Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi Carisma 1.6 - Przepala się sterowanie silnika krokowego w ECU

jarroQ 03 Oct 2013 12:44 5634 4
 • #1
  jarroQ
  Level 31  
  Witam, sterownik MD361856.
  3 tygodnie wcześniej robiłem sterowanie silniczka krokowego. W sterowniku silnika upalił się rezystor 1R 1W smd przez który leci masa do głównego układu wykonawczego silniczka krokowego SDK05 - 4 tranzystory w jednej obudowie.
  Rezystor wymieniłem na 2W gdyż nie miałem 1W. Dziś spaliło rezystor łącznie z jednym tranzystorem w SDK05 który ma wyjście na pin 4 - niebiesko-biały przewód a do krokowego wchodzi na pin 1.

  Rozgrzebałem całą wiązkę do sterownika silnika w poszukiwaniu przetarcia do + bo sdk05 steruje masą. Nic nie znalazłem. Krokowy na cewkach ma 60r więc ok. Co jest nie tak? Chwilowe zwarcia w krokowym czy uszkodzony SDK05 od początku?

  Mitsubishi Carisma 1.6 - Przepala się sterowanie silnika krokowego w ECU Mitsubishi Carisma 1.6 - Przepala się sterowanie silnika krokowego w ECU
 • #3
  jarroQ
  Level 31  
  Niestety wartości na gorącym silniku praktycznie bez zmian.
 • Helpful post
  #4
  1szuwar
  Level 13  
  Używany sterownik komputera kupisz za około 100, silnik krokowy za około 80. Miałem kiedyś 4G92 i podobny problem, dopiero po wymianie tych części zaczęła jeździć, jeden z częstych objawów... Co najśmieszniejsze na jałowym zero oznak nawet po podłączeniu komputera nie wykazywało błędów, ale na wyższych obrotach przepalało bezpiecznik silnika jak dobrze pamiętam 15A.
 • #5
  jarroQ
  Level 31  
  Wstawiłem nowe rezystory, nowy scalak SDK, drugi krokowy i puki co od miesiąca jest ok :).