Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Boxer III 2.2 HDI 101 KM - Schemat Elektryczny - najprawdopodobniej brak masy ??

02 Paź 2013 20:20 4941 15
  • Poziom 12  
    Witam mam problem ponieważ moje auto opisane wyżej ma problemy np: w nocy załączają się światła w środku kokpitu, migają kierunki itp... Ostatnio zauważyłem , że gdy mam wyłączony kluczyk ze stacyjki i nacisnę pedał hamulca zapalają się kontrolki na liczniku. Tak jakby kluczyk był w środku przekręcony.

Doczytałem się , że gdzieś w środku pod deską najprawdopodobniej brakuje masy ale gdzie ?? Mo że ktoś pomoże gdzie szukać przyczyny byłbym bardzo wdzięczny.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 30  
    Nie wiem na ile to będzie pomocne, ale w Renówkach podobne problemy często biorą się z zalanego komputera/UCH.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 12  
    raczej to chyba nie to, ponieważ podłączony do kompa nic nie pokazuje żadnych błędów itp...
  • Poziom 12  
    hehehehehehe nie po to tu pytam by od razu oddać do elektryka i stracić kasę. Chyba po to jest to forum by szukać pomocy i pytać.
    A twoja odpowiedź niestety nic nie wnosi do tematu wręcz przeciwnie. mówi o twojej z............... inteligencji. Bez urazy
  • Poziom 25  
    Ja bym raczej zagłądał za schowkiem pasażera tam jest bsi może zalane ,bez konkretnej diagnostyki schematu i wiedzy się nie obędzie.A niestety może być tak jak kol wyżej że za chwilę nie odpali .
  • Poziom 12  
    za schowkiem pasażera nie ma zadnego BSI.
    bsi jest po stronie kierowcy.
  • Poziom 25  
    Sory pomyliłem ze scudo albo jumpy mysłałem że to to samo ale lokalizacja bsi nie ma znaczenia ,dalej przyglądałbym sie bsi.
  • Poziom 12  
    Panowie więc tak, przyczyną była niedokręcona masa z tylnej prawej strony przy wiązce od lampy. po dokręceniu wszystko jest O.K. ale jest jedno ale....
    Jak masa jest dokręcona nie mogę zamknąć auta z centralnego - żaden zamek nie reaguje migają tylko kierunkowskazy. Gdy odkręcę masę zamek centralny zamyka.
    Czy wiecie gdzie szukać przyczyny.
  • Poziom 12  
    Naprowadzi ktoś na trop dlaczego tak jest ??
  • Poziom 1  
    U mnie występuje ten problem z zamykaniem, przyczyną są boczne drzwi które nie dostatecznie dociskają wyłącznik, po dociśnięciu drzwi zamek zamyka.
  • Poziom 12  
    KLIMA 5555 napisał:
    U mnie występuje ten problem z zamykaniem, przyczyną są boczne drzwi które nie dostatecznie dociskają wyłącznik, po dociśnięciu drzwi zamek zamyka.

Dzięki KLIMA 5555, doszedłem już do tego, dokładnie przyczyną były boczne drzwi, zgubiło mnie tylko to że cały czas miałem komunikat o tylnych drzwiach i tam cały czas szukałem przyczyny. nie brałem pod uwagę bocznych.

Mam jeszcze jeden problem ma kiere ze sterowaniem radia, radio oryginalne a sterowanie nie działa. Dodam, że nie mam też klaksonu, czy to może być tasma od Air bag ??? Orientuje sie ktoś co jest przyczyną.
  • Poziom 2  
    Mam problem z peugeot boxer 2,2d 2008rok. Jak włączę zapłon to migają awaryjne i palą się światła.Auto odpala ale zaraz gaśnie a gdy odłączę masę z pod lampy gasną awaryjne ale nie działają przednie lampy ani dmuchawa wycieraczki ale pali i jeździ.
  • Poziom 43  
    miro513 napisał:
    mam problem z peugeot boxer 2,2d 2008rok jak wlacze zaplon to migaja awaryjne i palą się światła odpala ale zaraz gaśnie a gdy odłączę masę z pod lampy gasną awaryjne ale nie działają przednie lampy ani dmuchawa wycieraczki ale pali i jeżdzi

A czy to nie jakiś kupny trup po dzwonie?
  • Poziom 2  
    był uderzony w koło ale ma 65tys km przejechane