Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CTX VL 550. Monitor nie włącza się. Wartości napięć w zasilaczu.

16 Mar 2005 11:38 1037 3
 • Poziom 11  
  Monitor nie włącza się.Uszkodzony był HOT 2SC5386 i zasilający IRFS640 .Obciążyłem zasilacz żarówką 60W (w miejsce C, E HOTA ) Zarówka żarzy już bez wciśniętego klawisza Wł .Napięcia na wyjściu zasilacza po wciśnięciu klawisza Wł wydają mi się podejżane . Napięcie +B jest w miarę stabilne i wynosi 54 V Pozostałe napięcia pulsują Przebiegi na bazie HOT -a są również pulsujące .Nie dysponuję schematem i nie znam wartości napięć jakie są na wyjściu zasilacza Sugerowany schemat do LITEON -a nie zgadza się z tym CTX -em , jest jedno napięcie wyjściowe mniej z zasilacza w CTX. Może ktoś zna wartości napięć w tym zasilaczu .Podłożyłem na chwilę nowy zestaw tranzystorów , wysokie nie wstało HOT szybko zrobił się gorący ,zasilacz próbkował .Podmieniłem wszystkie elektrolity po pierwotnej jak i po wtórnej zasilacza i nic. Czy możliwym jest że napięcia będą stabilne dopiero po wstaniu wysokiego ?Czy może to powodować trafopowielacz ?
 • Poziom 19  
  Miałem podobny przypadek i nie udało mi się znaleźć przyczyny. Nie był to trafopowielacz (podmieniłem inny sprawny). Być może winny był procesor (sygnały V sync i H sync z procesora cyklicznie zanikały i pojawiały się), ale nie miałem innego do podmiany.
  MaciejB
 • Poziom 34  
  Cześć.
  A elementy w "drabince" Sprawdziłeś? Co z kontensatorem powrotu?
  Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Drabinka sprawna ,IRF-y i kondensatory w niej OK ,kondensator powrotu podmieniany OK .Procesora jakoś nie brałem pod uwagę ,ale rzeczywiście może to jego wina .