Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kamery HD z Nagrywarką DVD

jask2 03 Paź 2013 16:56 1617 6
  • #1 03 Paź 2013 16:56
    jask2
    Poziom 12  

Teść kupił kamerkę HDR-CX220 Sony. Posiada też nagrywarkę DVD. Problem w tym, że kabel AV do tej kamery jest nieosiągalny (VMC-15MR2 - Sony daje ciała). Podpiąłem kamerę do TV przez HDMI, a TV do nagrywarki przez EURO. Nagrywa się tylko dźwięk. Domyślam się, że powodem jest zabezpieczenie HDCP w HDMI. Stąd pytanie. Czy problem zniknie po podłączeniu kamery do TV przez przejściówkę HDMI na 5RCA?

0 6
  • #2 03 Paź 2013 21:20
    anmedia
    Poziom 39  

Skoro wiesz ze moze byc problem z HDCP to juz widzac ten kabel powinien trafic on od razu do kosza, to jedna sprawa ale nie dotyczy twojego problemu.

jask2 napisał:
    Podpiąłem kamerę do TV przez HDMI, a TV do nagrywarki przez EURO. Nagrywa się tylko dźwięk.

Tutaj problemem jest TV i jego mozliwosci czyli tor cyfrowy i analogowy audio. Podjac sygnal cyfrowy w HD, telewizor nie bedzie potrafil go zredukowac do formatu SD z wejsc cyfrowych. Co innego jesli nadawana jest stacja w TV.

Wracajac do kabla, jezeli ten kabel nie posiada zadnej elektroniki zamieniajacej sygnal cyfrowy na analogowy - nie bedzie dzialac. Zwlaszcza ze elektronika musi "ominac zabezpieczenie" HDCP i zredukowac rozdzielczosc.

Jedyne sensowne rozwiazanie to polaczenie kamery z nagrywarka bezposrednio poprzez wyjscia analogowe. W innym wypadku konieczne jest zastosowanie konwertera (z pewnoscia duzo drozszy niz kabelek sonego) z wyjscia cyfrowego na analogowe.

Ostatecznie zgranie materialu na komputer i wykonanie filmu. Z pewnoscia dla tescia nie koniecznie zadowalajace bedzie to rozwiazanie.

0
  • #3 03 Paź 2013 21:37
    jask2
    Poziom 12  

Dzięki. Potwierdziłeś moje wątpliwości. Nijtańszy konwereter
    to koszt ok.180zł i brak gwarancji, że obraz będzie OK. Na razie chyba będę mu zgrywał filmy na kompie licząc, że ten kabelek pojawi się w końcu w sprzedaży. A może namówię go na dysk zewnętrzny. Z tej kamery można kopiować i odtwarzać filmy z dysku bez pośrednictwa komputera. Poza tym nie traciłby na jakości.

0
  • #4 03 Paź 2013 21:54
    anmedia
    Poziom 39  

jask2 napisał:
    Nijtańszy konwereter
    Połączenie kamery HD z Nagrywarką DVD to koszt ok.180zł i brak gwarancji, że obraz będzie OK

A kabelek to koszt okolo 60zl! I rozwiazalby problem w 100%.

jask2 napisał:
    A może namówię go na dysk zewnętrzny. Z tej kamery można kopiować i odtwarzać filmy z dysku bez pośrednictwa komputera. Poza tym nie traciłby na jakości.

No, tutaj kolego nie popisales sie za bardzo ;) Pomysl nie jest zly, na bardzo krotko. Nagrywanie filmu godzina w FullHD to okolo 12-20GB w zaleznosci od kompresji i bitrate. Zakladajac ze na 6 m-cy nagra tylko 5 godzin (dla latwego liczenia), to daje ci juz 100GB materialu. Czyli 50 godzin materialu masz juz 1TB. Ok to nie problem - bo kupujemy nastepny dysk HDD. A co zrobisz jak padnie dysk HDD? Caly dorobek pojdzie w pi...... Zainwestuj w nagrywarke Bluray, na dysku wygodniej i szybszy dostep. A kopie filmow pozostaw na HDD. Masz 2 w 1.

0
  • #5 04 Paź 2013 02:32
    Polon_us
    Poziom 41  

Kabelek VMC-15MR2 można bez kłopotu kupić na angielskim Amazon -> Link

W dzisiejszych czasach kupno z Amazon nie powinno być kłopotem.
    Koszt 15 funtów (bez przesyłki) wydaje się rozsądny. Moje wątpliwości budzi zastosowanie tego kabla. Z opisu wynika, że na wyjściu tego kabelka masz sygnał composite video. Innymi słowy, jakość obrazu będzie na poziomie magnetowidu, no może ciutuś lepiej.

0
  • #6 04 Paź 2013 11:27
    jask2
    Poziom 12  

Owszem, jest na Amazon.uk, ale termin realizacji to 1-3 miesiące. Myślę, że w tym czasie pojawi się i u nas.. Co do jakości, to prezentowałem teściowi na swoim TV różnicę pomiędzy DVD a AVCHD. Skoro tak chce, to jego "broszka". Kupiłem na Allegro zamiennik VMC-UM2 za 30zł, pokżę mu, na przykładzie mojego twardziela jak to wygląda. Może kupi sobie dysk. W Euro mają 2TB Seagate za jedyne 299zł.

0
  • #7 04 Paź 2013 13:09
    anmedia
    Poziom 39  

jask2 napisał:
    W Euro mają 2TB Seagate za jedyne 299zł.

I co z tego. A ile zaplacisz za odzyskanie danych z tego dysku, jak by co? Co do dyskow Seagate, zaopatrz sie w dwa, tak abys mial od razu kopie bezpieczenstwa. Jakosc tych dyskow w ostatnim czasie zeszla na psy.

0