Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router D-Link DIR-320 i internet z UPC - problem z połączeniem przez router

03 Paź 2013 00:04 4263 8
 • Poziom 9  
  Witam,
  Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem internetu z UPC Fiber Power o prędkości 10Mb/s. Postanowiłem nie brać od nich routera, ani nie kazałem uruchomić funkcji wi-fi na modemie Thomsona który mi podłączyli. Miałem swojego poczciwego DIR-320, który na poprzednim mieszkaniu się sprawdzał.

  I tutaj zaczęły się kłopoty. Internet po podłączeniu bezpośrednio z modemu do komputera śmiga bez problemu na domyślnych ustawieniach IP i DNS, które są pobierane z modemu - jest to łącze o IP dynamicznym. (Jest szafka na klatce schodowej (mieszkanie w bloku), od niej idą kable do mieszkań, w mieszkaniach są modemy). Natomiast po podłączeniu routera do modemu i po jego uprzednim wybraniu w ustawieniach łącza dynamicznego, internet nawet nie ma zamiaru chodzić. Czy kablem, czy wi-fi, przez router pokazuje ikonkę połączenia internetowego z żółtym wykrzyknikiem, czyli brak dostępu do internetu mimo połączenia. Nie ma znaczenia, czy klonowałem adres MAC laptopa do routera - i tak nie działa. Po przywróceniu ustawień fabrycznych (trzymanie przycisku reset przez 20-30 sekund) i ponownym skonfigurowaniu również nie było pozytywnego efektu.

  Na poprzednim mieszkaniu, co prawda o statycznym IP i wszelkich parametrach podanych przez dostawcę internetu, ten router działał poprawnie.

  W czym leży problem i jak go naprawić? Czy ktoś posiada jakiś pomysł?

  Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam ;)
 • Play InternetPlay Internet
 • Poziom 37  
  Jak podpinasz D -linka do modemu to wskazany jest restart prądowy ( włącz i wyłącz na chwile oba urządzenia z prądu )owych urządzeń.
 • Play InternetPlay Internet
 • Poziom 9  
  Tak też robiłem. Podpinałem urządzenia ze sobą zarówno na prądzie, jak i bez prądu. Bez efektu.

  Czy jest to problem z kategorii nierozwiązywalnych? Czy wina leży po stronie routera - może jest jakaś niekompatybilność? Jeżeli tak, to proszę też napiszcie, bo wtedy będę miał jasność by wybrać się po nowy router.
 • Poziom 1  
 • Poziom 9  
  Zrobiłem tak jak mówiłeś i nic, dalej brak połączenia z internetem. Restart prądowy modemu i routera nic nie dał. Po podłączeniu spowrotem wszystkiego porobiłem screeny.

  Pod http://192.168.100.1/ wyświetla mi komunikat, że strona jest niedostępna. Konfiguracja routera jest pod http://192.168.0.1/

  Screeny konfiguracji routera:
  LAN
  Router D-Link DIR-320 i internet z UPC - problem z połączeniem przez router
  WAN
  Router D-Link DIR-320 i internet z UPC - problem z połączeniem przez router Router D-Link DIR-320 i internet z UPC - problem z połączeniem przez router
 • Poziom 1  
 • Poziom 9  
  Thomson TWG870UG
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 9  
  Działa, dzięki wielkie za pomoc :)