Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem - Odczytywanie kodu/pliku z mikrokontrolera

gufi444 03 Paź 2013 20:42 1137 7
  • #1 03 Paź 2013 20:42
    gufi444
    Poziom 2  

Witam,
    Mam pytanie a raczej problem: Chce odczytać kod z Atmegi8 który napisał mój wujek ponieważ interesuje mnie kod który jest mi potrzebna do przekopiowania Atmegi. Niestety wujek nie ma już kodu na komputerze dlatego pozwolił mi jakoś go podejrzeć. Jeżeli się pomyliłem proszę o przeniesienie Tematu.

Wszystkim dziękuje za odpowiedzi

0 7
  • #2 03 Paź 2013 20:54
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Jeśli procesor nie został zabezpieczony lock-bitami, to i tak to co odczytasz to będzie czysty asembler - do skopiowania się nada, do analizy już trudniej.

W czym KONKRETNIE masz problem ?

Dodano po 35 [sekundy]:

Jeśli procesor nie został zabezpieczony lock-bitami, to i tak to co odczytasz to będzie czysty asembler - do skopiowania się nada, do analizy już trudniej.

W czym KONKRETNIE masz problem ?

0
  • #3 10 Paź 2013 20:49
    gufi444
    Poziom 2  

Nie za bardzo wiem co gdzie podpiąć... Mam do użytku Arduino Uno i Bieduino.
    Dokładnie mówiąc: Nie wiem które Piny z Atmegi podłączyć gdzie w np. Arduino i co zrobić aby to odczytać

0
  • #5 11 Paź 2013 20:28
    gufi444
    Poziom 2  

Mikrokontroler leży wylutowany jeżeli o to chodzi. Jako programatora używam Arduino Uno od Trobot (Arduino Starter Kit)

0
  • #7 12 Paź 2013 14:33
    emarcus
    Poziom 35  

Kuniarz napisał:
    Nie jestem pewny, czy Arduino w ogóle może służyć jako programator do Atmegi ?

Oczywiście że taka możliwośc istnieje. Wystarczy poszukac w necie, np pierwsza: ....

http://www.gammon.com.au/forum/?id=11635

e marcus

0