Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY STR DB830 - Jak połączyć z Samsungiem RF 511 ?

Jackeer 03 Paź 2013 10:10 2835 9
  • #1 03 Paź 2013 10:10
    Jackeer
    Poziom 6  

Witajcie,
    Posiadam laptopa Samsunga RF 511 i chciałbym go podłączyć do amplitunera Sony STR DB830. W jaki sposób to uczynić aby wszystkie głośniki (5.1) grały? Laptop posiada jedynie wyjście Stereo, jednak na pewnej stronie internetowej jest napisane, że posiada S/PDIF czyli że wystarczy tylko kupić odpowiedni kabel i tyle... Jednak takiego wejście nie posiadam i w instrukcji obsługi nic na ten temat nie jest wspomniane (rozumiem, że jest to tak zwane wejście Toslink).
    W sklepie zaproponowali mi zakup zewnętrznej karty dźwiękowej " 4World Zewnętrzna 8-kanałowa karta dźwiękowa 7.1" oraz kabla optycznego aby połączyć właśnie tą kartę z amplitunerem. Jest ona dosyć tania, więc nie wiem czy jest dobra. Może ma ktoś jakieś opinie na ten temat?
    Czy łącząc w ten sposób laptopa z amplitunerem, będę mógł słuchać muzyki ze wszystkich głośników? Nie chodzi mi tutaj o 5.1 tylko takie jakby powielenie dźwięku stereo, czyli w prawym przednim leci to samo co w tylnym prawym i analogicznie z drugą stroną. Tak samo z głośnikiem centralnym oraz niskotonowym.
    Czy dobrze to rozplanowałem?
    Może macie jakieś inne pomysły co do połączenia laptopa i amplitunera?

0 9
  • #2 03 Paź 2013 10:21
    elemen_th
    Poziom 29  

Zerknij w gniazdko słuchawkowe jack, zobacz czy się nie świeci czerwona diodka tam w środku, sprawdź też w sterownikach czy jest opcja spdif. Często wyjście optyczne jest ukryte właśnie w gniazdku słuchawkowym.

0
  • #3 03 Paź 2013 10:32
    Jackeer
    Poziom 6  

Sprawdziłem, w sterownikach nic na ten temat nie ma. Wszystko jest o wyjściu 2 kanałowym.
    W gnieździe słuchawkowym nie świeci się żadna diodka.
    W takim razie, przyjmijmy, że mój laptop nie posiada wyjścia optycznego. Czy zaproponowane przeze mnie rozwiązanie jest dobre ?

0
  • #4 03 Paź 2013 22:29
    anmedia
    Poziom 39  

elemen_th napisał:
    Zerknij w gniazdko słuchawkowe jack, zobacz czy się nie świeci czerwona diodka tam w środku, sprawdź też w sterownikach czy jest opcja spdif.

W laptopach, wlacza sie dopiero w momecie kiedy wlozysz kabel optyczny i uaktywnisz wyjscie SPDIF. Uwaga do tego gniazda potrzebny jest specjalny wtyk optyczny.

SONY STR DB830 - Jak połączyć z Samsungiem RF 511 ?
    Na zdjeciu specjalny kabelek do podlaczenia laptop - amplituner.

Jackeer napisał:
    W takim razie, przyjmijmy, że mój laptop nie posiada wyjścia optycznego.

Kliknij prawym przycikiem myszy na glosniczku obok zegara, a nastepnie urzadzenia odtwarzajace. Zrob skan ekranowy tego okienka.

Jezeli komputer posiada wyjscie HDMI to jest duze prawdopodobienstwo ze posiada wyjscie cyfrowe.

0
  • #6 03 Paź 2013 23:49
    anmedia
    Poziom 39  

Masz napisane High Definition Audio, sprawdz czy sa aktualne sterowniki do karty audio. Laptop ma wyjscie HDMI?

0
  • #7 04 Paź 2013 00:10
    Jackeer
    Poziom 6  

Tak mam wyjście HDMI.
    Menadżer urządzeń nie znalazł żadnych aktualizacji.
    Na stronach komputronik czy euro rtv agd jest napisane, że mój laptop nie posiada wyjścia S/PDIF.

0
  • #8 04 Paź 2013 01:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    High Definition Audio, sprawdz czy sa aktualne sterowniki do karty audio

Jackeer napisał:
    Menadżer urządzeń nie znalazł żadnych aktualizacji.

Na stronie producenta układu audio masz poszukać.

0
  • #9 04 Paź 2013 11:26
    Jackeer
    Poziom 6  

Na stronie samsunga nie ma żadnych nowszych sterowników do karty dźwiękowej.
    Spróbowałem zainstalować sterowniki ze strony realtek, niestety ale wyświetla się monit "żaden sterownik nie byłobsługiwany przez ten pakiet sterowników".

0
  • #10 04 Paź 2013 15:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jackeer napisał:
    Spróbowałem zainstalować sterowniki ze strony realtek,

A dokładnie?.
    Jackeer napisał:
    niestety ale wyświetla się monit "żaden sterownik nie byłobsługiwany przez ten pakiet sterowników".

A odinstalowałeś te stare?.

0