Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony vaio pcg-71911m taśma, matryca czy?

02 Paź 2013 21:31 2982 24
  • Poziom 8  
    Witam gdy wlącze komputer obraz jest dobry później się pogarsza. Gdy kupiłem laptop bylo pelno kolorowych pasów. Po długim spacerze z laptopem pod reka pojawiał się tylko jeden pas. Znów wróciło pełno pasów. Po podłączeniu do tv problemu nie ma. Gdy wlacze komputer ze stanu hibernacji jest dobry obraz później niewyraźny misz masz kolorow a na koniec czarne tło w miejsce pasów. Kolejne włączenie powtarza ten sam schemat bez różnicy[film=450.370][/film]
  • Spec od komputerów
    Czy matryca reaguje na przeginanie trzymając oburącz za górne rogi klapy?
    Jeśli tak, to matryca do wymiany.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Grafika,matryca,taśma.
    Bez rozkręcenia notebook'a i bez wykonania pomiarów będzie to wróżenie z fusów.
  • Poziom 8  
    obecnie nie sprawdzę czy przygniatanie coś daje jedynie jak znajde ladowarke bo bateria juz sie rozladowala. chcialbym wiedziec co to moze byc zeby w serwisie nie wymienieli mi polowe laptopa bo moze to byc jakas drobnostka
  • Poziom 8  
    Ma ktoś jakieś inne pomysły?
  • Spec od komputerów
    Sprawdziłeś to, o czym pisałem w poprzednim poście, czy nadal nie możesz uruchomić laptopa?
  • Poziom 8  
    No jeszcze nie. Jutro będę miał lądowarke ale myślisz ze to 100% wykaże uszkodzenie matrycy?
  • Spec od komputerów
    Na 99%.
  • Poziom 8  
    Jeśli reakcji nie będzie to inny pomysł? Chce pójść do serwisu i przedstawić usterek żeby nie było czegoś takiego ze wymienia matrycy taśmę czy coś tam innego a tak naprawdę okaże się ze wystarczyloby coś przelutowac i koszt naprawy byłby np 80 zł a nie 400zl
  • Moderator - Komputery Serwis
    rojhelat napisał:
    Jeśli reakcji nie będzie to inny pomysł?

Nikt nie będzie wróżył z fusów.
    Najpierw wykonaj to o co cię proszono a następne pytania zadawaj po udzieleniu odpowiedzi na już zadane.
    miecho18 napisał:
    Czy matryca reaguje na przeginanie trzymając oburącz za górne rogi klapy?
  • Poziom 8  
    Próbowałem łapać oba rogi matrycy i przeginalem/przekaszalem ja na boki pod kadruk kątem otwarcia matrycy i nic

Dodano po 34 [sekundy]:

Każdym* kątem

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Jakieś pomysły?
  • Spec od komputerów
    rojhelat napisał:

Jakieś pomysły?

Podstawić inną matrycę.
  • Poziom 8  
    Witam. Rozkręcilem matryce. Usterek znika jeśli odsune matryce od obudowy. Dosune pojawia się

Dodano po 2 [minuty]:

Zdjęcia na początku

Dodano po 25 [minuty]:

Dokładnie jak odchyle dolny lewy róg matrycy

Dodano po 8 [minuty]:

Chociaż prawy dolny też likwiduje usterek
  • Poziom 8  
    Ale ona działa cały czas jak wyciągnie ja z obudowy. Taśma raczej nie bo ruszam matrycą w powietrzu to nie reaguje jest bez pasów. Tak jakby coś robiło zwarcie przy zawiasach. Jakieś zakłócenie
  • Poziom 30  
    To wyciągnij ją i spróbuj delikatnie powyginać za rogi.
  • Spec od komputerów
    adeq4 napisał:
    To wyciągnij ją i spróbuj delikatnie powyginać za rogi.

W sumie to nic nie da, docelowo matryca do wymiany.
  • Poziom 36  
    Ja zanim bym brał się za wymiane matrycy to tą matrycę odizolowałbym od listew np papierem i zobaczył czy taka konstrukcja zdaje egzamin.
  • Poziom 8  
    Od czego odizolować? Co to może robić te zakłócenie? Dlaczego matryca działa jak ja odsune od obudowy. Nie wyginając
  • Poziom 36  
    Od prowadnic - do nich przykeca się matrycę. Coś między matrycę a ekran klapy matrycy ( jest na ogół aluminiowy ) też można spróbować dać. Skoro odsunięcie pomaga to takie zabiegi powinny odizolować matrycę od możliwych źródeł problemów.
  • Poziom 8  
    temat zamknięty. usterką najprawdopodobniej był wtyk z matrycy lub z taśmy matrycy. zwłaszcza Ci którzy upierali się na uszkodzoną matryce powinni trochę czasem dłużej pomyśleć lub właczyć wyobraźnię. dzięki za zainteresowanie tematem
  • Poziom 36  
    Wg Twojego opisu to nie wygląda na wtyk tasiemki, czy gniazda - cytat mniej wiecej : " wyciagnąłem materycę, przeginałem we wszystkie strony i obraz był dobry" Po drugie tasiemka jak sie uszkadza to w "trasie" na za gięciach a nie na gnieździe. Twoje przypuszczenia są mało prawdopodobne.
  • Poziom 8  
    nie wiem co było dlatego napisałem najprawdopodobniej dlatego ponieważ teraz jak kolejny raz wyciągnałem matryce i zacząłem dotykac styku to reakcja była. docisnąłem wtyki i działa bez problemu. może to czysty przypadek. nie wiem
  • Spec od komputerów
    Ze swojej strony dodam ciekawe jak długo będzie działać.
  • Poziom 36  
    Są zgodnie z opisem problemu w tej sytuacji 2 możliwości - mogła byc wtyczka zle wsadzona do gniazda - poprawiłeś to i teraz bedzie działało, albo to problem elektroniki matrycy - wtedy matryca do naprawy lub wymiany. Nie wydaje mi się by w ten sposób można bylo zniwelować mikropękniecia miedzy elektroniką a matrycą, więc stawiam na źle wsadzenie tasiemki do gniazda matrycy.