Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gramofonu do NAD C350

fly07 04 Paź 2013 19:34 2607 8
  • #1 04 Paź 2013 19:34
    fly07
    Poziom 13  

Posiadam wzmacniacz NAD C350 i w drodze do mnie jest gramofon DUAL 650-RC. Czy można podłączyć kabel sygnałowy z gramofonu bezpośrednio do jednego z wejść tego wzmacniacza? Jakoś nie widzę specjalnie wydzielonego wejścia na gramofon w tym wzmacniaczu.

0 8
  • #2 04 Paź 2013 19:49
    goldi74
    Poziom 43  

Jeżeli w tym gramofonie sygnał z wkładki wychodzi bezpośrednio na gniazda wyjściowe to musisz użyć dodatkowego przedwzmacniacza gramofonowego dającego na wyjściu sygnał liniowy.

0
  • #3 04 Paź 2013 21:04
    fly07
    Poziom 13  

Dorwałem w międzyczasie serwisówkę d tego DUALa 650-RC i ze schematów wynika, że sygnał z wkładki idzie na układ wzmacniacza oparty na tranzystorach BC 172 i w końcówce mocy jest Darlington na BC238C/BD415. Czyli wynikało by z tego, że dodatkowy przedwzmacniacz jest zbędny???

0
  • #5 04 Paź 2013 23:14
    fly07
    Poziom 13  

Oto schemat ... Podłączenie gramofonu do NAD C350

0
  • #6 04 Paź 2013 23:26
    goldi74
    Poziom 43  

Wrzuć tu plik PDF a nie zrzut ekranu bo nic na nim nie widać. Ale i tak to wygląda tylko na automatykę gramofonu.

0
  • #8 05 Paź 2013 09:20
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

fly07 napisał:
    Posiadam wzmacniacz NAD C350 i w drodze do mnie jest gramofon DUAL 650-RC. Czy można podłączyć kabel sygnałowy z gramofonu bezpośrednio do jednego z wejść tego wzmacniacza? Jakoś nie widzę specjalnie wydzielonego wejścia na gramofon w tym wzmacniaczu.

Bezpośrednio do wzmacniacza nie można. Poprzez zewnętrzny przedwzmacniacz korekcyjny RIAA należy, korzystając np. z wejścia AUX we wzmacniaczu.

fly07 napisał:
    Dorwałem w międzyczasie serwisówkę d tego DUALa 650-RC i ze schematów wynika, że sygnał z wkładki idzie na układ wzmacniacza oparty na tranzystorach BC 172 i w końcówce mocy jest Darlington na BC238C/BD415. Czyli wynikało by z tego, że dodatkowy przedwzmacniacz jest zbędny???

Jeśli masz na myśli ten fragment schematu ogólnego gramofonu:

Podłączenie gramofonu do NAD C350

to obawiam się, że rysunek pokazuje układ stabilizacji obrotów silnika napędzającego talerz gramofonu. Element oznaczony literą G, to jest uzwojenie tachometryczne znajdujące się w silniku oznaczonym literą M, a nie wkładka gramofonu.
    Wyprowadzenia tej ostatniej, są podłączone do kabla sygnałowego praktycznie bezpośrednio. Przechodzą one jedynie przez styki układu wyciszającego sygnał z wkładki w trakcie pracy mechanizmu opuszczania i podnoszenia ramienia.

GM

0
  • #9 05 Paź 2013 11:43
    fly07
    Poziom 13  

No to rozpoczyna się szukanie przedwzmacniacza... :?

0