Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluetooth Low Energy (4.0) tag

03 Paź 2013 11:01 1404 4
  • Poziom 17  
    Cześć,

sprawa wygląda następująco, otrzymałem w pracy polecenie stworzenie prototypu, do którego wymagane są tagi bluetooth low energy. Tag, czyli nadajnik, który jest uruchomiony przez cały czas, nie pobiera i nie wysyła informacji, zwyczajnie jest wykrywalny dla innych urządzeń, które po znalezieniu się w zasięgu powinny wykryć go na liście. Na początku pomyślałem o kupnie gotowych tagów, jak ten:Amazon - VTag Key Finder

ale stwierdziłem, że taniej (i przy okazji mogę kupić customową obudowę) będzie wykorzystać moduł na płytce, znalazłem coś takiego:

Bluegiga Technologies BLE112-A

Pytanie jest myślę dla większości banalne, czy po podłączeniu zasilania, ten moduł będzie spełniał rolę o którą mi chodzi? Tj czy będzie pracował non stop (aż do wyczerpania energii) i będzie wykrywalny dla innych urządzeń?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 30  
    Zajmuję się takimi tagami. Mogę wykonać najróżniejsze wersje. Standardowa obudowa ma średnicę około 30mm i grubość 8.5mm. W tym trybie wymienionym w pytaniu bateria wystarczy na około rok pracy.
  • Poziom 17  
    Ok, pytanie brzmi, czy taki zestaw (moduł BLE112-A + bateria) zapewnia funkcjonalność, której potrzebuję, czyli jest właśnie takim tagiem.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Tak ale moduł musi być zaprogramowany. Inaczej mówiąc musi mieć wpisany odpowiedni firmware.
  • Poziom 17  
    Ok, dzięki, sprawdź proszę skrzynkę PW.