Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWST10L - Opętana elektronika?

Falconett 03 Paź 2013 19:28 2337 2
  • #1 03 Paź 2013 19:28
    Falconett
    Poziom 18  

Witam,
    Mam dość dziwny problem ze swoją Amicą AWST10L
    Postaram się możliwie dobrze opisać jej zachowanie.
    Pralka jest krótko po przedłużonej gwarancji, od jakiegoś czasu lubiła zatrzymać pranie przed wirowaniem, ostatnio tylko potrafiła zassać lub wypompować wodę i wyłączała się zawsze przed wykonaniem jakiegokolwiek ruchu bębnem, tak jakby elektryka miała za mało mocy na ruszenie go - taka moja obserwacja.
    Później już nie chciała nic robić oprócz świecenia diodami.
    (Przy awarii, dioda START świeci się na czerwono, a odpowiadająca za On\Off w ogóle nic nie wyświetla).

Na pralkach się nie znam, ale wszędzie wsadzam swoje łapska, więc zajrzałem do środka szukając widocznych uszkodzeń elektroniki. Odpiąłem wszystkie kostki i przyłączki od płyty sterującej elektroniką.
    Wszystko wydawało się w porządku, złożyłem pralkę i zadzwoniłem po "fachowca" który stwierdził, że to co zrobiłem musiało zresetować elektronikę bo pralka ożyła. Na szczęście nie wziął za to nic więcej niż wypalenie paczki fajek.

Następnego dnia po wizycie, pralka znów stanęła, ponownie ją "zresetowałem" i znowuż działa.. Teoretycznie nie przeszkadza mi jej rozbiórka co drugi dzień, ale czy ktoś wie jak się pozbyć tych humorków?

Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe dane, zdjęcia jakiejkolwiek części dajcie znać, tylko jeżeli miałbym odczytać jakieś numery ze środka pralki, napiszcie gdzie zazwyczaj się znajdują.
    Pozdrawiam serdecznie.

0 2
  • Pomocny post
    #2 03 Paź 2013 21:03
    skryn
    Admin grupy AGD

Falconett napisał:

(Przy awarii, dioda START świeci się na czerwono, a odpowiadająca za On\Off w ogóle nic nie wyświetla).
    (...)Wszystko wydawało się w porządku, złożyłem pralkę i zadzwoniłem po "fachowca" który stwierdził, że to co zrobiłem musiało zresetować elektronikę bo pralka ożyła. Na szczęście nie wziął za to nic więcej niż wypalenie paczki fajek.

Następnego dnia po wizycie, pralka znów stanęła, ponownie ją "zresetowałem" i znowuż działa.. Teoretycznie nie przeszkadza mi jej rozbiórka co drugi dzień, ale czy ktoś wie jak się pozbyć tych humorków?

Moduł wywal do śmietnika (firma utylizacyjna) i zakup nowy o indeksie 8037974.
    Koniec tematu.

Nawet, jak masz poniższą sygnalizację:

to w tym przypadku również masz moduł przeznaczony do utylizacji.

0
  • #3 04 Paź 2013 00:58
    Falconett
    Poziom 18  

W porządku, kupie ten moduł i zamontuje we własnym zakresie, nie będę miał z tym problemu.
    Dzięki śliczne za błyskawiczną pomoc.

0