Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis - Programowanie smart key...

03 Paź 2013 14:17 5049 7
  • Poziom 22  
    Witam.
    Trafił mi się avensis 2009r. Mam do niego trzy klucze smart ale tylko na jednym da się odpalić silnik przykłądając go bezpośrednio do przycisku start/stop. Nie działa pilot centralnego zamka. Czym i jak mogę zaprogramować dwa pozostałe?
    Kupiłem "Toyota smart key programmer OBDII" ale nie rusza tego (albo coś źle robię). Próbowałem też Launch'em X431, ma opcje programowania/kasowania kluczy ale też brak reakcji. Proszę o jakąś podpowiedź...
  • Poziom 16  
    ntelligent tester II, masz coś pokombinowane bo w komplecie były 2szt., pozatym to nie nawalało.
  • Poziom 22  
    To, że jest coś pokombinowane to wiem. Auto najprawdopodobniej po próbie kradzieży, podejrzewam, że klucz na którym pali nie jest oryginalny i zaprogramowany jakąś "odpalarką". Dwa następne klucze są raczej oryginalne ale też nie jestem pewien. Moduł smart key, nie wchodzi w tryb programowania, coś jest zablokowane...
  • Poziom 16  
    Skoro auto odpala i działa sterowanie zamkami to klucz jest w systemie.Może ten programator nie obsługuje tych "smartkei" tylko te z yarisa,aurisa,rav4 itp.
  • Poziom 22  
    Sterowanie zamkami nie działa! Kluczyk rozpoznaje tylko po zbliżeniu do czytnika/przycisku start/stop. Pisałem w pierwszym poście. Gdy taka sytuacja występuję to w jakim trybie działa moduł smart key? Jest w jakiś sposób zablokowany?
  • Poziom 16  
    Nie eksperymentowalem z tym ukladem, ale możliwe że transponder immo w kluczyku(pilocie) dopisany jest bezposrednio do pamięci w module immobilizera dlatego auto odpala, natomiast nie jest zaprogramowany do ecu werfikacji kluczyka, dlatego nie działa centralny i musisz przykladać kluczyk do przycisku. Bez orginalnego testera możesz tego nie ogarnąć.
  • Poziom 1  
    zadziwiajaca niewiedza , sami amatorzy kwasnych jablek na tym forum, hahaha.... kolego zabawka ktora doprowadzi do porzadku te klucze kosztuje ok 20,000 pln i w sklepie ani na allegro jej nie kupisz bo to co tam oferuja jak widze to oszutwo za kilkaset zlotych lapanie jeleni, poza tym szkolenie , jest duzo roboty przy toyotach po 2008 roku , moge ci pomoc , kontakt sebkarwowski(malpa)wp.pl , pozdro
  • Poziom 15  
    Witam

Pytanie z innej beczki a mianowicie zabezpieczenie przed amatorami cudzej wlasnosci. Czy dopisywanie kodow i programowanie odbywa sie przez obd2 ? Czy przy probie kradzieży przychodzą juz ze swoimi opalarkami: sterownikami,immo etc i podmieniaja ?
    Skoro ktos pisze ze sporo zabawy z programowaniem kluczy Toyota po 2009 ........to chyba tez trudnosc kradziezy ? Omawiany przypadek to Avensis po 2009 z keyless. Prosze o opinie.