Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła przeciwmgłowe z funkcją Corner Light (funkcja doświetlania zakrętów)

kosa1010 04 Paź 2013 19:08 2568 6
  • #1 04 Paź 2013 19:08
    kosa1010
    Poziom 9  

W założonym temacie chciałbym zapytać czy robił ktoś może w starszych pojazdach tak zwaną funkcję doświetlania zakrętu? Jeśli ktoś posiadałby jakiś schemat do tego było by miło gdyby go tutaj zamieścił . Jeśli ktoś ma koncepcję na wykonanie takiego "bajeru" prosiłbym również o jej opisanie. Ewentualnie jak ktoś wie to jaki byłby tego koszt?.
    Z góry dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 04 Paź 2013 19:24
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przecież urządzenia załączające prawy/lewy reflektor przeciwmgielny w zależności od załączonego kierunkowskazu lub innego czynnika, są dostępne na rynku. Choć mocno powątpiewam w legalność takiego rozwiązania.

0
  • #3 04 Paź 2013 22:55
    korrus666
    Poziom 40  

Żeby to było urządzenie z prawdziwego zdarzenia to musiałby mierzyć co najmniej dwie wartości: prędkość i kąt skręcenia kół. I powinno chyba działać bez względu na to czy kierunkowskaz jest włączony czy nie. W starszych samochodach pewnie ciężko o pomiar kąta skrętu.

-1
  • #4 05 Paź 2013 02:54
    kosa1010
    Poziom 9  

Chodzi mi o to żeby z przewodu z plusem (nie wiem jak to fachowo opisać) wziąć impuls który na odpowiedniej "nóżce" odpowiedniego "scalaka" podawał sygnał do puszczenia napięcia do halogenu przeciwmgielnego (trzeba go chyba jakoś ustabilizować aby był ciągły tak przynajmniej mi się wydaje)aby ten sygnał puszczał napięcie podpięte do owego "scalaka" na halogen aby ten świecił do momentu wyłączenia kierunkowskazu. Było by fajnie gdyby tez po wyłączeniu kierunku światło halogenu ściemniało się do całkowitego zgaśnięcia w czasie powiedzmy 5 sekund. Ogólnie chodzi mi o to aby zrobić w miarę możliwości "wiarygodną imitację" tego systemu bez mierzenia kątów skrętu koła i podobnych lecz żeby to zaczęło świecić po włączeniu kierunkowskazu i przygasało po jego wyłączeniu aż do całkowitego zgaśnięcia, ale też żeby po włączeniu przeciwmgielnych kierunkowskazy nie świeciły(żeby tak jakby prąd się nie cofał tylko miał jeden kierunek przepływu w danym schemacie).

0
  • #6 05 Paź 2013 11:17
    kosa1010
    Poziom 9  

Ja nie pytam o kwestie prawne takiego zastosowania czy można czy mniej można ;) tylko chciałbym schemat takiego układu.

0
  • #7 05 Paź 2013 11:19
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Można to zrobić. Bardzo prosto. Ale ponieważ coś ci się pomyliło i zapomniałeś, że nie jesteś jedynym użytkownikiem dróg i ich panem i władcą, to takiego schematu tu nie otrzymasz.
    Zamykam.

0