Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atheros AR5B93, Windows 7 64-bit - sterowniki i zmiana MAC karty sieciowej

03 Paź 2013 20:32 2931 10
  • Poziom 7  
    Witam!

Chcę zmienić adres MAC mojej karty sieciowej. Przeczytałem, by zrobić to na windows 7 trzeba mieć sterowniki które wspierają zmianę adresu MAC, a te domyśle z Windowsa nie mają takiej funkcji. I to prawda, jakimkolwiek programem czy sposobem nie zmieniałem adresu, to po sprawdzeniu w wierszu poleceń hasłem "ipconfig /all" mój MAC jest nie zmieniony.

Przeczytałem, że wystarczy wgrać sterowniki pod Windows XP i zmiana adresu będzie możliwa (wiem, że to prawda bo już kiedyś udało mi się to zrobić). No i mam problem ze wgraniem tych sterowników od XP. Gdy w menadżerze zadań odinstalowuje mój obecny sterownik, to po wybraniu opcji by wyszukał nowy sprzęt komputer automatycznie instaluje kartę. Nie pyta mnie jakich sterów chcę użyć. Również opcja "aktualizuj sterownik" nic nie da je gdyż Windows informuje mnie, że obecny sterownik jest aktualny więc nie mam możliwości ręcznej instalacji.

Moje pytanie więc brzmi: jak zainstalować sterowniki które jak chcę, a nie komputer. Moja karta to ATHEROS AR5B93, Windows 7 64-bit.

Dzięki wszystkim za pomoc :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Możliwość zmiany adresu MAC można włączyć odpowiednio modyfikując rejestr systemu MS Windows. Szczegółowe instrukcje znajdziesz bez trudu na google.
  • Poziom 7  
    Również zmiana MAC przez rejestr jest możliwa tylko wtedy, gdy nasze sterowniki wspierają tę funkcję, a te które mam obecnie tego nie robią.

Ponawiam więc pytanie.
  • Poziom 33  
    Dwie opcje widzę obie kosztowne ...
    zmiana karty sieciowej lub płatna aplikacja do zmiany MAC karty ,
    odpuść próby ze sterownikami do Windows XP i podobnymi bo do twojej karty potrzeba zgodnych z Windows 7 64bit ,
    tak z ciekawości po co chcesz zmieniać MAC karty ?
  • Poziom 7  
    Co do sterowników to da się zainstalować te od xp, bo wspomniałem, że już kiedyś udało mi się to zrobić, jednak nie pamiętam jak.

Chodzi mi tylko o to, by windows po wykryciu karty nie instalował domyślnych, systemowych sterowników, ale te które ja wskażę.
    baroku94 napisał:
    Również zmiana MAC przez rejestr jest możliwa tylko wtedy, gdy nasze sterowniki wspierają tę funkcję, a te które mam obecnie tego nie robią.

Nieprawda.
  • Poziom 7  
    To może kolego podzielisz się tym super sposobem? Bo ja robiłem według poradników znalezionych w goglach i po zmianie rejestru adres MAC się nie zmienia.

Ponawiam pytanie odnośnie instalacji sterowników.
    Kolego, w rejestrze nie zmienia się MAC adresu - w rejestrze włącza się możliwość jego zmiany przez sterownik.
  • Poziom 2  
    oto najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zmianę adresu MAC -otwórz Centrum Sieci i Udostępniania ( dla niewiedzących jak podpowiadam,kliknij na START i w okienku z migającym kursorem wpisz po prostu Centrum sieci i udostępniania,następnie kliknij na odnośnik). Otworzy się zakładka i z lewej strony będą odnośniki takie jak: Strona główna Panelu Sterowania,Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi,Zmień ustawienia karty sieciowej i to ten odnośnik należy otworzyć.Otworzy się panel z kartami sieciowymi zainstalowanymi na Twoim komputerze: odszukujesz tę którą chcesz zmienić i klikasz na nią i otwiera Ci się malutka zakładeczka pt: Stan Połączenie lokalne.Na dole klikasz na Właściwości, otwiera się druga zakładka Właściwości Połączenia lokalne. W okienku Połącz używając: powinna być wpisana Twoja karta (Atheros AR5B93 blablabla), jeśli nie ma to musisz ją wyszukać, ale powinna być :),następnie klikasz na guziol Konfiguruj i otwiera się ostatni już panel Właściwości:Atheros blablabla.Poniżej są zakładki klikasz na Zaawansowane gdzie jest informacja dotycząca dostępnych opcji dla Twojej karty sieciowej.W okienku wyszukujesz Adres sieciowy może też być MAC Adress lub Network Address.Zaznaczasz ten wpis a w okienku obok Wartość wpisujesz adres( bez kreseczek i spacji) jaki chcesz:) -aaaa i najlepiej tej zmiany dokonać przy odłączonym necie i po wszystkim uruchomić ponownie kompa.Proszę o nie wypisywanie tekstów typu , można prościej, za bardzo się rozpisałeś itp , ja wiem ,że można prościej ale po to napisałem to tak jak krowie na rowie , by poradził sobie z tym problemem nawet ten co umie włączyć tylko komputer.
  • Poziom 7  
    Kolego ten sposób działa również tylko wtedy gdy sterownik karty sieciowej wspiera możliwość zmiany adresu MAC, a mój nie wspiera więc nie da rady.

Ponawiam pytanie o instalacje sterowników.
  • Poziom 2  
    Zapodaje paczkę programów których używam,kiedyś jednym z nich zmieniłem MAC w zintegrowanej karcie,ale nie pamiętam którym.Spokojnie z pobieraniem , nie ma żadnych wirusów ,ale niektóre antywiry będą próbowały nie wpuścić