Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel s775 - Jak nasmarować wentylator intel?

04 Paź 2013 16:56 6312 12
  • Poziom 12  
    Witam mam taki problem, mianowicie chciałbym nasmarować mój wentylator intel. Oglądałem , czytałem itd i wszędzie rozbierają wentylatory ale nie intela. Mówią żeby ściągnąć zaślepkę podkładkę itd. Niestety w moim się nie da. Próbowałem i to całkiem inaczej wygląda.
    Intel s775 - Jak nasmarować wentylator intel? Chodzi o ten zaznaczony element. Czy wgl da się to rozebrać ?

Wrzucę jeszcze zdj wentylatora w całości: Intel s775 - Jak nasmarować wentylator intel?
  • Poziom 12  
    Licz się z tym, że tej naklejki Intel nie będziesz już miał, oraz to zabezpieczające "koło" będzie zniszczone. Według mnie lepiej kupić jakiś używany.
  • Poziom 42  
    Takich wentylatorów się nie smaruje, tym bardziej nie naprawia. Pozastaje wymiana na nowy pod LGA775.
  • Poziom 12  
    Chciałem porady co do tego jak to Ściągnąć -,-
    Naklejki już nie mam , a to ma działać a nie być ładne !
  • Poziom 12  
    1. Odczepiasz wentylator od samego chłodzenia. 2.Jak już nie masz naklejki powinieneś widzieć plastikowe białe "koło" podważasz je i odkładasz w bezpieczne miejsce. 3.Rozdzielasz wentylator od plastików i silniczka 4.wentylator rozłożony. Lecz jak wspomniał kolega wyżej takich wentylatorów się nie naprawia. A używane kosztują do 30zł.
  • Poziom 12  
    mikromatio4 napisał:
    1. Odczepiasz wentylator od samego chłodzenia. 2.Jak już nie masz naklejki powinieneś widzieć plastikowe białe "koło" podważasz je i odkładasz w bezpieczne miejsce. 3.Rozdzielasz wentylator od plastików i silniczka 4.wentylator rozłożony. Lecz jak wspomniał kolega wyżej takich wentylatorów się nie naprawia. A używane kosztują do 30zł.

Nie ma nic białego. Jest czarne tak jak na zdj nr 1 . Którego nie mam pojęcia jak sciągnąc .
  • Poziom 42  
    sPeRaCz.PL napisał:
    Takich wentylatorów się nie smaruje, tym bardziej nie naprawia.

Ponieważ producent nie przewidział ich naprawy (większość elementów ma stałe połączenia). Co do rozbiórki to "koło" to zaślepka, zabezpieczająca wirnik przed wypadnięciem. Należy je zdejmować ostrożnie, często jest klejone z elementem wirnika, przez co jego zdjęcie może kompletnie uszkodzi wentylator. Ale to Twój wentylator i Twoja sprawa, osobiście nie przyłożę ręki do jego uszkodzenia.
  • Poziom 12  
    Więc jakiś pomysł jak go wyciszyć ?
  • Poziom 19  
    Ja tą zaślepkę wcisnąłem szpilkę a potem wsadziłem sztyfcik i wyciągnąłem, następnie wyczyściłem przesmarowałem wazeliną i złożyłem wentylator działa jak nowy, piszecie że jest nie do naprawy, więc jaki jest sens kupować używane skoro nikt nie zna jego stanu w środku ?
  • Poziom 12  
    cooler mastery do amd się tak nasmarować jak piszą koledzy, lecz ten jest nierozbieralny. Lepiej kupić dobrą używkę za 15zł lub nowy za 30 ;)
  • Poziom 43  
    Tych wentylatorów się nie smaruje. Są na tyle tanie że można kupić nowy, oddzielnie lub razem z radiatorem.
  • Moderator na urlopie...
    wariato napisał:
    Tych wentylatorów się nie smaruje. Są na tyle tanie że można kupić nowy, oddzielnie lub razem z radiatorem.

Może nie ma potrzeby.

Jakie temperatury masz na obecnym chłodzeniu? Na jakim CPU go montujesz?

Ich się nie rozbiera, a jedyną drogą, która mógłbyś spróbować go nasmarować, to w szczelinę wstrzyknąć trochę oleju maszynowego. Nie polecam WD-40, bo to pomoże tylko na chwilę.
    Jednakże w tej metodzie trzeba uważać i odczekać, aż nadmiar oleju wycieknie, tak, by montażu Ci wszystkiego nie zalał.

Jak już wyżej napisano, takie chłodzenie, nawet lepsze można zdobyć za grosze. Sugeruję, by był to albo wysoki BOX alu albo wysoki BOX z rdzeniem miedzianym.
  • Poziom 12  
    wszystko jest juz ok ;)