Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik kart pamięci - nie działa -kwestia sterownika czy uszkodzenie sprzętowe?

02 Paź 2013 21:53 4470 5
  • Poziom 18  
    Dostałem ostatnio czytnik kart pamięci lecz mam z nim problem.
    Podłączyłem czytnik pod płytę główną do pinów USB_FRONT.

Po uruchomieniu systemu:
    -w oknie Komputer widać cztery nowe dyski wymienne (ikony są półprzezroczyste, tak jak w przypadku plików ukrytych)
    -w Menedżerze Urządzeń w gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej jest widoczne urządzenie USB Device(VID_1f3a_PID_efe8) -z ikoną informującą, że sterownik nie jest zainstalowany poprawnie

Po włożeniu karty pamięci do czytnika zapala się dioda informująca o włożeniu karty, lecz w systemie karta pamięci "nie pokazuje się".

Czy miał ktoś podobny problem? Jest to kwestia sterownika czy po prostu czytnik jest uszkodzony?

Ze swojej strony:
    -sprawdzałem działanie czytnika na kilku kartach (SD oraz MC)- nie odczytuje żadnej karty
    -wymieniłem przewód łączący czytnik z płytą główną- ta sama sytuacja
    -próbowałem aktualizacji sterownika za pomocą Windows Update- efekt: komunikat informujący, że sterownik do tego urządzenia jest aktualny
    -próbowałem instalacji innych sterowników wyszukanych w Internecie po identyfikatorze sprzętu- żaden ze sterowników nie został "przyjęty" przez system

System: Windows 7 Professional x64
    Zasilacz: Cooler Master Elite Power 460W
    Płyta główna: Gigabyte GA-G41MT-S2P
    Procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E4500
    Pamięć: 4GB DDR3 Kingston M471B5273DH1-CH9

Opis urządzenia: USB Device(VID_1f3a_PID_efe8)
    Identyfikator sprzętu: USB\VID_1f3a&PID_efe8

Czytnik kart pamięci - nie działa -kwestia sterownika czy uszkodzenie sprzętowe?
  • Poziom 43  
    lokis3 napisał:
    Podłączyłem czytnik pod płytę główną do pinów USB_FRONT.

Przełącz go na tył kabelkiem 2x4pin -> USB. Front panel może mieć za mało mocy w swoim gniazdku usb - to tzw. słaby port usb.
    Poszukaj "mocnego" portu usb z tyłu.
    ps. czy na tabliczce znamionowej czytnika jest info o tym ile A potrzebuje do pracy?
    Jeśli to nie pomoże czytnik może być uszkodzony lub jak napisałeś może mieć złe stery.
  • Poziom 18  
    safbot1st napisał:
    Przełącz go na tył kabelkiem 2x4pin -> USB. Front panel może mieć za mało mocy w swoim gniazdku usb - to tzw. słaby port usb.
    Poszukaj "mocnego" portu usb z tyłu.

Przełączyłem czytnik do innego gniazda na płycie ale również nie działa. Gniazda na płycie są na pewno sprawne, gdyż frontowe USB działają na każdym z gniazd.
    Kabelka 2x4pin -> USB nie posiadam ale wykonam takowy dla testów.

safbot1st napisał:
    ps. czy na tabliczce znamionowej czytnika jest info o tym ile A potrzebuje do pracy?

Nie ma takiej informacji.

xury napisał:
    A sterowników szukaj w ten sposób.

Szukałem sterowników w ten sposób ale żaden z pobranych sterowników nie został zainstalowany poprawnie (w efekcie czytnik nadal nie działa).

Podejrzewam, że niestety może być to uszkodzenie sprzętowe.
  • Poziom 43  
    lokis3 napisał:
    Przełączyłem czytnik do innego gniazda na płycie

Jakiego? Na piny wystające z płyty? - to jest tak samo słabe usb jak i inne z pinów na płycie.

lokis3 napisał:
    Gniazda na płycie są na pewno sprawne, gdyż frontowe USB działają na każdym z gniazd.

Tu nie chodzi o to, czy działają np.. z myszą (moja na 0.1A), ale ile dają A!

lokis3 napisał:
    Kabelka 2x4pin -> USB nie posiadam ale wykonam takowy dla testów.

Chyba jedyna deska ratunku poza znalezieniem idealnego sterownika.