Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka Bosch CSB 1000 2 RET - Brak obrotów tylko buczenie

03 Paź 2013 19:24 4191 6
  • Poziom 25  
    Witam
    Posiadam ww. wiertarkę która przestała działać,wymieniłem szczotki na nowe lecz dalej jest to samo raz na jakiś czas słabo zakręci a tak to słychać tylko buczenie.Nie wiem jak zidentyfikować usterkę pierwsze co zrobiłem to zmierzyłem napięcie na szczotkach a właściwie to na blaszkach co trzymają szczotki i jest 7V w momencie jak buczy, natomiast gdy odłączę kable od szczotek to jest na nich 115V i co jakiś czas spadnie np. od razu do 35V i zaraz znowu pojawia się 115V. Czy ktoś wie gdzie szukać przyczyny i jak?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Objawy jak przy uszkodzonym wirniku.Aby się upewnić odepnij jeden kabel stojana od szczotek ,podłącz do szczotek omomierz i delikatnie pokręcaj wirnikiem[ręką oczywiście] .Między każdą klatką komutatora powinien być podobny pomiar,jeśli będą zwarcia lub przerwy- to szrot.JeSli pomiary wyjdą ok, to sprawdż wyłącznik.
  • Poziom 25  
    Sprawdziłem stojan i chyba jest dobry obie cewki mają 2 ohm nie ma przebić ani pomiędzy cewkami ani do GND. Nie bardzo wiem jak mam sprawdzić ten wirnik gdyż u mnie nie ma kabla ze stojana prowadzącego do szczotki.Znalazłem schemat podłączenia:
    Wiertarka Bosch CSB 1000 2 RET - Brak obrotów tylko buczenie
    Czy może ci chodzi o to że mam odłączyć kable z obu szczotek i podłączyć jeden kabel omomierza do jednej szczotki a drugi kabel omomierza do drugiej szczotki?
    Bo jeżeli tak to jest w granicach od 17 ohm do 25 ohm nie ma przerw i zwarć.

A jak sprawdzić przełącznik?
  • Poziom 35  
    Zwarcia na wirniku na pewno nie stwierdzisz w warunkach domowych proponuje udać się do najbliższego punktu serwisowego i za drobną opłatą sprawdzą wirnik w 100%.
  • Poziom 25  
    Myślę że to może być przełącznik bo wiertarka zachowuje się jak by był on lekko wciśnięty tak że nawet wirnik się nie zakręci. Zauważyłem też że jak wciskam przełącznik to nie ma takiego kliknięcia jak to zazwyczaj bywa. A czy da się podłączyć jakoś na krótko bez przełącznika?Np. 230V do szczotek?
  • Poziom 35  
    Jeżeli wiertarka posiada również obroty lewe to osobiście nie polecam tej przeróbki ponieważ ww przełącznik posiada również zmianę kierunku.
  • Poziom 25  
    Posiada lewe obroty i regulowane obroty.