Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mój zestaw komputerowy (ok. 2500zł)

Młody technik elektronik 03 Oct 2013 19:49 1587 15
    Młody technik elektronik
    Level 15  
    Witam.
    Proszę o pomoc w dobraniu elementu zestawu komputerowego.Skompletowałem jeden zestaw i proszę o pomoc i opinie na jego temat :

Procesor: Link
    Karta Graficzna: Link
    Płyta główna: Link
    Zasilacz: Link
    Dysk: Link
    Ram: Link
    Obudowa: Link

Czy w/w zestaw zmieści się w podanej obudowie i czy będzie dobra cyrkulacja powietrza?
    Proszę jeszcze o pomoc w dobraniu monitora do tego zestawu (22" Full HD).
    safbot1st
    Level 43  
    Chcesz jeszcze coś trzymać w obudowie? Zwierzęta domowe? Na Kanarka bedzie jeszcze miejsce. Jak się nie przeziębi.
    simon1m
    Level 28  
    Płyta mierna jeżeli o OC myślisz... Nie widzę chłodzenia. Na boxowym nie podkręcisz.
    wariato
    Level 43  
    Do jakich zastosowań ten PC ? Ogólnie można lepiej wydać 2500zł.
    Młody technik elektronik
    Level 15  
    Komp głownie do gier jeśli chodzi o OC to w przyszłości na pewno ale na razie 3,4Ghz powinno wystarczyć jeśli dojdzie troszkę kasy to na pewno zmienię także chłodzenie dla Procesora. A jeśli chodzi o to lepiej można wydać 2500zł to może podałbyś jakiś konkret? Bo jestem niedoświadczony w tej dziedzinie i za każdą pomoc jestem bardzo wdzięczny jedyny warunek to procesor Intel.
    Młody technik elektronik
    Level 15  
    Mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego ten zestaw jest lepszy? Skoro podałeś gorszy procesor , płytę główną i poco aż 8gb ramu ?
    wariato
    Level 43  
    W jakim sensie gorszy procesor i płyta główna ? Skoro procesor nowszy ma taką samą wydajność jak 3570 a płyta główna jest na nowszym chipsecie.
    Ram zawsze można odjąć i dorzucić do czegoś innego.
    safbot1st
    Level 43  
    wariato wrote:
    procesor nowszy ma taką samą wydajność jak 3570

Nie jestem na 100% tego pewien.
    wariato
    Level 43  
    safbot1st wrote:

Nie jestem na 100% tego pewien.

Przejrzyj testy. Różnica może sięgać jedynie 1fps przy 3570 a 4440 i tej samej karcie graf.
    Młody technik elektronik
    Level 15  
    Chyba ktoś tu zapomniał o małym szczególe "k" 3570k a nie 3570
    wariato
    Level 43  
    Wiem że ma odblokowany mnożnik ale na Z75 raczej nie uda się go podkręcić.
    Młody technik elektronik
    Level 15  
    Jak patrzyłem na specyfikacje płyty głównej to raczej na 4,5ghz powinienem podkręcić oczywiście z lepszym chłodzeniem nie boxowy. Jeśli oczywiście się mylę to prosiłbym o podanie dobrej płyty głównej w której mógłbym podkręcić ten procesor do wartości minimum 4.5Ghz a także żeby była możliwość zamontowania drugiej karty graficznej jeśli w przyszłości była by taka potrzeba.

Może ta by była troszkę lepsza? : Link
    wariato
    Level 43  
    Z77 Extreme 3 jest dobrą i mocną płytą do OC. Chociaż nie wiem czy nie lepiej byłoby już wziąć i5 4670K skoro jest nowszy i może intel coś wypuści na te gniazdo jeszcze.
    Młody technik elektronik
    Level 15  
    Chyba raczej zostanę przy tym 3570k, to bardzo ciesze się ze ta płyta głowna ASRock z77 extreme 3 będzie dobra do OC. Jesteś może zorientowany do jakich wartości mógłbym go podkręcić na tej płycie głównej? Bo wiadomo dobry do OC ale jeśli to będzie tylko 4ghz to słabo :(