Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRI4675 - Nie wypompowuje wody

cezex 03 Paź 2013 21:08 2136 4
  • #1 03 Paź 2013 21:08
    cezex
    Poziom 12  

Witam,

Mam problem zmywarką SRI4675. W ogóle nie wypompowuje wody (poza tym pozostałe funkcje sa ok). Sprawdziłem już przewody odprowadzające i elektronikę (wizualnie) są ok. Przy włączanie dowolnego programu przy pompie słychać delikatne buczenie (pompa się nie kreci). Przy wyłączonej zmywarce pompę można przekręcić ręcznie.

W jaki sposób zdemontować pompę. Od której strony dostać się do niej w celu demontażu.

1 4
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2013 01:49
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Coś mi tu nie pasuje.
    - Przy wyłączonej zmywarce pompę można przekręcić ręcznie.

"przekręcić ręcznie" można wirnikiem pompy myjącej, a nie spustu wody.
    Pompa spustu wody - nie obrucisz wirnikiem puki nie zdemontujesz.
    W komorze silnika pompy spustu wody jest coś co zablokowało jej wirnik.
    Dobrze rozeznaj co jest od czego.

1
  • #3 04 Paź 2013 17:45
    cezex
    Poziom 12  

Masz racje pewnie kręciłem wirnikiem pompy myjącej. Otwieraj ac boczną ściankę zmywarki widzę jedynie silnik pomy myjacej i chyba ?? grzałki??.

Prosba o pomoc w zlokalizowaniu pompy odpowiedzialnej za wypompowywanie wody.

Obraz po zdjeciu prawej scianki:

Bosch SRI4675 - Nie wypompowuje wody Bosch SRI4675 - Nie wypompowuje wody Bosch SRI4675 - Nie wypompowuje wody

0
  • Pomocny post
    #4 05 Paź 2013 00:29
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Trzeba zdjąć dolną osłonę.
    Tam gdzie jest przymocowany wąż odpływowy wody, tam też jest pompa spustu wody.
    Skomplikowane ?

0
  • #5 05 Paź 2013 11:36
    cezex
    Poziom 12  

Ok. Pompy od wypompowywanie szukałem nie z tej strony. Dolną osłonę raczej ciężko zdemontować. Ja osobiście dotarłem do niej po zdemontowaniu lewej osłony oraz dolnej pod drzwiczkami. Dostęp, demontaż z zaczepu i obrót pompy jest co prawda nie łatwy, ale do wykonania.

Problemem był złamany patyczek po lodach:). Jego usunięcie z pompy usunęło problem.

0