Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Euroterm C 275 SEI - Po odpaleniu po jakimś czasie gaśnie płomień na palniku...

parovuz 03 Oct 2013 20:43 6108 7
 • #1
  parovuz
  Level 9  
  Witam, posiadam piecyk jak w temacie, w kwietniu br. roku była wymieniana membrana i bateria. Od jakiegoś miesiąca piecyk/palnik po odkręceniu ciepłej wody płomień po pewnej chwili gaśnie i trzeba ponownie zakręcać i odkręcać ciepłą wodę jaka może być przyczyna takiej sytuacji? możliwe żeby tak szybko padła bateria? czy może problem tkwi gdzieś indziej?

  Pozdrawiam
  Tomek
 • #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Na moje oko elektroda jonizacji jest brudna, po 1 odkręceniu troszke się nagrzewa ale nie na tyle by uruchomić zapłon całkowity, po 2 próbie jest już nagrzana i piecyk pali. Wystarczy ten pręcik (elektrodę) wyczyścić drobnym papierem ściernym i powinno to już działać.
 • #3
  parovuz
  Level 9  
  Może nie do końca się zrozumieliśmy... tak jest cały czas jedno zakręcenie i odkręcenie wody nie naprawia problemu, trzeba to powtarzać tak długo jak się używa ciepłej wody z tym że odstępy w jakich gaśnie płomień są naprawdę różne raz płomień gaśnie szybciej a następnie może już zgasnąć znacznie później jednym słowem nie ma reguły czasami nawet występuje problem aby w ogóle się odpalił.
 • #4
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Więc jednak zacznij od jonizacji. Wyczyść ją dokładnie, do błysku. Jeśli to nie pomorze, będziemy wtykać łapki dalej.
 • #5
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Dokładnie tak jak kolega mówi zacznij od elektrody jonizacyjnej. To jest podstawowa rzecz na jaką każdy serwisant patrzy i czyści lub ewentualnie wymienia na nową przy tym problemie który opisujesz, w dalszym etapie można sprawdzać czujniki.
 • #6
  kalisz_89
  Level 9  
  Witam, chciał bym wznowić temat dlatego że mam taki sam problem, tzw. piecyk odpala i dobrze grzeje wodę ale po krótkim czasie coś w nim pstryka ,gaśnie płomień i przez jakiś czas wogóle nie można go ponownie odpalić( nie ma iskry). po jakimś czasie znowu coś w nim pstryknie i jest ok, znowu grzeje przez chwile, co z nim zrobić?????
 • #7
  W0jtek92
  Level 37  
  Brak ciągu komina, spróbuj grzać wodę na uchylonym oknie.
 • #8
  kalisz_89
  Level 9  
  Wygląda na to że otwarte okno pomogło, wielkie dzięki za radę :-)