Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xperia z blokada licznika kodów

03 Paź 2013 08:39 10710 8
  • Poziom 2  
    Witam. Proszę o pomoc.

Kupiłem xperię z od gościa z salonu orange, telefon miał ściągnięty simlock. Po miesiącu uzytkowania telefon padł i pojechał na naprawę gwarancyjną do w support we Wrocławiu. Wgrano nowy soft ale już z simlock. Aktualnie przebywam za granicą gdzie naprawiony telefon przesłała mi żona. Wkładam swoją kartę z play a tu telefon woła o pin, myślałem, że chodzi o pin karty. I w ten sposób kilkukrotnie wpisałem błędny kod. Później dopiero zagłębiłem się w temacie na naszym forum i dowiedziałem się o liczniku kodów, który tak inteligentnie zablokowałem. Czy ktoś z Was ma informacje gdzie i na jakich zasadach mozna wyzerować licznik? czy w support robi takie rzeczy? napisałem do nich ale póki co żadnej odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie, czy przy wyzerowanym liczniku telefon będzie działał już tylko w sieci orange kiedy wrócę do kraju i nie będzie można zdjąć simlocka w tradycyjny sposób? Czy teraz nie będzie już obsługiwał żadnej sieci(włącznie z orange) zostajac tylko drogim mp3? Z góry dziękuje za odpowiedzi
  • Poziom 28  
    Tylko bezpośrednie odblokowanie telefonu wchodzi w grę. Zanim zablokowałeś liczniki można było telefon odblokować kodem - aktualnie już to nie możliwe, posiadając kod nie jesteś w stanie go wklepać. Idź do jakiegoś serwisu (nie autoryzowanego) na pewno poradzą sobie.

• Poziom 32  
    To telefon będzie działał w orange pl, w support nie usunie ci simlocka, jedyna opcja zdjęcia blokady to za pomocą EMMA poszukaj na forum jest osoba która ma dostęp do Emma i robi unlock z zablokowanym licznikiem (w gre wchodzi tylko wysyłka zdalnie nikt tego ci nie zrobi).
  • Poziom 2  
    wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi. To, że kodem nie zdejmę wiem, nie bardzo chcialbym iść do nieautoryzowanego serwisu bo stracę gwarancję. Nie chodzi mi już nawet o usuniecie samego simlocka bo to zrobie już w salonie. Teraz chodzi o odblokowanie licznika w samym w support czy się tego podejmą. Interesowało mnie też bardzo właśnie Twoje info Gruktel bo już się bałem że po wyzerowaniu licznika kodów fon się całkiem zablokuje i nie będę mógł też korzystać z Orange, nie chciałbym zostać tylko z bardzo drogim mp3. A jak pisałem aktualnie jestem za granicą i nie mam tu gdzie kupić sim z orange żeby sprawdzić czy obsluguje więc się balem, że uśmierciłem teefon. Jak wrócę do Polski spróbuje pójść powalczyć do salonu bo gość w nim sprzedał mi fona bez simlocka chcialem go mieć pod play, a serwis w trakcie naprawy go założył i stąd cała ta kaszana. Może coś gość poradzi, a jak nie to będe chyba musił kupić jakąś karte z orange skoro będzie działać i na tym jechać. Nie jest to najlepsze rozwiązanie bo kiedyś już sie na pomarańczowych przejechałem ale chyba lepsze to niż samemu grzebać w fonie i stracić gwarancje.
  • Admin grupy GSM
    placuch napisał:
    Jak wrócę do Polski spróbuje pójść powalczyć do salonu bo gość w nim sprzedał mi fona bez simlocka chcialem go mieć pod play, a serwis w trakcie naprawy go założył

Serwis nie założył simlocka tylko wymienił płytę główną i dlatego ponownie był simlock, możesz się zwrócić do nich o podanie kodu do odblokowania, tylko co z tego jak zablokowałeś licznik :D
    Odblokowanie przez emme to koszty w okolicach 300zł.
  • Poziom 34  
    Można prościej i poprzez autoryzowany serwis. Wystarczy skontaktować się ze sprzedawcą jak był zdjęty simlock. Jeśli poprzez kod z Orange (a pewnie tak jeśli sprzedawał pracownik) można wysłać telefon z reklamacją do serwisu że nie można odblokować telefonu przez kod nck (najlepiej gdyby sprzedawca był go w stanie dostarczyć). Przy wymianie płyty zmieniają się kody więc serwis musi za darmo odblokować telefon po jej wymianie jeśli udowodnimy że wcześniej lock był zdjęty legalnie.
  • Poziom 34  
    Akurat wiem co piszę na ten temat, nie raz spotkałem się już z podobną sytuacją. Klient nie musi znać się na tyle żeby wiedzieć że po naprawie zmienia się kod nck potrzebny do odblokowania, najwyżej trzeba parę razy ponękać ich mailami i odblokują.
    Zresztą z tego co pamiętam nie mają możliwości wygenerować kodu nck do wymienionej płyty więc muszą zdjąć locka przez emmę :) .
  • Admin grupy GSM
    Właśnie kilka dni temu był u mnie klient który kupił w Orange kod do odblokowania lecz okazało się, że ma zablokowany licznik i nic mu z kodu.
    Orange umyło ręce i stwierdzili, że nic z tym nie mogą więcej zrobić.
    Poczekajmy w takim razie na odpowiedź Orange w tym konkretnym wypadku zaczynając od tego czy kod był kupiony legalnie czy też pracownik zdobył go w inny sposób :D