OlekAD 02 Paź 2013 20:05 1206 5
  • #1 02 Paź 2013 20:05
    OlekAD
    Poziom 2  

Witam,

Zakupiłem ostatnio estradową kolumnę basową Cerwin Vega AB36 - niestety dopiero w domu, po rozkręceniu obudowy okazało się iż w środku zamontowany jest głośnik B&C 18PZB46 - i tu pojawia się moje pytanie: Jak daleka jest to "modyfikacja" kolumny.
    Czytając parametry głośników wnioskuję iż jednostka B&C do najgorszych nie należy, ALE oryginalnie nie była montowana w tej skrzyni, którą Cerwin Vega stroi już od częstotliwości od 30Hz a głośnik B&C startuje od 40Hz.

Dopiero rozpoczynam przygodę z nagłośnieniem estradowym i chciałem zasięgnąć opinii osób bardziej doświadczonych w temacie :)

0 5
  • #3 13 Paź 2013 11:54
    e-elektron
    Troll forumowy

Ponawiam pytanie, po co Ci jedna tuba? Nigdy w życiu nie uzyskasz zejścia do 30Hz jedną sztuką, bo ciężko by to było uzyskać pewnie i 4 sztukami bez jakiś większych szpadków.

Temat był już poruszany na forum, możesz poczytać.

0
  • #4 14 Paź 2013 12:57
    Eminence
    Poziom 17  

Z tego co pamietam Vegasy maja takie zejscie dzieki dedykowanym procesorom ktore nie sa uwzglednione na stronce z parametrami. Zejscie do 30HZ jest bardzo ciezko osiagalne a niemozliwe z jedna tuba.

A co do Twojego pytania to ciezko bedzie na nie odpowiedziec. Glosnik jest inny, wiadomo, tak jak sam wspomniales B&C do najgorszych nie nalezy.

0
  • #5 15 Paź 2013 20:01
    OlekAD
    Poziom 2  

Może źle się wyraziłem z tymi 30Hz - nie chodziło mi o uzyskanie takiego wyniku tylko o to że oryginalny głośnik zaczyna od tego pasma przenosić dźwięk (natomiast B&C od 40Hz).

Zasadniczo teraz widzę iż nie do końca przemyślałem zakup - uogólniając potrzebuję subwoofera do zestawu który będzie działał na niewielkich imprezach, głównie w pomieszczeniach, a z tego co czytam taka konstrukcja nie do końca będzie optymalnym pomysłem...

0
  • #6 25 Paź 2013 00:16
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

zgadza się - nawet najprostszy bas-reflex 120L będzie lepiej grał w pomieszczeniach niż tuba. Z kąd jesteś?

0