Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Zelmer Syrius 1600 naprawa p造tki regulatora 1600.0090

gwala 04 Kwi 2016 21:49 14541 41
    boomtrack
    Poziom 11  
    zwijacz odpada, wyj掖em plytki i pod陰czy貫m sie bezpo鈔ednio pod zaciski na p造tce. wszedzie 230v jest brakuje 5v, czy transil jest zabezpieczeniem i moze by jakikolwiek na pr鏏?
    dzi_dziu
    Specjalista AGD
    Og鏊nie rzecz bior帷 jest tam zasilacz bez-transformatorowy i m鏬 uszkodzi si du篡 prostok徠ny kondensator.
    Mo瞠 te procesor lub kondensator elektrolityczny mie zwarcie i zasilacz nie wyrabia. Procesor 豉two wykluczy, mo積a go zewn皻rznie zasili 5V tudzie od陰czy ta鄉 od du瞠j p造tki i testowo sprawdzi czy pojawia si 5V na wi瘯szej p造tce.

Jak chcesz mierzy napi璚ie na procku, to lepiej jest przy這篡 miernik do kondensatora ceramicznego na ma貫j p造tce. Wyklucza to mo磧iwo嗆 pomylenia pin闚.

Chocia przyznam 瞠 spotka貫m si jedynie z uszkodzonym zwijaczem i ma陰 p造tk w objawach, kt鏎e opisujesz :)
    boomtrack
    Poziom 11  
    Witam
    a wiec pomierzy貫m na spokojnie i wychodzi ze z p造tki wychodzi zasilanie 5,39-5,40v
    zatem ta p造tka jest sprawna. Gdy podepn t od regulatora (z uk豉dem scalonym) to zasilacz nagle sie d豉wi i napi璚ie spada najpierw do 2,7v a potem ca趾owicie do 0,7v. Na p造tce z uk豉dem scalonym na kt鏎ej s diody po pod陰czeniu do tej wi瘯szej 瘸dna dioda sie nie zapala . Na tej podstawie wniosukj ze p造tka 1600.0090 jest uszkodzona - czy dobrze wnioskuj?
    manieeek14
    Poziom 10  
    Witam jesli kto potrzebuje moge odsprzedac ca陰 elektronike z Syriusa,pod豉czy貫m go na kr鏒ko bo denerwowa造 mnie jego strajki i czekanie kilka dni a zechce pracowa.
    boomtrack
    Poziom 11  
    Witam
    jak chce Pan odsprzeda elektronik kt鏎a szwankuje i ju si zacina? a kt鏎a wersja p造tki z dodatkowym rezystorem czy jeszcze bez?
    dzi_dziu
    Specjalista AGD
    Zapewne wersja bez rezystora podci庵aj帷ego. By豉 to wada fabryczna, wi璚 warto bra :)
    manieeek14
    Poziom 10  
    Tak wresja bez rezystora-zawsze mozna go wlutowac mi sie nie chcia這 bawic i zrobi貫m na kr鏒ko bo regulacji i tak nie u篡wa貫m.
    boomtrack
    Poziom 11  
    te p造tki r騜ni造 si tylko rezystorem? a nie przypadkiem jeszcze softem?
    manieeek14
    Poziom 10  
    Nie mam zielonego poj璚ia.
    boomtrack
    Poziom 11  
    Witam
    podsumowuj帷 : kupi貫m p造tk ( starego typu kt鏎a dzia豉豉 ale podobno miewa豉 "zwiechy" ) , do這篡貫m rezystor 10k w odpowiednie miejsce. Odkurzacz dzia豉 - zobaczymy jak d逝go.
    Zastanawiam si tylko jaki b璠zie mia wp造w triak poniewa oryginalny by BTA 12/600 BW , a ja wlutowa貫m BTA 12/600 SW - bo taki akurat mia貫m . wg karty katalogowej triaka te oznaczenia:
    BW: 50mA SNUBBERLESS
    SW: 10mA LOGIC LEVEL
    a tak na zwyk造 j瞛yk co to oznacza bo nie bardzo wiem czy wlutowa貫m lepszy czy gorszy?
    1robert
    Poziom 18  
    Mam problem ze sterowaniem - cos nie tak jest z softstartem. Przy za陰czaniu bywa takie kopni璚ie ze potrafi lekko swiatlo przygasac w pokoju. Za softstart jest odpowiedzialny pewnie kontroler. Jak by pad to reszta by nie dzia豉豉 a reszta funkcji jest . Plytka model bez podczerwieni.
    Czy ktos z koleg闚 moze mi pom鏂?
    boomtrack
    Poziom 11  
    Witam
    to wygl康a tak jakby Triak zwiera na max i rusza odkurzacz jakby bez ca貫j elektroniki od razu na maxa. Za sterowanie triakiem i soft start jest odpowiedzialna p造tka z elektronik (nie pami皻am tylko, kt鏎a czy ta z mikroprzyciskami i scalakiem czy ta wi瘯sza). Sprawdza貫 czy masz gdzie zimne luty i czy konektory dochodz帷e do p造tki s osadzone bez luz闚? Oczywi軼ie do tej p造tki z triakiem te. Pod wp造wem wibracji r騜ne rzeczy mog si wydarzy.
    Najpierw posprawdzaj po陰czenia, zobacz te czy masz p造tk (t ma陰 z mikroswitchami) w wersji z rezystorem czy bez?